Cesta k vítězství byla trnitá, stáhli dvoubrankové manko a výhru si pojistili až ve třetí třetině

16.11.2014, Gabriela Juříková

Souboj prvního týmu s mužstvem uzavírající tabulku skupiny Východ začala překvapivě lépe domácí Karviná, v jejímž drese se představili hned tři porubští odchovanci. V první minutě šli domácí dvěma góly do vedení, jenže další branky byly už jen z hokejek hostů. Do první přestávky RT TORAX Poruba snížil a v druhém dějství dvěma brankami stav otočil ve svůj prospěch. Jednobrankové vedení rozmnožili hosté pěti trefami v třetím dějství a z ledu Karviné si odvezli výhru 8:2. Statistiky si vylepšili Jakub Schwarz a Josef Fibrich, shodně za branku a tři asistence. Dva góly a nahrávku si vysloužil Tomáš Rataj. Ve 20. kole Ligy juniorů budou Porubští v pátek 21. listopadu hostit na mrazivé ledové ploše Prostějov.

Liga juniorů - 19.kolo ne 16.11.13:00
HC Býci Karviná
2:8(2:1, 0:2, 0:5)
Branky a nahrávky: 1. Czylok (Kurowski), 1. Václavík (Pacas, Hranoš) – 11. Rataj (Baca, Schwarz), 27. Gola P. (Pobuta, Schwarz), 35. Rataj (Fibrich), 46. Smrčka, 50. Pobuta (Fibrich, Smrčka), 51. Fibrich (Baca), 57. Gola R. (Fibrich, Schwarz), 60. Schwarz (Rataj). Rozhodčí: Trombík – Hlavatý, Vengřín R.. Vyloučení: 4:3, navíc Ščurek 4 min. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 63. Průběh utkání: 2:0, 2:8.
HC Býci Karviná: Motálek (51. Zika) – Nevelöš, Trneny, Baláž, Piechaczek M., Ščurek, Procházka, Václavík, Hranoš, Škorpík – Ondráček, Vlček, Kasperlik, Czylok, Kurovský, Kurnik, Pacas, Němec
HC RT TORAX Poruba 2011: Mizera – Pobuta, Baca, Gálik, Kropka, Ryška, Štěpán, Soukal – Rataj, Schwarz, Fibrich – Holaň, Smrčka, Gola R. – Mládek, Brnčál, Gola P.