Po těžkých zápasech přišel hratelný soupeř, mladší dorostenci získali první body

14.09.2014, Gabriela Juříková

Po těžkých soupeřích přivítali mladící RT TORAXu Poruba prvního hratelného soupeře. Vsetín sice měl za sebou lepší výsledky, ale motivace byla velká, což se ukázalo i na ledě. Branek se po docela vyrovnaných dvou třetinách diváci dočkali až v poslední periodě. RT TORAX prolomil po 190 minutách střeleckou nemohoucnost. Poté, co skóre otevřel v přesilovce Balcárek, se domácí trefovali v pětiminutových intervalech. Další dvě branky po několika nezdarech vsítil Kamil Klíma a na všechny tři byl nahrávačem Vojtěch Střondala. Přestože soupeř vyslal na Remiáše více střel, získala Poruba první cenné body do extraligové tabulky. Další se pokusí získat v neděli 21. září na ledě Opavy.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 4.kolo ne 14.9.10:00
3:1(0:0, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 46. Balcárek (Střondala), 51. Klíma (Střondala), 56. Klíma (Střondala) – 55. Paťava (Ondračka, Kollár). Rozhodčí: Krenželok T. – Bala, Janda. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: .101 Střely na branku: 24:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Remiáš – Balcárek, Kotouček, Kroček, Glumbík, Dobeš, Pliska – Hasaj, Žídek, Havránek, Střondala, Takáč, Klíma, Mrva, Plachý, Bochnak
VHK ROBE Vsetín: Sachr – Mikulenčák, Ondračka, Nadýmáček, Kollár, Ševčík – Štědrý, Koňařík, Brodek, Zetocha, Klímek, Gorás, Janošek, Půček, Paťava, Paroušek, Vilém, Hrňa

První třetina byla zprvu hurá hokej. Poruba po třech nezdarech a stále bez bodu cítila šanci konečně nějaké získat. Druhá přesilovka naznačovala, že by mohlo být skóre otevřeno, ale Střondala se nejprve trefil do výstroje Sachra a následnou dorážku nenamířil přesně mezi tyč a gólmanovo rameno. Vsetín byl nejblíže gólu při přečíslení dva na jednoho. Dobeš sice lehl do případné střely od Půčka, ale ten žabičkou nahrál Klímkovi a jeho střela skončila pod paží Remiáše.

V prostřední třetině měli více ze hry Vsetínští. Hrálo se převážně v obranné třetině Poruby, Remiáš vykryl nespočet střel a podržel svůj tým stále ve hře o cenné body. Sachr moc práce nevykazoval, domácí se do útoku dostávali sporadicky a tak se čekalo na první branku až do poslední třetiny. Rozhodující byl faul Koňaříka v útočné třetině. Přesilovku zprvu domácí nehráli ideálně, ale propracovali se do přesilovkového postavení a obránce František Balcárek slavil po 190 minutách konečně vstřelenou branku.

Za pět minut se přesvědčili domácí o potřebě důrazu na brankovišti. Střondala objel branku a puk nahodil mezi změť těl. Kotouč se odrazil od výstroje Kamila Klímy za klečícího Sachra. Vsetín nepolevil ve snažení a byl mnohokrát blízko ke snížení. Podařilo se v pětapadesáté minutě, kdy se prosadil Daniel Paťava. Než naskočila další minuta, vzal si RT TORAX dvoubrankové vedení zpět. Krásnou hokejovou akci v přečíslení se Střondalou ukončil blafákem do bekhendu Kamil Klíma.

Poruba dohrála zápas v oslabení, ale vedení si dokázala s nasazením a bojovností uhlídat. Střídačka RT TORAXu Poruba se po zásluze upřímně radovala z první extraligové výhry. Další body můžou mladíci získat za týden 21. září na ledě Opavy.

Výsledky ostatních utkání ELIOD ELMD skupiny Východ:

HC Zubr Přerov – HC Vítkovice Steel 4:3
HC AZ Havířov 2010 – HC Warrior Brno 3:1
HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 7:5
HC PSG Zlín – HC Slezan Opava 9:0

Martin Smeták (RT TORAX Poruba): Byl to vyrovnaný zápas. Bylo to o prvním vstřeleném gólu, kdo jej dá, ten vyhraje. Měli jsme ze soupeře respekt, přeci jen má za sebou lepší výsledky než my, ale kluky jsme připravovali na to, že je Vsetín hratelný soupeř. Kluci bojovali, šli za gólem a nakonec jsme byli lepší o dva zásahy. Výhru jsme potřebovali jako sůl a pomůže nám to do další práce a chuti do ní.

Jiří Weintritt st. (VHK Vsetín): První dvě třetiny jsme měli šest tutových šancí, Porubu jsme drželi na uzdě. Chlapci byli připraveni na to, že Porubě utkáním s námi začíná sezóna, protože první tři kola měla těžké soupeře. Třetí třetinu jsme udělali hloupý faul v útočném pásmu a v oslabení jsme dostali gól, který v podstatě rozhodl utkání. Sice jsme dali kontaktní branku, ale soupeř znova odskočil na rozdíl dvou branek a utkání bylo rozhodnuto.