Mladší dorostenci vstoupili do sezony vysokou výhrou nad karvinskými ženami

08.09.2013, Gabriela Juříková

V přípravě se mladší dorost postupně zlepšoval, což potvrdil ve dvou mezinárodních turnajích, kde získal bronz a zlato. K prvnímu zápasu ELIOD ligy mladšího dorostu jeli na karvinský led změřit síly s mistryněmi republiky. Již v první třetině si vytvořili čtyřbrankový náskok a v prostřední tercii přidali dalších pět. V půli zápasu šel do branky místo Remiáše Lamla a po čtyřech minutách přišel o čisté konto. Čestný úspěch zaznamenala Martina Křupková. Hosté v poslední třetině přidali ještě tři branky a nad mistryněmi vyhráli 12:1. Autorem čtyř branek byl Michal Dang, Daniel Timura si připsal hattrick a dvě branky vsítil Ondřej Žídek. Další zápas čeká mladší dorostence na domácím ledě v neděli 15. září od 10:00 proti Kroměříži.

ELIOD liga mladšího dorostu - 1.kolo ne 8.9.12:00
SK Karviná – ženy
Branky a nahrávky: 35. Křupková – 1. Timura (Skokan), 6. Veselý (Holub, Malát), 12. Timura (Dang), 12. Dang (Vilček), 25. Žídek (Stach), 26. Dang (Timura, Vilček), 31. Dang (Holub), 33. Dang (Prokeš), 35. Herejk (Janík), 51. Žídek, 59. Konečný (Herejk), 59. Timura (Dang). Rozhodčí: Krenželok – Majetný, Monsili. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 125. Průběh utkání: 0:9, 1:9, 1:12.
SK Karviná – ženy: Dvořáková – Výtisková, Chrapek, Křupková, Kosellková, Walicová, Kovářová, Hudečková, Ihnatová, Němcová, Navrátilová Dom., Duronová, Tomigová, Gapová, Kytková, Kaplanová, Sadílková, Navrátilová Den., Ziková, Přibylová
HC RT TORAX Poruba 2011: Remiáš (31. Lamla) – Herejk, Skokan, Prokeš, Balcárek, Jendruš, Iwan – Konvička, Žídek, Stach, Konečný, Dang, Vilček, Timura, Malát, Veselý, Holub, Janík, Plachý

Martin Smeták (RT TORAX Poruba): Naše hra byla výborná a soupeř se po celý zápas s hrou do těla nestačil vyrovnat. Výsledek v tomto utkání nebyl pro nás až tak důležitý, jako předvedená hra, za kterou jsem klukům poděkoval.