Vítězné tažení mladších dorostenců pokračuje, mistryně republiky odolávaly půl zápasu

14.11.2013, Gabriela Juříková

Po reprezentační pauze se na domácím ledě po mužích předvedli i mladší dorostenci a zápasem s karvinskými ženami načali druhý poločas vzájemných zápasů. Mistryně republiky po první třetině prohrávaly gólem Tomáše Vilčeka, který přidal další gólový úspěch až v šesté minutě druhé části. V polovině utkání vedl RT TORAX již 4:0 a před druhou přestávkou přišel Kryštof Lamla díky Nikole Kapové o čisté konto. O jednoznačném vítězství domácích rozhodly čtyři góly ve třetí třetině. Dvě branky vsítil kromě Vilčeka i David Malát, po dvou kanadských bodech si připsali Jakub Jendruš (1+1), Michal Dang (0+2) a Ondřej Veselý (0+2). V sobotu 16. listopadu od 9:30 sehrají svěřenci trenéra Smetáka zápas v Kroměříži.

ELIOD liga mladšího dorostu - 12.kolo čt 14.11.18:00
SK Karviná – ženy
8:1(1:0, 3:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 14. Vilček (Dang), 27. Vilček (Dang), 29. Žídek J. (Jendruš), 33. Stach (Žídek O.), 41. Konečný (Vilček), 43. Malát (Veselý), 44. Jendruš, 54. Malát (Veselý) – 39. Gapová (Ihnaťová). Rozhodčí: Janda R. – Stanke, Štula. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 8:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Lamla – Pažický, Nagy, Prokeš, Skokan, Jendruš, Balcárek, Prepsl, Kroček – Žídek O., Stach, Vospálek, Dang, Vilček, Konečný, Veselý, Malát, Holub, Klíma, Voznička, Žídek J.
SK Karviná – ženy: Dvořáková (44. Jeřábková) – Výtisková, Chrapek, Křupková, Kosellková, Walicová, Kovářová, Hudečková, Ihnaťová, Duroňová, Gapová, Kytková, Kaplanová, Sadílková, Zíková
Po reprezentační pauze se na domácím ledě po mužích předvedli i mladší dorostenci a zápasem s karvinskými ženami načali druhé kolo vzájemných zápasů. Začátek byl hodně rozpačitý, jakoby domácí nevěděli, jakou hru na „holky“ použít. Hrstka diváků se dívala na elegantní bruslení, úspěšných i méně povedených nahrávek a také vyloučení v obou týmech. Hosté svou převahu prokázali jen pár střelami od modré čáry. A v oslabení se děvčata domácích nemusely vůbec obávat, přestože byly sevřeny v třetině.

Porubští si dokola přihrávali a vytvořili si jen jednu pořádnou šanci, když si před branku sjel obránce Pažický. Ve čtrnácté minutě se RT TORAX přece jen ze vstřelené branky radoval. To když protiútok úspěšně zakončil přes již ležící gólmanku Tomáš Vilček. Vyrovnat posléze mohla reprezentantka Viktoria Ihnaťová, když se pokusila překonat Lamlu střelou z mrtvého úhlu a doufala, že se kotouč odrazí do brány. Konec první třetiny a začátek druhé hrály hráčky Karviné oslabené, ale díky malé střelbě ze strany domácích se nemusely bát další obdržené branky.

Druhá třetina byla svižnější, více akční. Holky předváděly, jak lze lehce obrat soupeře o puk pouhým nadzvednutím hokejky a jak obětavě dokáží střely blokovat a pomoci tak brankářce Dvořákové. Domácí neustále kroužili v útočné třetině jako supi nad kořistí. Vytvořili si souvislý tlak a několikrát se snažili dopravit kotouč mezi tři tyče. Až Tomáš Vilček byl z otočky na kruzích úspěšný. Puk proklouzl gólmance mezi betony.

Na 3:0 zvyšoval Jan Žídek, když vlastní střelu dorážkou dopravil do brány. Domácí už měli územní i herní převahu a soupeře tlačili do defenzívy. Z toho pramenil další karvinský faul a proměněná přesilovka. Jakub Stach vybruslil z levého rohu a střelou zápěstím poslal kotouč pod horní tyč – 4:0. Lamla v domácí brance sledoval počínání svého ženského protějšku a neměl v průběhu druhé třetiny skoro žádnou práci. Zastavil pokus Walicové a později Kytkové a o čisté konto přišel v samém závěru druhého dějství.

Nad pravé rameno a přesně pod spojnici tyčí se z kruhů trefila Nikola Kapová a snížila na 4:1. Jenže v první minutě třetí třetiny odskočili domácí znova na rozdíl čtyř branek. Autor dvou branek Tomáš Vilček tentokrát nahrál na gól Ondřeji Konečnému. Do útočného pásma se doslova vřítil kapitán David Malát a našel skulinu mezi betonem a vyrážečkou – 6:1. Po minutě se stav utkání měnil po osmé. Obránce Jakub Jendruš

Deset minut odolávala střelám a dorážkám domácích borců. David Malát zkusil bekhendovou střelu nad pravé rameno a svému týmu připsal osmý gól. Přestože měli domácí dostačující náskok, trenér Smeták nebyl, dle reakcí na střídačce, s předváděnou hrou spokojený. Karviná využívala domácích zaváhání, ale Lamla další puk za svá záda nepustil. Poruba vstoupila do druhé poloviny základní části ELIOT ligy vítězně a prodloužila svou neporazitelnost. Další zápas čeká na mladší dorostence v sobotu 16. listopadu od 9:30 v Kroměříži.

Martin Smeták (RT TORAX Poruba): Hra byla rozháraná z naší strany, ale holky vůbec nehrály špatně. Chodili jsme jim do těla, což jim vadilo a nemohly tak hrát svou hru. Kluci byli divocí, nelíbilo se nám to, ale nějaké akce jsme si vytvořili. Dneska holky hrály opravdu velice dobře oproti předchozímu zápasu. Ale to byl začátek sezóny. Dnes to pro nás nebyl jednoduchý zápas.

Josef Štoudek (SK Karviná – ženy): Hrajeme Ligu mladšího dorostu kvůli dobré přípravě na těžší mezinárodní zápasy a holky se potřebují zlepšovat ve všech herních činnostech. Sice nebyly ze začátku zvyklé na kontaktní mužský hokej, ale už si zvykly. Dneska jsme zklamaní z výsledku, rozhodly tři minuty, kdy jsme třikrát inkasovaly, ale soupeř byl a je kvalitní a přeji mu, aby postoupil do extraligy. Tři holky se zrovna vrátily z Japonska (Ihnáťová, Kápová, Kaplanová), a kdyby nebyly unavené z cesty i časového přesunu, určitě by řádily více. Každopádně jsme rádi, že nás svaz podporuje a určitě nechceme hrát na konci tabulky. Věřím, že jsme rovnocennými soupeři týmům skupiny Východ a budeme rádi, když budeme ve středu tabulky.