Mladší dorostenci do třetice neprohráli, Novému Jičínu nadělili osm kousků

22.09.2013, Gabriela Juříková

Ve třetím kole ELIOD ligy mladších dorostenců zajížděl RT TORAX do nedalekého Nového Jičína s očekáváním, jaké kvality soupeř má. Ukázalo se, že na vyrovnané čtyři porubské pětky nenašel domácí tým žádný recept. Útočným nájezdům Nový Jičín odolával do desáté minuty první třetiny, kdy skóre otevřel Daniel Timura. Z celkem osmi porubských gólů vsítil dva Arnošt Plachý. Po dvou kanadských bodech si připsali Milan Vospálek a Ondřej Konečný, oba za gól a asistenci a po dvou asistencích kapitán David Malát a Ondřej Žídek. Mladší dorostenci Poruby si třetím vítězstvím udrželi první místo před Kopřivnicí, která také vyhrála, ale má horší skóre. Další utkání sehrají svěřenci trenéra Smetáka na domácí půdě ve čtvrtek 26. září v 18 hodin proti Olomouci.

ELIOD liga mladšího dorostu - 3.kolo ne 22.9.09:00
Ďáblové Nový Jičín
0:8(0:2, 0:2, 0:4)
Branky a nahrávky: 10. Timura (Dang), 14. Plachý (Vospálek), 24. Konvička (Žídek), 31. Stach, 46. Plachý (Konečný), 48. Holub (Malát), 54. Konečný (Žídek), 56. Vospálek (Jendruš, Malát). Vyloučení: 8:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 69. Průběh utkání: 0:8.
Ďáblové Nový Jičín: Bayer – Fajmon, Trost, Pernický, Palacký, Hudec, Juříček, Dětský, Irgl, Krupa, Timko, Najvar, Tvrdý, Már, Hilšer, Plandor, Dvorský.
HC RT TORAX Poruba 2011: Remiáš – Herejk, Skokan, Prokeš, Jendruš, Balcárek, Pažický, Pavelka – Žídek, Stach, Konečný – Dang, Vilček, Timura – Holub, Veselý, Malát – Plachý, Voznička, Vospálek – Konvička.