Mladší dorostenci dál válí, ani Vlci okupující druhou příčku tabulky na ně vyzrát nedokázali

27.10.2013, Kateřina Juříková

Přestože do zápasu vkročili lépe Černí Vlci, Poruba si na konto připsala další vysoké vítězství. Domácí mužstvo inkasovalo ihned ve třetí minutě první třetiny, ale nenechalo si to líbit a do konce zápasu již za svá záda Matěj Remiáš puk nepustil. Zato RT TORAX stihl v první třetině nasázet tři góly a v poslední části stříleli domácí puk do klece Petra Macha o sto šest. Během čtyř minut padlo šest branek a o zápase bylo rozhodnuto. Hattrick a jednu přihrávku má na svém kontě Tomáš Vilček. Na čele tabulky mají svěřenci trenéra Smetáka už luxusní osmibodový náskok. Další utkání čeká mladší dorostence Poruby ve čtvrtek 31. října na ledě nedalekého Frýdku-Místku.

ELIOD liga mladšího dorostu - 9.kolo ne 27.10.10:00
HC ISMM Kopřivnice
9:1(3:1, 0:0, 6:0)
Branky a nahrávky: 7. Stach (Žídek), 11. Vilček (Konečný), 20. Malát (Veselý), 48. Vilček (Prokeš), 49. Žídek, 50. Vilček (Dang), 51. Vospálek (Žídek, Stach), 52. Klíma (Pavelka), 52. Dang (Konečný, Vilček) – 3. Kitzberger (Kalus). Rozhodčí: Krenželok – Chamrád, Kolář. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 9:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Remiáš – Pažický, Herejk, Prokeš, Skokan, Jendruš, Balcárek, Prepsl, Pavelka, Žídek, Stach, Vospálek, Dang, Vilček, Konečný, Veselý, Malát, Holub, Klíma, Voznička, Plachý
HC ISMM Kopřivnice: Mach – Dostál, Cvečka, Fojtásek, Kulišťák, Kašpar, Kitzberger, Kotouček, Mikuš, Gonos, Dobeš, Polášek, Pindur, Kudela, Kalus, Voznička

Domácího gólmana se v úvodu pokusili Kulišták a Voznička překonat, ale jejich lehoučké střely si cestu za Remiáše nenašly. Sice Poruba na chvíli puk dostala do útočného pásma, ale vzápětí si Vlci vyjeli na průzkum, který skončil brankou. Kalus nahrál Floriánu Kitzbergovi a ten okamžitě vypálil do nekrytého prostoru. Porubský gólman včas nezareagoval a ani neměl šanci, neboť byl v nevýhodné poloze.

Poruba využila přesilovou hru, když se Jakub Stach čistě strefil za záda kopřivnického gólmana. Chvíli na ledě nastala taková zvláštní situace. Mužstvo Černých Vlků zapomnělo na led poslat střídající hráče, takže v útočném pásmu útočilo pouze jedno vlče a hlídalo ho pět hráčů Poruby, aby se nedostal před jejich gólmana. Situace se spravila a následoval druhý gól domácích. Tomáš Vilček pokořil klec Macha a Poruba tak vedla 2:1.

Malé pokusy oběma týmům nevycházely a v útočných pásmech se velice trápily. Hra byla hektická a mnohdy i nepřehledná, ale i tak dokázal minutu před koncem David Malát přejet s pukem útočnou modrou a i když měl v patách jednoho z vlků, soupeřovu klec pokořil, neboť byl rychlejší.

Druhá třetina nebyla zprvu pro žádný tým přínosná. Ačkoliv oba gólmani měli plné ruce práce, útoky Porubě ani Vlkům nevycházely. Také přesilová hra, kterou domácí měli v sedmé minutě třetiny, gólem neskončila.

Dang a Vilček rozjeli pěknou akci. Dang si najel před vlčí klec a nahrál svému spoluhráči. Jenomže Vilček promáchl a kotouč těsně minul skulinku v brankovišti. Také Veselý nebyl při svém nájezdu úspěšný. Mach včas sevřel své betony. Poruba to nevzdávala a bojovala v útoku i nadále. Po celou dobu druhé části se snažili domácí být neustále v pásmu svého soupeře, kterému nezbývalo nic jiného, než že se po většinu času musel bránit.

V závěru druhé tercie se Vospálek pokusil stav navýšit, ale neuspěl. I Vlci se pokoušeli o gól, ale lehoučké střely na Remiáše byly snadno chytatelné.

Poruba měla namále, když se Vlci dostali příliš blízko jejich gólmana. Ale nátlak domácí ustáli a přesunuli hru před kopřivnickou klec. Přestože se porubští hráči snažili dostat alespoň jednu střelu do klece, nepodařilo se. Hosté se opět pokusili napadnout porubského gólmana a Cvečka vypálil svou střelu, která se odrazila pouze od gólmanových betonů.

Parádní čtvrtou branku vstřelil Tomáš Vilček. Mach se sice pokoušel v leže zachytit poslaný puk do své lapačky, ale kotouč těsně projel kolem gólmanovy výstroje a skončil v kleci. O pár minut později byla kopřivnická klec pokořena znovu. Bod si připsal Ondřej Žídek . Brankář Kopřivnice zřejmě neměl svůj den, neboť poté, co se vhodilo buly ve středním pásmu, inkasoval střelu opět od Tomáše Vilčeka.

V jedenácté minutě třetí třetiny byl ošklivě naražen porubský kapitán Malát, který po střetu s kopřivnickým hráčem zůstal ležet na ledě. V přesilové hře dali domácí sedmou branku, o kterou se postaral Milan Vospálek. A další góly na sebe nenechaly čekat. Hlasatel tak nestíhal hlásit Porubské góly. Kamil Klíma a Michal Dang vstřelili branky hned po sobě.

Již bylo jasné, že vyhraje mužstvo domácích, i přesto se však Vlci pokoušeli o další branky. Jejich střely ale nenacházely ten správný směr do porubské brány. I domácí se pokoušeli stav stále navyšovat, ale bez úspěchu. Utkání tedy skončilo stavem 9:1.

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba): Myslím si, že vítězství je zcela zasloužené. Kluci zúročili přípravu při trénincích a podali dobrý výkon, který byl bojovný a zodpovědný. Jde vidět, že se stále zlepšují, ale ještě je spousta práce před námi, neboť jsme na začátku cíle, který jsme si předsevzali.

Libor Polášek (HC Černí Vlci): Dvě třetiny podali naši kluci celkem dobrý výkon a drželi krok s velkým favoritem této soutěže. Myslím si, že jsme zbytečně nezvládli závěr. Nechali jsme si zbytečně nasázet moc gólů.