Mladší dorost RT TORAXu ještě nepoznal porážku! Frýdku-Místku nadělil sedm kousků

12.01.2014, Gabriela Juříková

Předposlední kolo ELIOD ligy mladšího dorostu svedlo dohromady hráče Poruby a Frýdku-Místku, tedy první a šestý tým tabulky. Poruba šla rychle do vedení a po první třetině vedla o tři branky. V prostřední třetině přidal RT TORAX dvě branky a hosté ztratili šance na lepší výsledek. Ve třetí třetině dali domácí další dvě branky, z toho jednu v oslabení. Pak Frýdek-Místek využil přesilovku pěti proti třem a v poslední minutě zkorigoval druhou brankou výsledek na 7:2. Na výhře se dvěma brankami podílel Ondřej Žídek a dvěma asistencemi Milan Vospálek s Matyášem Holubem. Poslední utkání základní části hrají svěřenci trenéra Smetáka v neděli 26. ledna na ledě Karviné.

ELIOD liga mladšího dorostu - 21.kolo ne 12.1.10:00
HC Frýdek-Místek
7:2(3:0, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 3. Dang, 17. Skokan (Holub), 18. Žídek, 32. Konečný (Malát, Stach), 35. Vilček (Vospálek), 41. Žídek (Vospálek), 48. Timura (Jendruš, Holub) – 48. Vláčil (Piskoř), 60. Vláčil (Michálek). Rozhodčí: Šeděnka – Stanke, Šeruda. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 55. Průběh utkání: 7:0, 7:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Remiáš – Pažický, Prepsl, Jendruš, Balcárek, Skokan, Prokeš, Timura – Vospálek, Vilček, Žídek – Malát, Stach, Konečný – Dang, Veselý, Plachý – Klíma, Voznička, Holub
HC Frýdek-Místek: Velička – Návrat, Piskoř, Prokop, Michálek, Bárta, Urban, Strakoš, Raček, Vláčil, Dlouhý, Opletal, Juřica, Puzoň, Kanovský

Strakoš se v prvním střídání snažil o rychlou branku. Poprvé ho ke střele nepustili domácí obránci a podruhé Remiáš puk chytil do lapačky. Porubští útočníci se přes Frýdeckou obranu dostávali přesnými nahrávkami, ale až třetímu útoku se povedlo skórovat. Michal Dang stál k brance zády, když se kotouč objevil na jeho holi, ale otočkou se trefil přesně k pravé gólmanově tyči. Od třetí minuty vedla Poruba 1:0.

Opletal chtěl domácí obranný val překonat zpoza brány nahozeným kotoučem na Remiášova záda, ale puk skončil na zadní brankové síti. Následovala tenisovo hokejová pasáž. Až v deváté minutě zavřel RT TORAX hosty v jejich třetině a zahrnul gólmana sprškou střel. Na druhé straně neměl domácí gólman pěkných pár minut žádnou práci. Až ve třinácté minutě zasahoval proti nájezdu Urbana, který byl navíc faulován Skokanem a Frýdek-Místek měl k dispozici početní výhodu.

Ale na herním projevu obou týmů to nebylo nikterak znát, protože Poruba i ve čtyřech byla většinu času před Veličkou. Remiáš pak čelil pokusu Opletala a následně Dlouhého, a když se domácí dostali opět do útočné třetiny, byla z toho druhá branka. Jiří Skokan vypálil od modré a gólmanovi puk prošel nad ramenem v době, kdy před ním projel vlastní hráč. Po minutě vedl RT TORAX 3:0, když se Prokopovi nepovedlo vyhodit volný puk v brankovišti do bezpečí a nakonec zaplul za brankovou čáru. Gól byl přiznán poslednímu držiteli puku v porubském drese Ondřeji Žídkovi.

Druhá třetina byla od začátku v režii domácího týmu. Jen skvělé zásahy gólmana Veličky drželi naděje Frýdku-Místku k získání dobrého výsledku. Protože prohrávat 3:0 v hokeji ještě nic neznamená. Hosté se dostali párkrát před Remiáše, jenže pak přišla jednatřicátá minuta a Ondřej Konečný stál na konci kulečníkové partie hrané okolo Veličkovy branky. Stach posunul na Maláta a ten pak na volného Konečného, který poslal puk do odkryté brány.

Uběhly tři minuty, když se domácí radovali z pátého gólu. Hostující gólman neudržel střelu Vospálka a Tomáš Vilček z dorážky zvýšil porubské vedení. O čisté konto chtěl Remiáše připravit Opletal, ale v samostatném úniku byl zastaven rychle bruslící obranou a domácí gólman se dál mohl těšit ze své neprůstřelnosti. Závěr druhé části se odehrával v prostorech kolem branky hostí, kterým zbývalo pořád dost sil na souboje u mantinelu a odvracení střeleckých manévrů RT TORAXu.

V první minutě třetí třetiny se trefil do černého Ondřej Žídek, když ještě před tím se mu nezdařilo dopravit puk do odkryté brány. Ale Tomáš Vilček puk podržel a nabídl Žídkovi druhý pokus, který znamenal šestý gól. V páté minutě se dostal Frýdek-Místek hned ke dvěma šancím. Opletal, který zůstal před Remiášem zcela sám, se trefil jen do gólmanské výstroje a následně Strakoš mířil mimo tři tyče. Na druhé straně měl Žídek dvakrát šanci zkompletovat hattrick, ale hostující obrana si na něj dávala pozor.

Dang byl před Veličkovou brankou příliš důrazný a v době, kdy byl na trestné lavici, ujel Jendruš s Holubem a z druhé vlny dorážel Daniel Timura. Pak byl vyloučen Vilček a domácí měli hrát 1:26 ve třech. Jenže tuto početní výhodu hosté brzy využili. Puk přes Remiášův beton protlačil po pokusech Piskoře Matěj Vláčil – 7:1. Druhou branku mohl přidat Urban, ale kotouč odskočil jiným směrem a těsně minul levou domácí tyč.

Když končila domácím přesilovka, ujel Opletal. Byl dojet obráncem Jendrušem a k zakončení neměl dost času ani prostoru. V dalším střídání zkusil štěstí z otočky Juřica. Remiáš v závěru přeci jen lovil kotouč z branky podruhé, když od modré pálil Michálek. Těsně před gólmanem tečoval Matěj Vláčil a puk se svezl Remiášovi po hokejce do branky. Jednadvacátá výhra na kontě mladšího dorostu předznamenává velkou možnost postupu do nejvyšší soutěže, ale je ještě mnoho zápasů na cestě k dosažení tohoto cíle.

Martin Smeták (RT TORAX Poruba): Za posledních čtrnáct dní to byl konečně hokej, jak má být. Zlepšená hra, nasazení, koncentrace. Přeskupili jsme útočné lajny, ale i když se kluci teprve sehrávají, tak se zdá, že jdeme dobrou cestou. Přesilovky nám sice nešli, ale jsme rádi za body, protože Frýdek-Místek bude zřejmě v závěrečné šestce a body s nimi se budou hodit.

Radim Nečas (HC Frýdek-Místek): Po prvních dvou gólech se zápas zlomil, Poruba si začala více věřit a byla v utkání jasně lepší a zaslouženě vyhrála. Hrajeme s mladými kluky, kteří ještě nemají moc zkušeností a neumí být v koncovce ledoví, takže proměňování šancí nám moc nejde. Kdybychom z poloviny některé ty nájezdy proměnili, zápas by se asi vyvíjel jinak. Ale domácí byli jasně lepší a zaslouženě vyhrála.