Kometa si s extraligovým nováčkem poradila hladce, Poruba jí napodruhé body nevzala

28.09.2013, Gabriela Juříková

Po skvělém vyhraném domácím zápase s Havířovem, jeli starší dorostenci odehrát 10. kolo soutěže na horkou půdu Komety. Hned v prvním střídání, tedy v první minutě prostřelil Svatopluk Hill domácího gólmana Slavíčka a Brno touto střelou hodně překvapil. Domácí dokázali přes veškerou herní převahu vyrovnat až po půli zápasu a úplně se uklidnili, když vstřelili Porubě branku do šatny. Ve třetím dějství si v první minutě domácí vedení pojistili třetí brankou a do padesáté minuty nasázeli Srokovi ještě další tři kousky. Dvě minuty před koncem utkání snižoval Jonáš Mládek, který tak navázal svým přínosem týmu na páteční zápas proti Havířovu. Kometa byla po celý zápas lepším týmem a výhrou si udržela druhé místo za Vítkovicemi.

RAKO Extraliga staršího dorostu - 10.kolo so 28.9.12:30
HC Kometa Brno
6:2(0:1, 2:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 33. Kubeš (Havlát, Dymáček), 40. Hájek (Garčic), 41. Garčic, 44. Dvořák (Švejda), 47. Mlynář (Garčic), 49. Garčic (Mlynář) – 1. Hill (Štěpán), 58. Mládek (Gola P.). Rozhodčí: Hejduk – Kuřítko, Lainka. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 45:18. Průběh utkání: 0:1, 6:1, 6:2.
HC Kometa Brno: Slavíček – Hájek, Sedláček, Marcello, Švejda, Zukal, Šnajnar, Kubeš – Mlynář, Nohel, Zohorna, Dvořák, Denk, Horký, Dymáček, Garčic, Hroudný, Havlát.
HC RT TORAX Poruba 2011: Sroka – Štěpán, Síkora, Šustala, Ščurek, Široký, Boháč, Olšr, Hranoš, Šípek – Gola, Kurnik, Stach, Gřeš, Boleslavský, Mládek, Nardelli, Bialoň, Csabala, Hill, Konvička.

Druhé vzájemné utkání Komety a Poruby přineslo otevření skóre dosti časně. Domácí brankář Slavíček se nestačil rozkoukat a hned lovil puk ze své sítě. Stalo se tak po sedmačtyřiceti odehraných vteřinách, když na hokejku Svatopluka Hilla přistál puk od levého rohu. Porubský hráč jen zavěsil pod víko. Ačkoliv se Brno od této chvíle rapidně zvedlo a hosty přehrávalo, tím nakonec gólový výčet v první třetině skončil.

V té další se už domácí tým prosadil a skóre dokonce otočil. Nejdříve ale pěkně postupně. O vyrovnání se ve třiatřicáté minutě postaral Jakub Kubeš. Tento gól jde ale na vrub celé jeho lajny, jelikož vstřelení puku do sítě předcházela bojovnost pětice hráčů, jež dorážela a tlačila Sroku, porubského gólmana. Posledním dorážejícím byl právě Kubeš, jehož střela byla úspěšná.

Otočení skóre se domácí dočkali, když využili desorientace porubského brankáře. Na něj mířilo několik dorážek, přičemž touš vždy vykopl před sebe. Libor Hájek stál ve správný čas na správném místě a když se mu na holi objevil puk, jednoduše jej vpravil do sítě. Tím ukončil druhou část a dal tak Porubě gól do šatny.

A jak Kometa skončila, tak i začala. Přesněji řečeno si v úvodu třetí dvacetiminutovky vysloužila navýšení na 3:1. Richard Garčic si díky individuální akci a bekhendové střele připsal druhý bod v utkání. O další akci, která zvyšovala komeťácké naděje, se svým způsobem postarar sám hostující brankář. A to proto, že když k němu najížděl Filip Dvořák , nastavil mu pod nohy svou hůl. Přes ni brněnský hráč přepadl, ale k Srokově neštěstí měl na hokejce stále puk, jenž dokázal dotlačit za brankovou čáru.

O tři minuty později se domácí opět radovali. Golfovou střelou se prosadil Tomáš Mlynář do volného prostoru, kam se Sroka nestihl přesunout. A aby toho Poruba neměla málo, o další dvě minuty byla jejich ztráta ještě větší. O slovo si opět řekl Richard Garčic, když si pomaličku najížděl v prostoru mezikruží a vyčkával na přihrávku. Jakmile ji dostal, se střelou neváhal a zavěsil pod víko.

Poruba se ještě necelé dvě a půl minuty před koncem stihla prosadit po mírné střele Jonáše Mládka, ale to už nic na výhře Komety neměnilo.Domácí tým si kromě prvotního zaváhání vedl výborně. Většinu času hosty držel pod tlakem, zatímco Poruba se do útoku vydávala jen velice zřídka.

Utkání rozhodla extraligová zkušenost domácího týmu. Poruba jako nováček soutěže sbírá zkušenosti a po desátém kole hájí předposlední příčku před Vsetínem.

Ostatní výsledky zápasů 10. kola RAKO extraligy sk. Východ

AZ Havířov 2010 – VHK Vsetín 5:4
HC Vítkovice Steel – HC Oceláři Třinec 3:1
HC Olomouc – HC PSG Zlín 3:4

Jan Konečný (HC Kometa Brno): Chtěli jsme být v pohybu a hrát nátlakovou hru, ale zaskočil nás první inkasovaný gól v prvním střídání. Možná nás i trošku zabrzdil. Pak jsme ubránili oslabení tři na pět a museli jsme si něco říct. Že to takto nejde, trošku to namotivovat. Myslím, že od druhé třetiny už byl na ledě jen jeden tým. Chodili jsme do branky, stříleli, vytvářeli si gólové šance. I výsledek odpovídá tomu, co jsme v utkání předvedli. Z našeho pohledu byly dvě třetiny výborné. Po včerejší výhře nad Zlínem, kterému jsme vrátili porážku, můžeme být s víkendem spokojeni.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): Po první třetině jsme sice vedli, ale Brno bylo od první minuty lepší. Kometa má kádr s nabitými třemi lajnami, naopak my nejsme od začátku sezóny v kompletní sestavě. Bylo jen otázkou času, kdy dají domácí první branku. Ve druhé třetině nás přestříleli 20:2, což hovoří za všechno. Přijeli jsme do Brna s přáním, aby se nám s výsledkem podařilo něco udělat. Vyhrát 1:0 nebo 2:1, ale to prostě nešlo. I když jsme prohráli 6:2, gólman nám zachytal výborně. Kluci z Komety byli úplně někde jinde. Bylo to šedesát minut v jejich režii. Jednoznačně jsme na ně neměli.