Další hořkou porážku okusili starší dorostenci od silné Komety s reprezentanty v kádru

19.10.2013, Kateřina Juříková

Celé utkání bylo jednoznačně v režii hostujícího Brna, které vyhrálo první třetinu 0:3. I druhá třetina začala pro hosty velice dobře, neboť během úvodních pěti minut druhé části nastříleli další tři branky, které porubský gólman nestačil zachytit. Poruba opět nedokázala udolat svého soupeře, ačkoliv pár šancí měla. Několikrát Zdeňka Slavíčka ohrozil i kapitán Tomáš Gřeš, ale puk do klece nedostal. Zato obránce Tomáš Síkora poslal parádní střelu od modré, ale snížil pouze na 1:6. V poslední třetině padly do porubské svatyně ještě další tři góly a silná Kometa odjížděla z Ostravy s dalšími body. Starší dorostenci mají šanci získat body v pondělním utkání doma proti Vsetínu.

RAKO Extraliga staršího dorostu - 17.kolo so 19.10.13:30
HC Kometa Brno
1:9(0:3, 1:3, 0:3)
Branky a nahrávky: 40. Síkora (Mládek) – 3. Dvořák (Hroudný), 7. Zohorna (Mlynář), 17. Dufek (Nohel), 21. Dymáček (Kratochvíl, Hájek), 23. Garčic (Dufek), 25. Zohorna (Nohel), 46. Havlát (Gotthard, Dvořák), 55. Mlynář (Biolek, Gotthard), 56. Dvořák (Havlát, Gotthard). Rozhodčí: Fiala – Kašinský, Bartek. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 9:45. Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:9.
HC RT TORAX Poruba 2011: Sroka – Štěpán, Olšr, Široký, Síkora, Ščurek, Šustala, Boháč, Hranoš – Csomor, Mládek, Gřeš – Bartoň, Gola, Konvička – Csabala, Hill, Kurnik – Kovaljov, Bialoň
HC Kometa Brno: Slavíček – Hájek, Marcello, Švejda, Kratochvíl, Šnajnar, Kubeš, Gotthard – Mlynář, Nohel, Dufek, Zohorna, Dvořák, Dymáček, Garčic, Biolek, Hroudný, Havlát

Celou první třetinu hrála Poruba ve svém pásmu. Hra pouze na jednu klec byla pro domácí až ostudná, neboť i když se dostali před Slavíčka, dlouho se v útočném pásmu nedokázali udržet a ani vytvořit nějakou pořádnou akci.

Zato Brno bylo jako rozjetý vlak. Neustále utlačovalo Torax a atakovalo Sroku několika střelami. První se do brány strefil od kruhů Filip Dvořák a po něco málo minutách přispěl svou střelou také Radim Zohorna.

Prakticky si Slavíček mohl dát na celou třetinu pauzu, neboť domácí jej téměř neohrozili. Ale Sroka byl v daleko větším presu a v bráně se musel neustále otáčet, což poté vedlo k další brněnské bráně. Sice domácí gólman pokryl celý brankový prostor, jenomže Jan Dufek si našel malou skulinu nad Srokovou hlavou.

Začátek druhé části byl pro domácí krušný. Během pěti minut padly další tři góly s rozestupem dvou minut. I když se Mládek pokoušel Slavíčka překonat a snížit stav, neuspěl. Po jeho pokusu se trefil za Sroku Roman Dymáček a po něm skóroval Richard Garčic. Ani střelu Radima Zohorny nedokázal porubský gólman zachytit a kotouč mu prošel těsně nad lapačkou.

Domácí ustáli oslabení jak 5 na 3 tak i 5 na 4 a nedali hostům příležitost Sroku překonat. Také porubský strážce se více činil.

Ke konci třetiny dostala Poruba pravděpodobně druhou mízu do žil, neboť hrála daleko lépe. Gřeš se několikrát pokusil skórovat, ale Slavíček jeho první pokus zadržel pod lapačkou mezi svými betony a druhý Gřešův atak vyrazil do plexiskla.

Chyběla jediná vteřina do konce Hájkova trestu, když se Tomáš Síkora napřáhl od modré a prostřelil gólmana Komety. Stav se tedy snížil na 1:6.

Poslední třetina byla hektická. Ani jeden mančaft se nemohl udržet v útočném pásmu a hrálo se převážně ve středním pásmu. Dlouho však tomu nebylo a Brno opět zaútočilo na Sroku. Robert Havlát vypálil a kotouč se od gólmanova betonu odrazil tak, že se stočil do klece.

Bylo již jasné, že Poruba toto utkání nevyhraje, ale Brno stále útočilo a nenechalo domácí předstoupit před Slavíčka. Tomu nasvědčovalo i to, jaký byl poměr střel. V poslední části si hosté na Sroku vypálili třináctkrát, ale domácí na klec Komety ani jednou.

Dvě krásné akce zpečetili Kometě výhru 1:9. O první se postarali Tomáš Mlynář, Biolek a Švejda. Mlynář se strefil za levý gólmanův beton a nejinak skončila druhá akce, kterou sehráli Filip Dvořák, Havlát a Marcello.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): Momentálně soupeřům z první čtyřky nesaháme ani na paty. Je na nás momentálně psychická deka a jedině my se z toho můžeme dostat, sami. Do většího srabu už spadnout nemůžeme a musíme se připravit na pondělní utkání se Vsetínem. Více méně jsme Brnu neztížili naší hrou cestu za vítězstvím. Kometa ovládla utkání od první minuty, až do té poslední zcela zaslouženě zvítězila. My momentálně hrajeme špatný hokej a musíme s tím něco do pondělí udělat.

Jan Konečný (HC Kometa Brno): Nastoupili jsme se čtyřmi kompletními útoky a myslím si, že kluci splnili, to co jsme si řekli a byli stále v pohybu, chodili do branek a snažili se prosadit. Takže to se nám splnilo. Branky padaly a v utkání byly i hezké hokejové momenty. Nicméně ve druhé třetině kluci polevili a to se stávat nesmí. Za každého stavu musíme hrát, snažit se to držet pořád.