Juniorka nedala Frýdku-Místku šanci a je krok od finále turnaje

09.03.2016, René Chyla

Porubská juniorka vstoupila do prvního semifinále ve velkém stylu a díky dvěma rychlým gólům vedla v Polárce 2:0. Domácí hráči ještě do první přestávky snížili, aby pět minut po první pauze dvoubrankové manko smazali zásluhou Darona. Svěřenci Miroslava Bahníka ale další překvapení z Frýdku-Místku nedopustili, pěti zásahy do černého si vypracovali nedostižitelné vedení a udělali důležitý krok pro postup do finále, které se odehraje za dva týdny v polských Katovicích. Odveta čeká porubskou juniorku až příští týden na domácím ledě, nyní se však musí soustředit na důležitá víkendová kvalifikační utkání s vítězi ostatních skupin – Pískem a Ústím na Labem.

Liga juniorů - Turnaj st 9.3.18:00
HC Frýdek-Místek
3:8(1:2, 1:3, 1:3)
Branky a nahrávky: 14. Heralt (Mičulka), 26. Daron (Bartoň), 49. Zberovský (Csapai) – 7. Hranoš (Smrčka, Moravčík), 8. Gola P. (Stupka, Mládek), 26. Stupka (Štěpán, Gola P.), 31. Mládek, 43. Mládek (Gola P., Stupka), 48. Kropka, 59. Pěnčík (Gola R.). Rozhodčí: Trombík – Beinstein, Bojda. Vyloučení: 1:3, navíc Heralt (FRM) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:7, 3:7, 3:8.
HC Frýdek-Místek: Dobečka – Bartoň, Skalický, Mičulka, Csapai, Nikl, Valíček – Papaj, Ondráček, Daron, Heralt, Dubčak, Carbol, Brél, Škubala, Kochaň, Zberovský
HC RT TORAX Poruba: Sroka (od 31. Zavadil) – Štěpán, Ščurek, Široký, Kropka, Vilček, Hranoš, Jendruš, Boháč – Gola P., Gola R., Šustala, Moravčík, Stupka, Pěnčík, Mládek, Smrčka, Csabala, Kurnik

Středeční podvečer přinesl porubským juniorům první semifinále SILESIA BISSET CUPU. Svěřenci Miroslava Bahníka vlétli na ledě Polárky na svého soka ve velkém stylu. V sedmé minutě totiž zužitkoval Smrčkovu nahrávku Michael Hranoš, který otevřel skóre zápasu – 0:1. Za minutu už Ostravané vedli o dvě branky. Matouš Stupka přihrál přesně na hůl Patrika Goly, který neměl sebemenší problém dostat puk do sítě – 0:2. Frýdeckomístečtí se snažili s rychlým vedením svého soupeře něco udělat a toto snažení přineslo své ovoce na konci 14. minuty. Matěj Mičulka nahrál Jakubu Heraltovi, který rychlou střelou snížil – 1:2.

Domácí borci dokonce pět minut po první pauze srovnali s Porubskými krok. Bartoňovou nabídkou nepohrdl Adam Daron a mohlo se začínat znova od nuly – 2:2. RT TORAX ale záhy odpověděl. Už po 48 vteřinách hry zamířil přesně do černého Matouš Stupka – 2:3. Frýdek mohl znovu srovnat stav při přesilovce, místo toho ale domácí chybovali, Jaromír Široký přenechal puk Dominiku Moravčíkovi, jenž vrátil hostům dvoubrankové vedení – 2:4. O chvíli později frýdecká defenzíva předvedla další hrubici a Jonáš Mládek definitivně uklidnit porubskou střídačku – 2:5. Porubští v témže momentě vyměnili gólmany a mezi třemi tyčemi se tak představil Jan Zavadil. Marek Pěnčík byl při dalším úniku faulován a hlavní sudí zkřížil ruce nad hlavou. Porubský snajpr ale následné trestné střílení neproměnil.

Porubští pokračovali v destrukci po druhé přestávce. V čase 42:45 propálil Dobečku znovu Jonáš Mládek, který mnohonásobně přiblížil Ostravany velkolepému finále turnaje – 2:6. Za pět minut znovu Porubští vystihli další chybnou rozehrávku a Adam Kropka přidal pohotovu střelou sedmý hřebíček do frýdecké rakve – 2:7. Za necelou minutu ještě Frýdečtí kosmeticky skóre upravili. Na Csapaiovu nahrávku měl spadeno Lukáš Zberovský, který nekompromisně propálil Zavadila – 3:7. 100 vteřin před koncem pak bylo porubské vysoké vítězství definitivně podtrženo. Robin Gola našel přesným pasem Marka Pěnčíka, který potupil domácí osmým gólem – 3:8.