Junioři si po Havířovu spravili chuť, Patrik Gola sestřelil Karvinou hattrickem

30.10.2015, René Chyla

Porubští junioři zaváhali na ledě Havířova a o to byla právě větší motivace porazit poslední celek z Karviné. Po nerozhodné první třetině sice hosté z nedalekého města drželi krok, z kraje prostřední dvacetiminutovky ale dokonal svůj další hattrick Patrik Gola (3+2) a bylo hotovo. Třetí branka porubského ostrostřelce tak nakonec byla také gólem vítězným. RT TORAX do konce zápasu již jen navyšoval vedení, které se zastavilo až na neuvěřitelném skóre 11:2. Dvěma brankami se blýskli a výraznou měrou se tak na dnešním vysokém vítězství podíleli také Jakub Gelnar (2+1) a Marek Pěnčík (2+0).

Liga juniorů - 10.kolo pá 30.10.17:00
HC Býci Karviná
11:2(1:1, 6:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 7. Gola P. (Štěpán), 21. Gola P. (Gola R., Mládek), 23. Gola P. (Hranoš), 27. Gelnar (Smrčka), 31. Korec (Kurnik, Boháč), 33. Pěnčík (Široký), 36. Bialoň (Gola P.), 48. Pěnčík (Gelnar, Hranoš), 58. Ščurek, 60. Kurnik (Gola R.), 60. Gelnar (Gola P., Boháč) – 15. Kurowski (Trnený, Čadílek), 26. Vlček. Rozhodčí: Mrkva – Stonavský, Moravce. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 82. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 11:2.
HC RT TORAX Poruba: Zavadil – Štěpán, Ščurek, Široký, Kropka, Hranoš, Boháč – Gola P., Gola R., Bialoň, Šustala, Pěnčík, Mládek, Smrčka, Korec, Kurnik, Moravčík, Gelnar
HC Býci Karviná: Juránek – Kalus, Procházka, Trnený – Kurowski, Telega, Čadílek, Pacas, Heczko, Kania, Vlček

Utkání dvou celků, které okupují opačné póly tabulky, začalo opatrně z obou stran. Až sedmá minuta přinesla konečné oživení, kdy se Patrik Gola uvolnil mezi kruhy a poslal kotouč nekompromisně nad vyrážečku – 1:0. Následně mohli jít domácí už do dvoubrankového vedení, Jonáš Mládek, Robin Gola ani posila z Vítkovic Dominik Moravčík ale na Jakuba Juránka nevyzráli. Hosté tak mohli na druhé straně tvrdě trestat.

Vlček vyslal do samostatného úniku Jakuba Kurowskeho, jenž zamířil pouze do Zavadilových betonů. Karvinští ale vyrovnání přeci jen mohli slavit. Jakub Kurowski napřáhl o pár chvil později na modré čáře u mantinelu a puk propadl k udivení všech Zavadilovi pod lapačkou – 1:1. Vrátit Porubským vedení mohl o chvíli později Matěj Štěpán, jeho ale zázračně vychytal Jakub Juránek.

RT TORAX měl vstup do prostřední dvacetiminutovky famózní. Už po devatenácti vteřinách našel Robin Gola elegantní zadovkou Patrika Golu, který pohotovou střelou k levé tyči nezaváhal – 2:1. Po dalších dvou minutách mohla Karviná znovu vyrovnat v přesilovce, byla to ale paradoxně Poruba, která navýšila vedení. Michael Hranoš v oslabení vyhledal v útočném pásmu křižnou přihrávkou Patrika Golu, jehož střelu si Jakub Juránek srazil betonem do vlastní branky a porubský útočník se mohl pyšnit z čistého hattricku – 3:1.

S brankami jako by se roztrhl pytel. Jonáš Mládek nejdříve hrubě chyboval v obranném pásmu, čehož využil Daniel Vlček, který se ujal kotouče mezi kruhy a zamířil přesně pod Zavadilovu lapačku – 3:2. Z následné protiakce zase udeřili Porubští. Marek Smrčka najížděl podél levého mantinelu a nahrával na druhou stranu kluziště Jakubu Gelnarovi. Ten zachoval chladnou hlavu a poslal puk k pravé tyči – 4:2. Domácí hráči se stále nemohli nabažit.

Antonín Kurnik přenechal kotouč u levé tyče karvinské svatyně Janu Korcovi, jenž bekhendovým pokusem vymetl protější růžek Juránkovy brány – 5:2. Za necelé dvě minuty už ale Jakub Juránek lovil kotouč ze své sítě znovu. Jakuba Gelnara sice karvinský gólman ještě parádním zákrokem vychytal, na následnou akci už ale zareagovat nedokázal. V přečíslení dva na jednoho zahlédl Jaromír Široký na levé straně Marka Pěnčíka, jenž překonal karvinského brankáře mezi betony – 6:2.

Porubští útočníci ale stále neměli dost. Patrik Gola přihrával najíždějícímu Jakubu Bialoňovi, které z levého kruhu parádní střelou nasměroval puk přesně pod břevno – 7:2. Karviná ale mohla z následného protiútoku korigovat. Jakub Kurowski ale bekhendem nastřelil pouze tyč Zavadilovy brány. Do stejného místa zamířil také ve dvojnásobné početní výhodě David Heczko.

Třetí dvacetiminutovka se už nesla v klidnějším duchu. Antonín Kurnik sice znovu neuspěl z bezprostřední blízkosti, o chvíli později ale mohli domácí hokejisté zvedat ruce nad hlavou znovu. Jakub Gelnar poslal v přečíslení černý kus pryže přesně na hůl Marka Pěnčíka do prostoru mezi kruhy, odkud ostravský útočník zahlédl mezeru pod Juránkovou vyrážečkou – 8:2. Čtyři minuty před koncem se prodral do útočného pásma Jakub Gelnar, v rozhodující chvíli ale zasáhl Jakub Juránek pravým betonem. Dvě minuty před koncem ale stále nebylo hotovo. Petr Ščurek se ocitl sám před brankovištěm, odkud porubský obránce trefil bez problémů horní poloviny karvinské klece – 9:2.

47 vteřin před koncem ještě přidal desátou branku z hranice levého kruhu Antonín Kurnik, jehož pokus k pravé tyči našel přesný cíl. A 25 vteřin před koncem bylo definitivně hotovo. Ihned po vyhraném buly se Porubští vydali na útočný výlet a Jakub Gelnar překonal Juránka nad rameno pojedenácté – 11:2. Junioři tak drtivým výsledkem porážejí Karvinou a upevňují si vedoucí pozici.

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba): Po vlažné první třetině bylo mužstvu třeba domluvit. Díky Patriku Golovi jsme poté nastartovali brankostroj. Hráči ve druhé a třetí třetině přidali, což se následně projevilo také na skóre, čemuž se nelze divit, jelikož soupeř přijel v deseti hráčích a hrát utkání na dvě pětky je opravdu velmi těžké. Po dnešních třech bodech bude následovat zasloužený odpočinek.

Jaroslav Spodniak (SK Karviná): Jelikož jsme přijeli pouze v deseti hráčích, tak jsme zápas odehráli tak, jak jsme uměli a na co jsme měli. Hrát celé utkání proti týmu, který má čtyři pětky, se opravdu nedá vydržet. Soupeři gratuluji k vítězství a přeji si, abychom měli také alespoň kádr a také mohli sestavit čtyři pětky.