Junioři podlehli Slavii 1:7 a z Prahy se tak vrací z prázdnou

19.03.2024, Eva Suchánková

V úterý 19. března odehráli juniorské týmy druhý čtvrtfinálový zápas playoff. Utkání se odehrálo v pražském Edenu, kde domácí potvrdili svou dominanci a zajistili si v sérii vedení 2:0, čímž se taky přiblížili postupu do semifinále.

Liga juniorů - ČF2 út 19.3.17:30
7:1(0:0, 4:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 24. Sander (Hron, Křivánek), 30. Krums (Vosmík, Hron), 34. Strnad (Polák, Dráb), 36. Štípek (Málek, Krums), 44. Vašíček (Filip), 53. Štípek (Krums), 58. Polák (Strnad, Vašíček) – 42. Matějka (Janeček, Chromišin). Rozhodčí Němec – Matys, Uhlík. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 7:1. Diváci: 65.
HC Slavia Praha: Volevecký – Hubinka, Dráb, Brotánek, Křivánek, Hron, Sýkora, Málek – Krums, Strnad, Vašíček, Hasman, Polák, Štípek, Sander, Skalský, Jokl, Kříženecký, Vosmík, Filip
HC RT TORAX Poruba 2011: Sobol – Kalužík, Bodnar, Janeček, Telnov, Kosina, Ševčuk, Karal – Chromišin, Šrubař, Veselý, Hansel, Skřipčák, Graněčný, Svozil, Matějka

V první třetině týmy nenašly recept na soupeřovu obranu ani gólmana. Přestože byla na ledě aktivnější Slavia, neměla na ledě žádné velké šance. K té první se dostal až těsně před sirénou Vašíček, ale Sobol byl připraven a puk za svá záda nepustil.

Druhá perioda však patřila sešívaným. Již ve 24. minutě započal dlouhou gólovou linii Filip Sandera, když po dobré souhře nachytal hostujícího gólmana. Tlak Slavie pokračoval. O necelých 6 minut později se na levém křídle uvolnil Ernests Krums a rychlým švihem zakončil přesně mezi tři tyče. Šlo vidět, že domácí hokejisty góly nabudily a ačkoli se Porubané pokoušeli stav obrátit, nedařilo se jim. Naopak ještě své vedení navýšili slávisté z hole Lukáše Strnada, jenž lehkou tečí nasměroval puk za záda Sobola. Ve 36. minutě pak zůstal sám u pravé tyče porubské brány Viktor Štípek, jemuž se podařilo puk procpat do sítě.

Porubští mladíci se v úvodních minutách třetí části utkání snažili snížit soupeřův náskok, což se jim také z hole Vojtěcha Matějky podařilo, ten z předbrankového prostoru překonal Voleveckého. Krátce na to si však Pražané vzali svůj čtyřgólový náskok zpět, a to ve chvíli, kdy využil přesilovou hru Martin Vašíček, jenž střelou na bližší tyč překonal Sobola. Porubané bojovali, avšak nestačili. Sešívaní si naopak své vítězství ještě ke konci zápasu potvrdili. Nejprve se již podruhé prosadil Štípek. A skóre zápasu potom v 58. minutě uzavřel Vojtěch Polák, který zůstal sám před Sobolovou brankou a puk poslal až za brankovou čáru.