Junioři nedokázali zastavit Slavii, která si v prvním čtvrtfinálovém zápase odnáší vítězství 5:1

18.03.2024, Eva Suchánková

V pondělí 18. března se utkali junioři s pražskou Slavií v prvním čtvrtfinálovém duelu. Domácí tým se chopil iniciativy již od úvodního hvizdu. Přestože se Porubané snažili držet krok s tempem hry, Slavia se ukázala jako nebezpečnější tým a Ostravští mladíci tak nedokázali překonat její pevnou obranu ani efektivní útok. Zápas byl však následující den, kvůli neoprávněnému startu některých porubských hráčů v playoff, kontumován.

Liga juniorů - ČF1 po 18.3.17:30
5:0(3:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Strnad (Štípek, Vosmík), 13. Strnad (Vosmík, Sýkora), 15. Jokl (Hron), 28. Sýkora (Filip), 57. Vašíček (Polák, Krums) – 31. Indrst (Bobok). Rozhodčí Matoušek – Stacho, Kubas. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1. Diváci: 147.
HC Slavia Praha: Tesař – Hubinka, Dráb, Brotánek, Křivánek, Hron, Sýkora, Málek – Krums, Strnad, Vašíček, Hasman, Polák, Štípek, Sander, Skalský, Jokl, Kříženecký, Vosmík, Filip
HC RT TORAX Poruba 2011: Mareček – Ševčuk, Kalužík, Bodnar, Stasjuk, Janeček, Kosina, Karal – Hansel, Skřipčák, Indrst, Graněčný, Bobok, Vehovský, Matějka, Veselý, Šrubař, Skorochod, Chromišin, Svozil

Zápas začal aktivním útokem Slavie a Mareček měl v brankovišti hodně práce. První branku zápasu si na své konto po nepříjemném tlaku ze strany domácích připsal v 10. minutě Viktor Štípek, čímž nabudil svůj tým. Jen o pár minut později totiž zvýšili, když se dobře trefil Lukáš Strnad, a nakonec ještě v 15. minutě přidal od levého mantinelu další gól Tomáš Jokl, a potvrdil tak dominanci Slavie.

Do druhé třetiny nastoupili aktivněji hostující, avšak vzápětí jejich nápor otočili pražští hokejisté opět na svou stranu. Jakubu Sýkorovi se z nenápadné akce podařilo prostřelit chytajícího Marečka. Přesto se Poruba i přes čtyřbrankový náskok Slavie nevzdávala a pokoušela se zvrátit průběh zápasu ve svůj prospěch. Ve 31. minutě dokázal skórovat Jakub Indrst, když dorazil kotouč za záda Tesaře a snížil tak na rozdíl tří branek.

Ve třetí periodě si hráči obou týmů zahráli svou první přesilovou hru, avšak nedokázali své šance proměnit v gól. Domácí si nakonec v 55. minutě vzali oddechový čas, aby načerpali novou energii. To se ukázalo jako správné rozhodnutí, protože pouhé dvě minuty po odpočinku se Slavia znovu prosadila, když Martin Vašíček správně zpracoval přihrávku od svého spoluhráče a zvýšil skóre na 5:1.