Zlomí RT TORAX ve Frýdku - Místku sérii těsných venkovních porážek?

Adam Bagar, 18.11.2011
Sérii tří venkovních klání v řadě zakončí svěřenci trenéra Pavla Hinnera na půdě osmého celku tabulky, nedalekého Frýdku - Místku. V předchozích dvou případech sice Porubští sahali alespoň po bodu, ale nakonec vyšli jak ve Valašském Meziříčí tak i v Novém Jičíně bodově naprázdno. Jak dopadne souboj Frýdku - Místku s předposledním RT TORAXem? To se dozvíme až po odehrání zápasu, který je na programu v sobotu 19. listopadu od 17:00. Pojeďte povzbudit porubské hokejisty. Pokud se do Frýdku - Místku nechystáte, bude pro vás připraven alespoň tradiční online přenos.

Základní informace

Hokejisté Frýdku – Místku mohou být prozatím se svým letošním působením v třetí nejvyšší hokejové soutěži spokojeni. Prakticky od úvodního kola drží osmou příčku zaručující účast ve vyřazovacích bojích. Na kontě mají celkem sedmnáct bodů, navíc čtyřbodový náskok na Uherské Hradiště, které v posledním kole velmi překvapivě vyloupilo horkou půdu vedoucího Havířova.

Svěřenci trenéra Radima Nečase měli ve středu volno, předtím se střetli právě se svým tabulkovým sousedem ze Slovácka. Přestože ještě po polovině střetnutí svítilo na světelné tabuli vyrovnané skóre, zvítězil nakonec Frýdek – Místek hladce 7:3. Sobotní soupeř Poruby získal v posledních čtyřech zápasech slušných sedm bodů, jedinou porážku, navíc těsnou, si v nich připsal v Opavě.

Na čele produktivity Frýdku - Místku je po 20. kole soutěže Martin Kabeláč (9+1). Stejný bodový zisk má na kontě také Petr Hrubý (5+5). Bod ztrácí na vedoucí duo Petr Rozum (2+7). Za zmínku ještě stojí statistická čísla Tomáše Štubni (5+3) a Martina Diviše (3+5). Z obránců si nejlépe vede Milan Gajda (0+7). Statistice trestných minut vévodí Martin Kabeláč (40).

HC Frýdek - Místek - HC RT TORAX Poruba 2011

V brance Frýdku – Místku pravidelně nastupuje Michal Láníček, který patří k největším oporám týmu. Jeho průměr branek na zápas je na čísle 3,44. Ke dvěma utkáním zasáhl také Miroslav Jagoš. Hlavním trenérem týmu je Radim Nečas, roli asistenta plní Miroslav Kameník. Na straně Poruby drží týmové kormidlo Pavel Hinner a Pavel Leksovský.

V brance RT TORAXu nastupuje pravidelně Michal Gleich a je největší oporou aktuálně předposledního týmu tabulky. Průměr obdržených branek na zápas si drží na výborném čísle 3,09. Nejproduktivnějším porubským obráncem je ruský „trpaslík“ Ildar Chajretdinov (2+4), další pozice zaujímají Martin Mintěl (0+5), Ondrej Piskura (2+2) a Rudolf Wolf (0+4).

Z útočníků se nejvíce prosazuje zkušený Luděk Krayzel (6+5) a Jan Matějný (6+4). Za zmínku ještě stojí bodové zisky Marka Pavlačky (1+6), Marka Badža (3+3) a Jana Chaloupky (4+2). Trestných minut nejvíce nasbírali útočníci Petr Seidler a Luděk Krayzel (24).

Porubští hokejisté se naposledy představili v Novém Jičíně. Utkání dvou celků z chvostu tabulky příliš kvalitní podívanou nepřineslo. Na gól se muselo čekat až do 48. minuty, kdy se dostal domácí Gedos v přesilové hře do vedení. Poruba vyšla opět střelecky naprázdno, již potřetí v sezóně. Přestože svého soupeře přestřílela a byla po většinu utkání aktivnější, připsal si do tabulky veledůležité tři body za vítězství 2:0 Nový Jičín.

9. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Frýdek - Místek 1 : 5 (0:5, 1:0, 0:0): Poruba podlehla Frýdku - Místku, rozhodlo drtivých devět minut v první třetině

Poslední utkání obou týmů

HC Frýdek – Místek – HC Uherské Hradiště 7 : 3 (1:1, 3:1, 3:1)
Branky a nahrávky:
17. Hrubý (Jindřich), 22. Diviš (Rozum, Sluštík J.), 35. Měkýš (Diviš), 36. Štubňa (Sluštík O.), 46. Sluštík O. (Kabeláč), 49. Hrubý (Gajda), 55. Kudláček (Hrubý) - 11. Mikeš (Šťastný), 24. Červenka (Rapant M., Mikeš), 60. Rapant M. (Sladký, Matula).

HC GEDOS Nový Jičín - HC RT TORAX Poruba 2011 2 : 0 (0:0, 0:0, 2:0)
48. Toman (Uhlár, Gebauer R.), 57. Pelikán (Horák).

Sestavy posledního kola

HC Frýdek - Místek: Láníček - Podešva, Jindřich, Kudláček, Gajda, Měkýš, Michalčík, Pauliak, Sluštík J., Kabeláč, Rozum, Diviš, Matysz, Gogolka, Štubňa, Gančarčík, Mach, Sluštík O., Hrubý, Šebesta.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Wolf, Chajretidnov, Piskura, Vnenk, Hruzík, Prokop, Šindelář, Mládenka - Krayzel, Pavlačka, Chaloupka - Vaněk, Tugarinov, Ďurica - Vajda, Seidler, Zuber - Galgonek, Badžo, Zdráhal.

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. Duel Poruby ve Frýdku - Místku by měl odpískat jako hlavní pan Michal Škrobák ze Vsetína, na čarách se představí dvojice René Smilek z Liptálu a Jan Vaněk z Brumova - Bylnice.