BRONZ! European Hockey Kingdom ročníku 2014 v Novém Jičíně

Lukáš Bajgar, 28.04.2024
Druhý dubnový víkend patřil tradičnímu turnaji EHK V Novém Jičíně, tým HC RT TORAX Poruba si vedl na výbornou a před sebe pustil jen Spartu Praha a Hradec Králové! Gratulujeme k bronzu.

Hokejové naděje ročníku 2014 se sešly v polovině dubna v Novém Jičíně, aby v rámci turnaje European Hockey Kingdom poměřili síly s těmi nejlepšími celky z Česka a ze Slovenska.

Do města klobouků přijela Sparta Praha, pozdější vítěz, Hradec Králové (nakonec stříbrný), Slovakia Lions, Púchov, Frýdek-Místek, Orlová, Dubnica, Kroměříž, samozřejmě Poruba a domácí Nový Jičín.

Porubští sice nestačili na Spartu, ale s Púchovem získali první body, aby stoprocentní úspěšnost proti Slovákům potvrdili i proto Dubnici.

Ve druhém hracím dni pokračovala základní část výhrou nad Novým Jičínem, která rozhodla o finálním boji o třetí místo se slovenským celkem Slovakia Lions.

V něm HC RT TORAX udolal soka 3:2 a mohl se pustit do velkých oslav, konkurence byla obrovská a bronz je skvělou vizitkou celé práce trenéry počínaje.

Zlato zacinkalo u Sparty Praha, která si poradila s Hradcem Králové 6:2. Gratulujeme všem zúčastněným týmům!

HC RT TORAX Poruba může těšit také individuální ocenění Oldřicha Bravanského, jenž získal cenu fair play, a to nejen za své počínání na turnaji, ale i coby zástupce celého porubského hokeje a rodičů hráčů, kteří mají ten největší vliv na výchovu mladých sportovců.

Zhodnocení ročníku 2014 trenérem Petrem Rambouskem

„Ročník 2014 je určitě nejpočetnější v Česku, vždy má čtyřicet dětí, a upřímně řečeno asi i nejsilnější ročník za posledních třicet let v Porubě. Pár kluků hrálo za vyšší ročník a ostatní ve své třídě neudělali v žádném případě ostudu. Na závěr sezony jsme vybírali turnaje pouze na celé hřiště. A musím zdůraznit, že si zahráli úplně všichni. Bude z čeho vybírat, určitě v průběhu pěti let se někteří hráči projeví a do dorostu se prosadí konečně velký počet odchovanců. Já osobně jako trenér jsem byl se sezonou spokojený-“