ZLATO! Pátá třída válela na turnaji v Novém Jičíně, přemohla městského rivala a získala prvenství

Romana Opatová, 22.08.2023
Mladší žáci HC RT TORAX pod vedením Mariana Kacíře absolvovali o víkendu v rámci předzávodní přípravy turnaj s mezinárodní účastí v nedalekém Novém Jičíně. Během dvou dnů odehráli celkem sedm utkání a bez ztráty bodu se probojovali k celkovému turnajovému vítězství.

V herním režimu „každý s každým“ na 2 x 15 minut se na turnaji utkalo celkem 8 mužstev. V sobotu 20. srpna si porubští hráči poměřili síly nejprve s nedalekým týmem z Kopřivnice. Jednalo se o jeden ze zápasů, ve kterém Porubští vstřelili během 30 minut hned 10 branek, zvítězili 10:4. Další sobotní utkání proběhlo se slovenskými Košicemi „orange“, které dopadlo celkově 8:3. Následoval zápas s domácími Ďáblíky, kteří byli jako tradičně povzbuzováni svými domácími diváky. Svěřenci Mariána Kacíře se nenechali touto atmosférou zaskočit a zvítězili celkově 10:1. Poslední sobotní utkání odehrála Poruba proti Rysům z Frýdku-Místku. I zde porubští hráči dosáhli na magickou desítku a vyhráli 10:4.

Nedělní část turnaje rozehráli hráči HC RT TORAX z průběžného 1. místa se slovenskou Dubnicou a druhým košickým týmem „black“. Oba zápasy dopadly celkově přesvědčivými výhrami, konkrétně s Dubnicou 4:1 a s Košicemi 5:2. Do svých posledních utkání vstupovala jak Poruba, tak vítkovická Ridera bez ztráty bodu a jednalo se de facto o finále. Utkání bylo zcela určitě pro hráče porubského týmu ze všech nejtěžší, trpělivou hrou a s maximálním nasazením dokráčeli k vítězství 4:0 a celkově ke zlatému turnajovému umístění. Nejlepším střelcem byl vyhlášen Albert Schmida, nejlepším hráčem Kryštof Křiva.

Hráči 5. třídy dosáhli zaslouženého turnajového vítězství, které je zcela určitě správně povzbudí do nadcházející sezóny mistrovské soutěže mladších žáků.

Konečné pořadí turnaje:

Soupiska mužstva: Obluk, Vujtek – Ridl, Pargač, Myšík, Böhm, Maršálek, Bartek, Musálek, Schmida, Křiva, Bocek, Figalla, Barinka, Miklušák, Nasadil