Útočník osmé třídy Filip Boleslavský pod lupou

Adam Bagar, 10.11.2010
Starší kategorie si užívají reprezentační přestávky, ovšem žáci jednotlivých tříd jsou nadále v zápasovém tempu. Proto jsme se v dalším díle hráčské analýzy zaměřili na útočníka osmé třídy Filipa Boleslavského. Tradičně patřil k nejaktivnějším a nejčastěji nasazovaným hráčům, na ledové ploše strávil více než pětadvacet minut, ovšem prosadit se tentokrát i přes množství střeleckých pokusů nedokázal. Poruba byla Vítkovicím minimálně vyrovnaným soupeřem, ale z vítězství 1:3 se radoval právě známější ostravský celek.
Jeden z tahounů týmu 8. třídy, Filip Boleslavský, při letní přípravě
Vítkovičtí osmáci přivítali v předehrávce 13. kola městského rivala, celek Vítkovic. Poruba nesehrála vůbec špatné utkání. Vítkovicím byla minimálně vyrovnaným soupeřem, přesto podlehla 1:3. Důležitým momentem zápasu byla druhá trefa Steelařů, pouhé tři vteřiny před druhou sirénou.

Filip Boleslavský nastoupil od začátku utkání po boku Martina Rajnocha a Matouše Stupky. Po úvodní trefě zápasu však došlo ke změnám v sestavě. Do první útočné formace se přesunul Marek Kovalski. Filip Boleslavský tak zaujal místo ve druhé pětce po boku Mikuláše Nováka a Jakuba Bialoně.

Na ledové ploše patřil k nejviditelnějším hráčům. Branku Vítkovic ohrozil hned sedmkrát, dalších pět pokusů nenašlo cestu mezi tři tyče. Dostával hodně prostoru, a to především v první a poslední periodě. Celkem strávil na ledě přes pětadvacet minut. Hlavní trenér Petr Trojan jej využil také do přesilovek a oslabení.

Několikrát v zápase ukázal své rychlé nohy, dostal se přes několik bránících hráčů, ale chyběl mu větší klid v zakončení. Přestože tentokrát branku vstřelit nedokázal, neodehrál vůbec špatný zápas.

Výsledná známka: 2

Momenty Filipa Boleslavského v utkání:

03:33 – Odehrál povedené střídání, dostal se až těsně za úroveň vítkovického beka, ale trefil jen připraveného Waneckiho, o chvíli později vyslal na branku další neúspěšný pokus.

14:02 – Nabral rychlost, projel přes obránce jako nůž máslem, v rozhodující moment mu kotouč sjel z hole.

23:01 – Na Waneckiho vyslal další střelu, tentokrát z těžkého úhlu.

27:15 – Dlouho držel puk na své holi, nakonec si objel branku a hledal u druhé tyče volné spoluhráče, jeho záměr mu výborně zmařil až ležící vítkovický obránce.

30:43 – Byl na ledě u jediné branky Poruby, která znamenala průběžný remízový stav 1:1.

40:32 – Již poněkolikáté v zápase ukázal své rychlé nohy, tentokrát jej musel Krčmář zastavit jen za cenu faulu - podražení.

48:06 – Další velká šance Filipa Boleslavského. Tradičně nabral rychlost, najel si až do předbrankového prostoru, kde zamířil těsně mimo pravou tyč.

52:19 – Ani tentokrát se vyrovnávací trefy nedočkal. Jeho pokus tečoval jeden z vítkovických bránících hráčů, Wanecki zasáhl lapačkou.

55:51 – Byl na ledě při obrovském závaru ve vítkovickém brankovišti, stejně jako jeho spoluhráči se pokoušel dostat touš za brankovou čáru, ale neúspěšně.