To je o štěstí, já jsem jen máchl hokejkou, rozebírá svůj famózní zákrok Michal Holeš

Vladimír Vronka, 30.08.2006
Sareza sehrála druhé utkání se zahraničním celkem. Po Vídni se v Ostravě představil tým Les Dragons de Rouen. Oproti vídeňskému týmu přijeli hráči Rouenu pro vítězství na hokejovém poli. Sareza ovšem byla proti. Zápas rozebírali oba trenéři, ostravský Petr Rambousek a trenér Draků Alain Vogin. Své k zápasu řekli i nejlepší hráči obou týmů - gólmani Michal Holeš a Ramon Sopko.

V brance Rouenu zářil po celý zápas Ramon Sopko, který během zápasu předvedl spoustu velmi dobrých zákroků, hlavně v úvodu svůj tým podržel. „Rozjížděli jsme se pomalu, ale ve druhé a třetí třetině jsme se domácím trochu vyrovnali. Podařilo se nám alespoň snížit, je škoda, že se nám nepodařilo vyrovnat.“ Během zápasu komunikoval gólman francouzského týmu s útočníkem Lukášem Bokrošem. „Známe se již z juniorských reprezentačních výběrů. Trochu jsme se hecovali, ale dal gól.“ Rouen sehraje u nás tři přípravná utkání, nejprve se střetnou s Vítkovicemi a na závěr s Třincem. „Chceme hrát co nejlepší zápasy s lepšími mužstvy. Musíme se zdokonalovat, máme mladé mužstvo. Snad se to pak odrazí v naší lize. Ve francouzské lize hrajeme na špici, je tam velký problém najít lepšího soupeře. Takže jezdíme ven, abychom sehráli těžší zápasy.“ Loni se stali hokejisté Rouenu mistrem Francie. Sezóna se ještě nerozběhla, ale mužstvo jistě bude chtít tento výsledek zopakovat. „Rouen má stále nejvyšší cíle ve Francii. Oproti minule sezóně se vyměnila spousta hráčů, když se dokážeme dát dohromady, sehrát se, tak by to mělo být dobré.“

Trenér francouzského Rouenu Alain Vogin neměl s hodnocením utkání žáden problém. „Ze začátku jsme byli překvapeni, zjistili jsme, že mají silný tým na to, abychom je převálcovali. Kdybychom dokázali remizovat, tak bychom byli spokojeni, ale čekají nás další zápasy. Dnes to bylo dobré utkání, dobrá příprava. Mohli jsme zde remizovat. Měli jsme dnes spoustu střel, ale nedokázali jsme vsítit vyrovnávací branku ani z největších šancí,“ lamentuje nad smůlou svých svěřenců.

Sareza měla v nohou těžký pondělní duel, přesto dokázala porazit také tým z Francie. Trenér Petr Rambousek mohl být po zápase spokojen. „Zápas byl strašně těžký, protože jsme včera odehráli zápas s Vídní, který nás stál strašně moc sil, protože celých šedesát minut museli hráči podstupovat osobní souboje. Osobní souboje stojí mnoho sil. Celý zápas bylo vidět, že kluci toho měli hodně, nemohli.“ Zatímco tým z Vídně nepřijel hrát hokej, přijel Rouen do Ostravy hrát hokej. „Mezi oběma týmy byl obrovský rozdíl. Rouen byl technický tým, v pohodě co se týče tvrdosti. To co bylo včera, nemělo s hokejem nic společného. Zápas s Vídní byl pro přípravu možná i dobrý, protože osobní souboje stojí mnoho sil a tolik se jich v přípravě nevidí“ Po pondělní zkušenosti s neznámým týmem čekala na Sarezu podobná zkušenost znovu. „Vůbec nic jsem nečekal, protože jsem nevěděl, co to bude zač. Bál jsem se, že to bude stejné jako proti Vídni, ale když jsem je viděl při rozcvičce, věděl jsem, že to budou techničtí hráči.“ Jedinou vadou v zápase bylo obrovské množství nevyužitých šancí. „My jsme měli řadu šancí ke vstřelení gólu, po první třetině to mohlo být pět jedna. Soupeř měl také pár dobrých příležitostí, ale nedokázal je využít.“

Mezi nejlepší hráče na ledě patřili gólmani. Ostravský Michal Holeš se nakonec mohl radovat z výhry. „Ze začátku to vypadalo, že budou úplně neškodní, ale pak začali tlačit. Měli pár brejků dva na jednoho, občas na mě jeli sami. Byl to těžký zápas, měli jsme v nohách včerejší zápas s Vídní.“ Gólman Sarezy převedl nejednou fantastický zákrok a zásah z druhé části do této kategorie stoprocentně zapadl. Marc – André Thinel se zjevil sám u levé tyče, kdežto ostravský gólman byl v leže mimo bránu u pravé tyče, ale dokázal zazáhnout holí. „To je o štěstí, já jsem jen máchl hokejkou a on mi ji trefil, za což jsem byl rád. Být to 3:2 asi by to vypadalo jinak.“ Tato šance nebyla jediná, kterou brankař Sarezy Thinelovi chytil. „Doufám, že je ze mě nešťastný (smích).“

Mezi nejlepší hráče na ledě patřil Libor Gelačák, který se snaží protrhnout svou střeleckou smůlu. „Myslím, že jsme sehráli dobrý zápas. Byli jsme dnes o mnoho disciplinovanější než v minulých zápasech. Jsem rád, že jsme dokázali vyhrát.“ Ostravský útočník byl součástí Vítkovic ve finále Tatranského poháru. „Jsem rád, že jsem dostal příležitost v extraligovém týmu. Po hokejové stránce to bylo perfektní. Byla to dobrá zkouška, musím na sobě pracovat dál, abych se do extraligy zase jednou vrátil.“ Na týmové fotce se všichni hráči dívají na fotografa, jen Libor Gelačák se dívá úplně mimo, čím to je? „Přišel tam fotograf, že se máme fotit. Postavili jsme se. Já jsem vůbec nezaregistroval, že fotí,“ dodává s úsměvem na tváři.