Sareza přivítá na svém ledě Havlíčkův Brod

Jan Škarpa, 02.02.2007
V minulém kole načala první liga svou poslední čtvrtinu. Sareza do ní vstoupila prohrou v Jihlavě, která tak Ostravu vystřídala na sedmé příčce. O další ligové body bude nyní Sareza bojovat na vlastním ledě s třináctým celkem soutěže – Havlíčkovým Brodem. Jak se domácím povede v dalším úseku cesty do vytouženého playoff se můžete přijít podívat v sobotu 3. února, zápas začíná v tradičních 17:00. Utkání můžete sledovat také prostřednictvím online přenosu, odkaz na něj naleznete na našich stránkách.

Základní info

Po středeční porážce v Jihlavě Sareza spadla na osmou příčku, devátý Prostějov na Ostravu ztrácí již jen 4 body. Pokud si tedy chce Sareza ulehčit cestu do playoff, musí nyní porazit třináctý Havlíčkův Brod. S nováčkem soutěže zatím Ostrava nemá kladnou bilanci, první střetnutí prohrála Sareza na ledě soupeře, podruhé padl ostravský celek doma po samostatných nájezdech. Až na třetí pokus se podařilo Ostravě Rebel porazit. Sareza sice prohrávala ve 27. kole na hřišti Havlíčkova Brodu již 2:0, přesto dokázala zápas otočit a nakonec vyhrát 6:2.

Havlíčkův Brod získal v dosavadních 40 kolech první ligy 37 bodů, což je o 19 méně, než má na svém kontě Sareza. Náš nejbližší soupeř inkasoval nejvíce branek ze všech účastníků první ligy – 146 branek. Nejproduktivnějším hráčem Havlíčkova Brodu je Petr Jelínek, jehož konto činí 23 bodů za 9 banek a 14 gólových přihrávek. Petr Jelínek je zároveň nejlepším asistentem týmu a také nejvylučovanějším hráčem se 157 trestnými minutami – tato cifra z něj také dělá nejtrestanějšího hráče celé ligy. Nejlepším střelcem týmu je Vladislav Kubeš, který se mohl radovat z gólu celkem třináctkrát. Nejčastěji nastupuje v bráně Stanislav Neruda, který má průměr inkasovaných branek 3,46 na zápas.

Letošní vzájemné zápasy

2. kolo: HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Sareza Ostrava 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Žák (Kubát), 60. Kubeš (Žák).
více o zápase

14. kolo: HC Sareza Ostrava - HC Rebel Havlíčkův Brod 3:4 (0:1, 3:1, 0:1 – 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 33. Badžo (Glas), 36. Baranyk (Holuša), 39. Boháč (Rimmel) - 1. Kubeš (Kukla), 21. Procházka (Žák, Kreuzer), 58. Kubeš (Kolář), rozhodující samostatný nájezd Fábry.

27. kolo: HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Sareza Ostrava 2:6 (2:2, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. Havel, 4. Borovanský (Havel, Jelínek) - 10. Brincko (Svačina, Pavlačka), 18. Bokroš (Ovšák), 28. Baranyk (Pavlačka), 29. Klimek (Svačina, Sochorek), 46. Ovšák (Gelačák), 55. Šebesta (D. Mocek, Svačina).

Poslední kolo obou týmů

39. kolo: HC Dukla Jihlava - HC Sareza Ostrava 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 8.Bakus (Kaňkovský, Morava), 38. Hanzal (Šmarda), 44. Řípa (Kaňkovský) - 3. Klimek (Glas, Holuša), 33. Ovšák (Šebesta, Boháč).

HC Rebel Havlíčkův Brod

39. kolo: HC Rebel Havlíčkův Brod – Havířovská hokejová společnost 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 27.Kreuzer (Jelínek P., Drtina) - 4.Vavruša (Stavenský), 10.Fadrný (Hamrák, Stavenský).

Sestavy obou soupeřů v posledních utkáních

HC Sareza Ostrava: Čech - Ovšák, Mocek D., Holík, Tesařík, Mocek J., Vnenk, Vajda - Šebesta, Boháč, Bokroš - Gelačák, Badžo, Valušiak - Klimek, Holuša, Glas - Mocek I., Janečka, Červenka.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Neruda - Jelínek A., Kolář, Šulc, Charousek, Procházka, Drtina, Pavlík - Jonáš, Fábry, Čermák, - Kubeš, Endál, Jelínek P. - Borovanský, Ondráček, Kreuzer - Varga, Němec, Malát - Třetina.