Netradičně v neděli přivítá Poruba rozjetou Opavu

Adam Bagar, 21.01.2012
Po jedenácti dnech se porubští hokejisté opět představí ve svém domácím stánku. Po výprasku v Prostějově a středečním volnu přivítají šestý celek tabulky - HC Slezan Opava. Svěřenci trenéra Piskoře jsou na vítězné vlně a z posledních tří duelů získali plný počet devíti bodů. Na druhou stranu předchozí střetnutí s poslední Porubou přinesla vždy tuhé boje a těsná vítězství favorita. Dokáže RT TORAX na čtvrtý pokus hokejisty Slezanu porazit? Odpověď na otázku se dozvíme až po skončení zápasu, který je na programu netradičně v neděli 22. ledna od 17:30. Přijďte povzbudit porubské hráče v boji o další cenné druholigové body. Pro ty z vás, kteří se nemohou dostavit osobně, bude připraven alespoň tradiční textový online přenos.

Základní informace

Hokejistům Opavy patří již několik kol šestá příčka tabulky. Na sedmé Bobry mají luxusní náskok devíti bodů, naopak pátý Prostějov je na tom o pět bodů lépe. Svěřenci trenéra Piskoře jsou však na vítězné vlně. Po jednoznačném vítězství v Uherském Hradišti zvládli i těžký mač s Valašským Meziříčím a tři body brali rovněž z posledního měření sil na ledě Nového Jičína, když jim výhru vystřelil necelých sedm minut před koncem Tomáš Grofek.

Vzájemná utkání s Porubou sice nepřinesla nijak jednoznačné bitvy, přesto Slezan neztratil s posledním celkem tabulky ani bod. Nejprve otočil zápas v Porubě a zvítězil 3:2, následně doma svého soka udolal 3:0, když definitivní pojistka přišla až po trefě do opuštěné klece, a naposledy po nacvičeném signálu rozhodl o opavském vítězství 2:1 necelé tři minuty před koncem Tomáš Měch.

HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Slezan Opava

Na čele produktivity Slezanu je se ziskem čtyřiatřiceti bodů Tomáš Měch (13+21). Pomyslnou druhou příčku drží nejlepší střelec týmu Tomáš Grofek (17+16). Hranici dvaceti bodů překonali také Lukáš Černý (15+10) a Ivo Kocián (9+14). Z obránců si vede jednoznačně nejlépe vytáhlý Josef Tichý (8+17), dvojciferný zisk mají na kontě i Michal Kukol (3+15) a Radek Tůma (6+9).

Největší číslo odchytaných zápasů můžeme vidět u Dušana Šafránka, jehož průměr branek na zápas je na čísle 2,79. Šestkrát se dostal mezi tři tyče junior Jiří Novák. Hlavním trenérem Opavy je Michal Piskoř, na straně Poruby drží týmové kormidlo Pavel Hinner a Pavel Leksovský.

V brance RT TORAXu zasáhl do devětadvaceti duelů Michal Gleich. Průměr obdržených branek na zápas má v současné době na čísle 3,32. V posledních třech duelech se v brance představil, z důvodu zranění svého kolegy, Robert Rudl. Nejproduktivnějším porubským obráncem je již se čtrnácti body Rus Ildar Chajretdinov (3+11), další pozice zaujímají třiadvacetiletý Jiří Šindelář (1+7) a již čtyřicetiletý kapitán Rudolf Wolf (0+7).

Z útočníků se nejvíce prosazuje zkušený Luděk Krayzel (16+10) s šestadvaceti body na kontě. Již šest bodů na něj ztrácí Jan Matějný (10+10). Po další šestibodové mezeře můžeme vidět na pomyslném třetím místě produktivity útočníků Pavla Zdráhala (6+8). Třináct bodů má na kontě Marek Pavlačka (4+9), devět pak nasbíral junior Rostislav Vaněk (3+6). Trestných minut nejvíce nastřádal útočník Luděk Krayzel (56).

V posledních duelech měli Porubští problémy se sestavou. K dispozici nebyli junioři z Vítkovic, a tak ve třetí obranné dvojici se dokonce musel objevit útočník Radovan Vajda. Tým se musel obejít i bez Pavla Zdráhala a Rostislava Vaňka, oba však do nedělního duelu již zasáhnou. V brance již čtrnáct dní chybí Michal Gleich. Ten již sice absolvuje tréninky, ale bolavé rameno mu pravděpodobně stále nedovolí zasáhnout do zápasu. Naposledy Poruba vysoko podlehla Prostějovu 1:6.

„Zápas nám nevyšel, soupeř byl po všech stránkách lepší. Do půlky zápasu to ale vypadalo opticky slušně, měli jsme tam i dvě přesilovky pět na tři a také šance, ale ty jsme nevyužili. Bohužel na možná se nehraje, kdybychom dali gól na 2:2, tak by to pak vypadalo jinak. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že zkusíme ještě něco udělat, ovšem dostali jsme dvě rychlé branky a bylo po zápase a jen se dohrávalo. Přijeli jsme sem ve značně oslabené sestavě, máme u nás nějakou střevní chřipku a někteří hráči základu nám chyběli. Musíme jít teď od zápasu k zápasu, připravit se na další boje a konečně bodovat,“ řekl po duelu v Prostějově porubský lodivod Pavel Hinner.

Webové stránky soupeře: www.hcslezan.cz

3. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Slezan Opava 2 : 3 (1:0, 1:2, 0:1):
Ve vyrovnaném utkání šťastnější opavský Slezan

15. kolo: HC Slezan Opava - HC RT TORAX Poruba 2011 3 : 0 (2:0, 0:0, 1:0):
Poruba venku opět vyšla střelecky naprázdno, podlehla Opavě

25. kolo: HC Slezan Opava - HC RT TORAX Poruba 2011 2 : 1 (0:0, 1:1, 1:0):
Tři minuty chyběly Porubě k bodovému zisku z Opavy

Poslední utkání obou týmů

HC Nový Jičín – HC Slezan Opava 2 : 3 (0:2, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky:
45. Zedník (Pelikán, Andrýsek), 51. Macháček (Štěpják) - 11. Mlýnek (Tichý, Tůma), 15. Měch (Kocián, Černý), 54. Grofek (Černý, Kukol).

LHK Jestřábi Prostějov - HC RT TORAX Poruba 2011 6 : 1 (2:1, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky:
15. Smejkal (Stejskal), 19. Duba (Stejskal, Smejkal), 38. Šebek (Kumstát), 43. Osina (Duba, Žajgla), 51. Kumstát, 52. Duba (Stejskal, Smejkal) - 9. Bartošek (Ďurica).

Sestavy posledního kola

HC Slezan Opava: Šafránek - Bednárek, Faksa, Kysela, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Jurčík - Baďura, Měch, Herman, Pavelek, Kocián, Koschatzký, Wolf, Černý, Grofek, Vítek, Mlýnek.

HC RT TORAX Poruba 2011: Rudl - Prokop, Wolf, Hruzík, Chajretdinov, Mládenka, Vajda - Galgonek, Krayzel, Matějný - Seidler, Pavlačka, Chaloupka - Bartošek, Ďurica, Zuber - Kotásek.

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. V utkání mezi Porubou a Opavou by se měl v roli hlavního rozhodčího představit Roman Mrkva z Frýdku -Místku. Jeho čárovými kolegy budou pánové Vladan Bojda z Třince a Marek Mrákava z Orlové.

Jak to vidí bookmakeři?

Výhra Poruby: 3,90