Klára Peslarová zářila na turnaji v Rakousku, na přelomu roku ji čeká MS ve Finsku

Adam Bagar, 17.12.2012
Zatímco gólman Matyáš Daňa přiváděl k šílenství útočníky Olomouce a Havířova, Klára Peslarová zase hokejistky Slovenska a Německa. V uplynulých dnech se totiž představila v dresu české reprezentační osmnáctky na turnaji v jihorakouském Radentheinu. Češky si na konto připsaly tři vítězství a turnaj suverénně ovládly. Nemalou zásluhu na tom měla i nejlepší gólmanka celého turnaje Klára Peslarová, která za svá záda propustila za devadesát minut pouze jeden puk. Jejich kvalit si samozřejmě všiml i lodivod národního týmu, který porubskou gólmanku nominoval na blížící se mistrovství světa ve Finsku.

Gólmanka Klára Peslarová je oporou porubských mladších dorostenců. V průběhu sezóny se však pravidelně představuje i na několika reprezentačních akcích. Stejně tomu bylo i v uplynulých dnech, kdy česká osmnáctka sehrála tři utkání na turnaji v rakouském Radentheinu. České reprezentantky prošly turnajem naprosto suverénním způsobem a zdolaly hladce postupně Slovensko, Německo i domácí Rakousko.

Trenér Jan Fidrmuc dal oběma gólmankám stejně prostoru. Klára Peslarová se představila hned v úvodním klání proti našim východním sousedkám. V brance strávila přesně půl utkání a neinkasovala. Následný zápas s Němkami již odchytala celý a za záda propustila pouze jeden puk. Právem si tak došla pro cenu za nejlepší hráčku utkání. To však nebylo vše, protože při závěrečném ceremoniálu byla vyhlášena vůbec nejlepší gólmankou celého turnaje.

Svými výkony si řekla o jistotu startu na světovém šampionátu, který se uskuteční na přelomu roku ve finském Vierumäki. „Se svým výkonem jsem byla v rámci možností spokojena, ale na mistrovství světa to bude úplně o něčem jiném. S těmito celky se pravidelně setkáváme na turnajích během roku, ale soupeři na mistrovství světa budou teprve oříšek,“ říká šestnáctiletá gólmanka.

Kláře Peslarové pomáhají v neustálém se zlepšování především časté starty v kategorii mladších dorostenců. Ta se samozřejmě dost liší od ženského hokeje. „Díky zkušenostem v týmech kluků jsem tam, kde jsem. Ženský hokej je tak trochu jiný, holky hrají více pospolu jako tým, zatímco kluci hrají více každý na sebe,“ přibližuje hlavní rozdíly 54. hráčka v anketě Hokejistka roku 2012.

ZÁPASY ČR NA TURNAJI:

Česká republika – Slovensko 7 : 0 (4:0, 1:0, 2:0)

Česká republika – Německo 5 : 1 (3:0, 1:0, 1:1)

Česká republika – Rakousko 9 : 1 (3:0, 2:1, 4:0)