Hráči šesté třídy si v posledním kole před vánocemi hravě poradili Opavou

Tomáš Machů, Gabriela Juříková, 28.12.2014
Poslední víkend před vánočními svátky se odehrálo mnoho utkání a nebylo tomu jinak i v případě žáků šesté třídy RT TORAX Poruba, kteří v sobotu 20. prosince hostili Slezan Opava. Střetli se tedy celky z první a třetí tabulkové pozice. Po odehrané první třetině diváci žádnou branku nespatřili, ale od druhé části zápasu vzali otěže a režii do svých rukou domácí hokejisté. Gólman Jakub Šedivý vychytal týmu již čtvrtou nulu sezóny a Alex Kotásek přispěl k výhře 7:0 dvěma góly. Svěřenci trenéra Mrázka ani v posledním soutěžním kole nepoznali porážku a tabulku vedou s náskokem čtyř bodů nad Vítkovicemi.

V posledním soutěžním utkání v tomto kalendářním roce (20. prosince) přivítala dosud suverénní šestá třída RT TORAX Poruba celek hráčů Opavy, kteří přijeli s ambiciózním cílem, odvést si z porubského ledu body. Tomu napovídal začátek utkání a průběh první třetiny, která skončila smírným stavem a byla jedinou, kdy, při vší úctě k soupeři, byl Slezan konkurenceschopný našemu pomalu rozbíhajícímu se hokejovému stroji. Díky spolehlivému a kvalitnímu výkonu brankaře Jakuba Šedivého jsme si vydobyli dobrou pozici na změnu vývoje utkání v dalších třetinách.

Zlom ve skóre zápasu načal svou pohotovou dorážkou Adam Jelínek a jeho gól přidal klidu na hokejky našich kluků, kteří trpělivou hrou pod klidným a taktickým „coachingem“ trenéra Mrázka začali soupeře přehrávat. Spolupráce dvojice Matěj Halata a Pavel Chovanec zařídila pohodlné vedení o tři branky, přičemž si vzájemně vyměnili roli nahrávače a střelce.

Poslední dějství tak začalo, pro Porubu, za velmi příznivého stavu 3:0. Rychlým gólem v úvodu třetiny zhatil případné plány soupeře na změnu vývoje utkání domácí „snajpr“ Alex Kotásek. V dalším průběhu závěrečné třetiny se dvěma přesnými zásahy po individuální akci a velmi povedené střele prosadil Filip Hlaváč a necelých 5 minut před koncem utkání svou pohotovou tečí po střele obránce opět Alex Kotásek a stal se nejlepším střelcem zápasu.

Je tak příjemné konstatovat, že ani soutěžní závěr roku nepřinesl našim klukům porážku a stále si drží neporazitelnost. Na druhé straně je však nutné objektivně přiznat, že v současném ročníku soutěže šestých tříd není tolika opravdu náročných zápasů, jako tomu bylo v uplynulém roku, a proto nesmíme usnout na vavřínech a jít poctivým tréninkem, zodpovědným přístupem, herní strategií ke stylu hry, kterou se chceme prezentovat.

Jsme proto rádi, že se nám naskytla šance poměřit naši „opravdovou sílu“ s kvalitními soupeři z celé republiky v rámci projektu Liga 2003 a věříme, že naši porubští kluci se neztratí a ukážou, že to v Porubě s mládeží neděláme špatně. Tak nám prosím držte palce.