Hokejisté Poruby se připravují na těžkou odvetu ve Frýdku-Místku

René Chyla, 02.09.2015
Ačkoliv se odvetné přátelské utkání mezi Porubou a Frýdkem-Místkem mělo odehrát až za týden, na základě dohody obou klubů se slezské derby rozjede na ledě nové haly Polárky již ve čtvrtek 3. září 2015 od 18 hodin. Důvodem změny termínu je také skutečnost, že druholigový klub z Opavy odvolal v tomto týdnu obě utkání se čtvrtečními rivaly. Poruba se s farmou třineckých Ocelářů potkala již na konci srpna, kdy hosté v Ostravě zvítězili vysoko 7:3. RT TORAX tak má svému soupeři co vracet a pokusí se vyloupit frýdeckou halu. Přijďte povzbudit porubské borce k poslednímu venkovnímu přátelskému utkání před startem nové sezóny!

přípravné utkání
HC FRÝDEK-MÍSTEK vs. HC RT TORAX PORUBA 2011
čtvrtek, 3. září 2015, 18:00 hod.
hala Polárka, Frýdek-Místek

Poslední přípravná utkání obou celků

HC Frýdek-MístekHC RT TORAX Poruba 2011
přípravaPoruba – Frýdek-Místek 3:7Vsetín – Poruba4:5 náj.
příprava Frýdek-Místek – Jastrzebie 4:3 náj. Poruba – Frýdek-Místek 3:7
příprava Frýdek-Místek – Oswiecim 5:3Opava – Poruba 4:4
příprava Jastrzebie – Frýdek-Místek 0:2 Poruba – Polsko U20 8:1
příprava Prostějov – Frýdek-Místek 4:1 Vítkovice U23 – Poruba6:0

V poslední době se dokonce právě tyto dva týmy dohodly na zajímavém hostování. Andreas Kubáň, jenž ještě před týdnem střežil svatyni Frýdeckomísteckých proti Porubě, se představí právě v dresu ostravského mužstva. Čtyřiadvacetiletý gólman, který je zároveň porubským odchovancem, oblékal červenobílý dres již v mládežnických celcích a odchytal také jedno utkání v první lize za tehdejší HC Sareza Ostrava. V sezóně 2009/2010 zkusil angažmá v juniorce konkurenčních Vítkovic, kterou pomohl dovést o tři roky později k mistrovskému titulu. Ukázal se také na šest zápasů v bráně Nového Jičína a poslední dvě sezóny strávil ve Frýdku-Místku, kde se stal brankářskou jedničkou, když odchytal téměř tři čtvrtiny všech utkání.

Do útoku pak přichází z prvoligového Prostějova Vladimír Stejskal. Šestadvacetiletý forvard, jehož hokejové kořeny jsou zapuštěny v jihlavské Dukle, se poprvé představil v dospělém hokeji v dresu Písku a postupně vystřídal kluby jako Třebíč, Jindřichův Hradec, Tábor či Hodonín. V posledních dvou letech pak působil u prostějovských Jestřábů. Porubská posila odehrála v první lize 226 zápasů, ve kterých si připsal 87 bodů za pětatřicet gólů a dvaapadesát asistencí. Ve druhé hokejové lize pak zazářil mnohem více. Ve 115 odehraných utkáních dokázal nastřílet 84 branek a na třiaosmdesát jich přihrál, což je téměř bod a půl na jediný zápas. Ze třetí nejvyšší soutěže dokázal dvakrát postoupit, nejprve s Pískem a v předloňské sezóně s Prostějovem.