Z Edenu bez bodů. Slavia vyhrála rozdílem 3:2

01.10.2022, Pavlína Vítková

V 7. kole Chance ligy zamířila Poruba do Edenu, kde vyzvala místní Slavii. Narozdíl od předchozích venkovních duelů však tentokrát neuspěla. Po bojovném výkonu podlehla domácímu celku rozdílem 2:3 a do Ostravy se vrací bez bodů.

CHANCE LIGA - 7.kolo so 1.10.17:00
HC Slavia Praha
3:2(1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 14. Hanousek (Žovinec, Růžička), 40. Simon (Poletín, Závora), 51. Havrda (Houška) – 23. Střondala (Lemcke, Toman), 60. Pšurný (Klimíček, Vachovec). Rozhodčí: Jaroš, Svoboda – Dědek, Štěpánek. Vyloučení: 5:7, navíc Urbanec (POR) 5 + OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 807. Střely na branku: 29:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.
HC Slavia Praha: Málek – Žovinec, Matyáš, Barák, Hanousek, Hejda, Szathmáry, Klikorka – Všetečka, Růžička, Kern – Knotek, Žejdl, Mrňa – Simon, Poletín, Houška – Havrda, Závora, Strnad.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Klimíček, Lemcke, Urbanec, Voráček, Sedlák, Mlčák – Šlahař, Pšurný, Šoustal – Berisha, Vachovec, Vildumetz – Hrníčko, Hudeček, Gřeš – Střondala, Toman, Christov – Karafiát.

Úvod zápasu vyzníval lépe pro domácí. Hned ve druhé minutě si totiž Poruba vykoledovala oslabení a musela tedy intenzivně bránit. O zhruba dvě minuty později se ovšem role obrátily a Ostravané si začali vytvářet zajímavé šance. Asi nejlepší pokus vyslal od modré Radim Toman, jeho tečovaná rána ale skončila na tyči. I tato početní výhoda tedy zůstala bez gólu. Když ale ve čtrnácté minutě zamířil na trestnou lavici Tomáš Voráček, Slavia už nezapochybovala. Skóre utkání otevřel Tomáš Hanousek a připsal si svou premiérovou trefu v sešívaném dresu. Před koncem třetiny se ještě o vyrovnání pokoušeli Toman či Berisha, Málek byl ale ostražitý a jejich akce tudíž nebyly úspěšné.

Do prostřední části naskočili aktivněji Ostravané. A v čase 22:48 mohli slavit. Autorem porubské branky byl Vojtěch Střondala. Následovala přesilovka, ve které se Poruba pokoušela o obrat. Další gól ale nepřišel. V průběhu periody pak oba celky předváděly vyrovnanou podívanou a zdálo se, že do kabin se půjde za stavu 1:1. V poslední minutě ale uspěl Michal Simon a vrátil radost na domácí střídačku.

V koncovce se tedy RT TORAX opět musel hnát za vyrovnávací brankou. Slavia nicméně odváděla dobrou defenzivní práci. A tak se nakonec gólu opět dočkala sešívaná strana. V čase 50:14 propálil Dolejše Maxim Havrda a zvýšil na 3:1. Porubané se ještě nevzdávali, obrovskou příležitost měl Berisha, Málek ale stále čaroval. V poslední minutě sice ještě využil početní výhodu Roman Pšurný, to už ovšem bylo málo. Z Edenu jede RT TORAX bez bodů.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Těžko dneska něco vytknout, myslím, že jsme hráli výborně, zvládali jsme oslabení. Já jsem si nikdy nestěžoval, ale hrát na Slavii proti šesti hráčům, které nikdo nepokutuje... to není normální. Ale máme tlak, máme šance na góly, nedáme je. Pak uděláme chybu a dostaneme hloupý gól. I ve třetí třetině jsme měli tlak, ale dostali jsme na 3:1. Od té doby jsme tlačili, ale bohužel už jsme byli v oslabení. Přesto to ale kluci nevzdali a zkoušeli to do samotného závěru. Chybělo nám i trochu štěstí. Musíme proměňovat více šancí.