Výkon nenadchl, body jsou ale doma. Poruba porazila Havířov

23.02.2022, David Kubatík

V rámci 48. kola Chance ligy se Poruba střetla s regionálním rivalem a zároveň už definitivně sestupujícím celkem z Havířova. Kdo by ale čekal, že to bude pro Ostravany snadná práce, ten by se mýlil. Za domácí sice již po necelé minutě otevřel skóre Jakub Husa, ale hosté dokázali brzy srovnat. To samé se jim pak povedlo i ve druhé třetině, a tak třetí dějství začínalo za nerozhodného stavu. O osudu zápasu nakonec rozhodly dva přesné zásahy z hole Tomáše Gřeše.

CHANCE LIGA - 48.kolo st 23.2.17:30
4:2(2:1, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 1. Husa (Réway, Vachovec), 16. Hrníčko (Réway), 45. Gřeš (Voráček, Husa), 59. Gřeš (Vachovec, Stloukal) – 8. Křemen (Dostálek, Hudeček), 24. Hotěk (Bednář). Rozhodčí: Cabák, Micka – Konvička, Blažek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 525. Střely na branku: 34:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Brízgala – Husa, Szathmáry, Žovinec, Voráček, Urbanec, Barinka, Hajný – Kanko, Stloukal, Réway – Hrníčko, Gřeš, Vachovec – Jenyš, Guman, Toman – Bitten, Pořízek, Carter.
AZ Heimstaden Havířov: Štipčák – Chroboček, Jansons, Pastor, Hlaváč, Mrowiec – Doktor, Hudeček, Dostálek – Křemen, Maruna, Tjurin – Bednář, Hotěk, Luža – Damašek, Krupa, Mrva.

Poruba začala zápas velice dobře. Po pouhých šesti vteřinách dostala výhodu přesilové hry a tu ještě v první minutě proměnil ve vedoucí gól Jakub Husa. Zanedlouho ale přišla početní výhoda i na druhé straně a hosté byli stejně úspěšní. Puk za Brízgalova záda dotlačil Adam Křemen. Remízou ale úvodní část neskončila. Pět minut před sirénou vypálil z první Dominik Hrníčko a poslal Ostravany do vedení i podruhé. Za stavu 2:1 pak oba týmy odešly na přestávku.

Druhá část začala další havířovskou přesilovkou, z níž vypramenil i druhý puk v Brízgalově síti. O to se bombou z pravého kruhu postaral exporubský Michal Hotěk. V jednatřicáté minutě mohli jít domácí znovu dovedení, když jim bylo po faulu na Pořízka odpískáno trestné střílení. K jeho exekuci se rozjel Bitten, svou kličkou ale našel pouze Štipčákův pravý beton. A tak v RT TORAX ARENĚ panoval před třetí třetinou nerozhodný stav.

Ani třetí část fanouškům příliš hokejové krásy nepřinesla. Těm porubským ale přece jen trochu radosti udělala. A postaral se o ní hlavně Tomáš Gřeš. Ten nejprve po úniku hostující obraně poslal puk nad rameno Štipčáka a poslal Porubu do vedení, aby pak ono těsné vedení ještě pojistil trefou do prázdné branky minutu a půl před koncem. Nutno ovšem dodat, že nebýt dobrého výkonu Adama Brízgaly, mohli havířovští borci vyrovnat, ne-li vyhrát. To se ale nakonec nestalo, a tak si Ostravané na své konto připsali důležité tři body a i nadále tak zůstávají v boji o předkolo playoff.

Příští zápas odehraje Poruba v sobotu 26. února na ledě dalšího regionálního rivala, tentokrát toho z Frýdku-Místku.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Vypadalo to jako lehké utkání, jenže to úplně nebylo. Derby je vždycky těžké a nemá nikdy vítěze. Jinak jsme začali dobře, šli jsme do vedení, ale bohužel v oslabení jsme dostali gól. Potom jsme hráli znovu ve čtyřech a opět jsme inkasovali. Byl to urputný zápas, moc se mi nelíbil, ale důležité body máme.

Tomáš Potěšil (AZ Heimstaden Havířov): Zápas hodnotím pozitivně. Jsme odsouzeni k sestupu, ale musím všechny kluky pochválit, předvedli povedený výkon. Po dvou třetinách to bylo 2:2 a myslím si, že v druhé části jsme byli lepší a měli jsme dost střeleckých šancí. Bylo zjevené, že ten, kdo vstřelí třetí gól, tak bude mít k výhře blíž a to se povedlo Porubě. Závěrem si myslím, že jsme si nezasloužili prohrát a klukům ještě jednou děkuji za nasazení a předvedený výkon.