Výhra v MEO Areně! Dorostence čeká skupina o udržení

05.03.2022, Gabriela Juříková

Poslední kolo druhé části soutěže Extraligy dorostu se odehrálo pro Porubu na ledě Přerova. Střelecky bohaté utkání, kdy Jakub Chylík čelil 52 střelám (!!!) do vítězného konce dotáhl právě RT TORAX. V MEO Areně dorostenci vyhráli v této sezóně poprvé a na všech třech gólech se podílel Štěpán Kršík. Defenzivním výkonem si šli Porubané za výhrou, přestože na Vojtka vyslali "jen" 28 střel. Ale využil dvě přesilovky a závěrečné dvě minuty zápasu odehráli pod tlakem šesti hráčů. Nyní čeká svěřence trenéra Davida Moravce třetí část sezóny – skupina o udržení extraligy.

Extraliga dorostu - 20.kolo so 5.3.15:30
HC ZUBR Přerov
2:3(1:0, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Matyáš Hanák (Jan Hanák), 47. Galnor (Kuchta) – 25. Kršík (Wardas, Stasiuk), 36. Stasiuk (Kršík, Janeček), 56. Kršík (M. Vehovský, Janeček). Rozhodčí: Karpíšek – Kráľ, Zábršová. Vyloučení: 2:1, navíc Jan Hanák (PRE) 5+OK. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 52:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
HC ZUBR Přerov: Vojtek – Škňouřil, Pohanka, Svozil, Polame, Harásek, Nášel, Veselý – Galnor, M. Hanák, J. Hanák, Kolařík, Toman, Kuchta, Dobřecký, Svoboda
HC RT TORAX Poruba: Chylík – Jeřábek, Janeček, Pavlíček, Kalužík, Glos – Stasiuk, Kršík, M. Vehovský – Konečný, Wendelín, Wardas – Šrubař, Hlaváč

Domácí šli v šesté minutě do vedení gólem Matyáše Hanáka, které RT TORAX, jenž neměl tolik střeleckých šancí, smazal na začátku druhé třetiny. Gólovou akci zakončil Štěpán Kršík. Vedení na stranu hostů přetáhl po sedmi vteřinách přesilovky Lev Stasiuk a tak od 36. minuty Poruba vedla 2:1. Což bylo pro domácí jistě překvapující, když to byli oni, kteří střelecky dominovali. V závěru třetiny se naskytla hostům další početní výhoda, o kterou se ovšem záhy připravili. Ve čtyřech se hrálo více jak minutu ještě po druhé přestávce.

V začínající sedmé minutě třetího dějství si Přerov zařídil vyrovnání, když Chylíka překonal Jakub Galnor. Ve finále to byl z devatenácti střel třetí třetiny jediný radostný okamžik Zubrů. RT TORAX získal v polovině třetiny pětiminutovou přesilovku a z toho mála střel, co na Vojtka vyslal, vytěžil vedoucí branku. Druhá trefa Štěpána Kršíka do brankové sítě byla nakonec vítězná. Přerov v 58. minutě odvolal gólman, trenéři si postupně vybrali oddechové časy, na výsledek to nemělo ovšem vliv. Porubané si bojovností a dobrou defenzivní činností z MEO Areny odvezli výhru.