V zápase dvou střelců kraloval Petr Sobol, který hattrickem přispěl k vítězství Poruby nad Chrudimí

17.09.2023, Eva Suchánková

Třetí záříjová neděle patřila zápasům 2. kola Ligy juniorů. Porubané vyjeli na zápas do Chrudimi, kde do poslední chvíle bojovali o vítězství.

Liga juniorů - 2.kolo ne 17.9.16:00
HC Chrudim
2:3(1:0, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Bartoň (Dvořák), 30. Bartoň (Pilař, Dvořák) – 28. Sobol, 38. Sobol (Granečný, Koida), 59. Sobol (Hansel). Rozhodčí: Vepřovský – Hájková, Obr. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 56. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
HC Chrudim: Batih – Vaníček, Pazdera, Dvořák, Kubišta, Šmerda – Zdeněk, Novák, Jedlička, Černý, Jirout, Macas, Štěpánek, Kantor, Bartoň, Pilař, Matýs, Turena
HC RT TORAX Poruba 2011: Drabčík (31. Sobol S.) – Telnov, Kalužík, Bodnar, Janeček, Činčala, Michalčík, Karal – Hansel, Skřipčák, Koida, Granečný, Platzek, Sobol P., Matějka, Martiňák, Šrubař, Chromišin, Šťastný, Svoboda

Gólový účet zápasu otevřel ve 13. minutě domácí útočník Šimon Bartoň. O srovnání se Porubští postarali až ve druhé třetině zásluhou Petra Sobola. Chrudimští se však nedali a ve 30. minutě se dostali opět do vedení, a to již podruhé z hole Šimona Bartoně. V polovině utkání pak poslal Tomáš Potěšil namísto Vincence Drabčíka do brány Samuela Sobola, který již v zápase neinkasoval. Ke konci druhé třetiny promluvil do zápasu znovu Petr Sobol, čímž srovnal na 2:2. Zdálo se, že se zápas rozhodne až po základní hrací době, nicméně třetí a poslední gól Petra Sobola necelou minutu a půl před koncem utkání rozhodl o vítězství Poruby. Porubané tak vezou po výhře 3:2 z Chrudimi první tři body do tabulky.