V posledním zápase přípravného turnaje se junioři utkali s Prostějovem a ve finálním hodnocení skončili na druhé příčce

21.08.2023, Eva Suchánková

V sobotu 19. 8. vyjeli porubští junioři do Prostějova, kde je čekal jednodenní turnaj, kde odehráli zápasy s juniorkami SK Prostějov 1913, HCM Warriors Brno a Orli Znojmo. Systém turnaje byl netradiční, každý zápas se hrál pouze na dvě třetiny s tím, že každá část se bodovala zvlášť, a to následujícím způsobem: za výhru získaly týmy 2 body, za remízu 1 bod a za prohru nic. O bonusový bod měli účastníci turnaje možnost se utkat v prodloužení, případně pak v samostatných nájezdech. Třetím, a taky posledním týmem, se kterým Poruba na tomto turnaji odehrála zápas, byl Prostějov.

Přípravné zápasy juniorů - přát. so 19.8.16:30
SK Prostějov 1913
1:2(1:2, 0:0)
HC RT TORAX Poruba 2011: Sobol – Bodnár, Veselý, Gebauer, Telnov, Čuba, Činčala – Svoboda, Sobol, Koida, Chromišin, Hansel, Platzek, Krásnohorský, Krauss, Matějka

V první třetině se do vedení dostal Prostějov. To si ale Porubané nenechali příliš dlouho líbit a po střele Svobody stav srovnali. V poslední minutě první části utkání se pak ještě prosadil Chromišin, a tím zajistil Porubě vítězství.

Ve druhé třetině k žádnému gólu nedošlo, a tak se pokračovalo do prodloužení, ve kterém zvítězil Prostějov. Po posledním zápase si Poruba tedy připsala 3 body a s celkovými devíti se umístila na druhé příčce turnaje.