To byl ale uragán! Juniorka vyprovodila brněnské Warriors výsledkem 6:0

17.12.2021, Patrik Rošič

V pátek 17. prosince byla k vidění v Kooperativa aréně předehrávka 27. kola Ligy juniorů. Porubští přivítali poslední Warriors a čekala se docela vyrovnaná bitva. Vyrovnaná byla, ale pouze první dvě třetiny. V poslední části totiž Poruba rozjela svůj brankostroj a čtyřmi góly rozhodla o nakonec pohodové výhře 6:0.

Liga juniorů - 27.kolo pá 17.12.17:00
HCM Warriors Brno
6:0(1:0, 1:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 19. Koudelný (Chovanec, Kelnar), 34. Elze (Prokeš), 45. Mikula (Černý, Barčák), 46. Elze (Hradil, Prokeš), 47. Žák (Barčák, Mikula), 60. Barčák (Černý, Koudelný). Rozhodčí: Kapitánov – Kořistka, Klímek. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 100. Průběh utkání: 6:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Černý, Mrozek, Kelnar, Dinmukhammed, Hlaváč, Fišara, Ludvík – Mikula, Chovanec, Hradil, Elze, Koudelný, Lysoněk, Prokeš, Žák, Barčák, Jánoš
HCM Warriors Brno: Horák – Vacek, Mlčoch, Ulbricht, Orsech, Mareček, Brokeš – Láryš, Stárek, Zelinka, Toman, Staněk, Kelbl, Heinrich, Rašovský, Harásek

V první třetině byl k vidění pouze jediný záznam do zápisu o utkání. Byla to branka domácích juniorů. Stav utkání otevřel až v 19. minutě Jakub Koudelný. Druhá část byla už na různé události o něco bohatší. Nejprve hrála dvakrát přesilovku Poruba, ani jednu ale nevyužila. Potom dostali tři početní převahy v řadě hosté, ani ti ale naskytnuté šance nevyužili. A když Warriors nedokázali vyrovnat, tak Porubští dokázali naopak odskočit do dvoubrankového rozdílu. Domácí střídačku rozjásal Daniel Elze. Hráči HC RT TORAX tak šli do kabin za stavu 2:0.

Třetí perioda byla z pohledu branek nejbohatší. Po pěti minutách přidal třetí branku Poruby Patrik Mikula, aby za 39 vteřin upravil na 4:0 svým druhým gólem Daniel Elze. Domácí junioři v sázení branek pokračovali dál. Za další necelou minutu totiž navýšil na rozdíl pěti gólů Lukáš Žák. V závěru se zdálo, že už žádný další brankový záznam nepřijde, jenže to by nesměl být zrovna na ledě Jonáš Barčák, který 37 vteřin před závěrečnou sirénou přidal šestý a poslední zářez. Další utkání junioři odehrají na svém ledě v neděli 19. prosince od 14:00 proti Písku.