Střelecká převaha nestačila, porubští dorostenci se z Přerova vracejí s prázdnou

27.10.2022, Patrik Rošič

Ve čtvrtek 27. října zajížděli porubští dorostenci k 11. kolu Extraligy na led přerovských Zubrů. Utkání bylo dlouho jenom o jednu branku a až do poslední části to byl dramatický boj. Misky váh ale nakonec plně překlopili domácí na svou stranu ve 45. minutě. Porubané se tak z MEO Arény vracejí do Ostravy bez bodů.

Extraliga dorostu – Východ - 11.kolo čt 27.10.18:00
HC ZUBR Přerov
2:0(1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Dobřecký (Polame, Udovenko), 45. Dobřecký (Červenka). Rozhodčí: Pavel – Rychlý, Voznička. Diváci: 145. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Střely na branku: 26:31. Průběh utkání: 2:0.
HC ZUBR Přerov: Šejba – Polame, Janek, Udovenko, Pohanka, Škňouřil – Mráček, Netopil, Macek – Šťastný, Lažněvskij, Kurial – Martiňák, Šindler, Dobřecký – Červenka, Dobša, Koudela.
HC RT TORAX Poruba: Láryš – Gebauer, Jeřábek, Bodnar, F. Veselý, Bortoli, Pavlíček, S. Stasjuk – M. Veselý, Skorochod, Koida, Indrst, Jevtěchov, Hansel, Zachariasz, T. Vehovský, P. Sobol, M. Hlaváč

První část hry přinesla málo situací, do kterých se museli zapojit rozhodčí. První z nich nastala už ve 13. minutě zápasu když skóre zápasu otevřel domácí Adam Dobřecký. Následně se vylučovalo ve stejný čas na obou stranách. Přeorvský Červenka a porubský Bodnar tak usedli na lavici hanby. Do konce první části se už nic zásadního nestalo, a tak šli Porubští do šaten s jednobrankovým mankem.

Druhá perioda se nesla pouze v duchu sbírání trestných minut. Poruba měla velkolepou šanci vyrovnat, když hrála přeislovku 5 na 3. Mladící v červenobílých dresech tuto možnost nedokázali využít. Následně po sobě obdrželi dvojky Jevtěchov, potom domácí Koudela a v závěru ještě Jeřábek. Skóre se ale neměnilo.

Třetí část hry začali lépe přerovští hokejisté, jelikož na 2:0 upravil svou druhou trefou Adam Dobřecký. Následovala část hry, kdy opět rozhodčí museli použít píšťalku k udělování trestů. Tyto momenty ale už nezapřiníli další gólovou radost jak na domácí, tak na porubské straně. Hráči HC RT TORAX to ještě zkoušeli v závěru bez brankáře, recept na Robina Šejbu ale nenašli.