Dorostenci pokračují v krasojízdě! Porubští mladící zapsali už čtvrtou výhru v řadě

24.09.2022, Patrik Rošič

V sobotu 24. září hráli dorostenci další kolo Extraligy. Na svém ledě v malé mrazivé hale přivítali tým z Přerova. Porubané si dokázali vytvořit náskok dvou branek. Hosté pak dokázali snížit na rozdíl jednoho gólu. Jenže to Porubu nezaskočilo a dalšími třemi přesnými trefami si Porubští došli pro čtvrtou výhru v řadě. Tentokrát dokázali uspět poměrem 5:1.

Extraliga dorostu – Východ - 4.kolo so 24.9.15:00
HC ZUBR Přerov
5:1(1:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. Jevtěchov (Pavlíček, Skorochod), 27. Veselý (P. Sobol), 37. Hansel, 43. Indrst (M. Hlaváč), 51. Bortoli (Zachariasz) – 35. Macek (Polame). Rozhodčí: Hykel – Návrat, Frais. Diváci: 51. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 32:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
HC RT TORAX Poruba: S. Sobol – Dragon, S. Stasjuk, Jeřábek, F. Veselý, Gebauer, Bortoli, Pavlíček – Zachariasz, P. Sobol, Jevtěchov, Indrst, Koida, Hansel, M. Veselý, T. Vehovský, Skorochod, M. Hlaváč.
HC ZUBR Přerov: Ryšavý (51. Šejba) – Škňouřil, Wasserbauer, Ševčík, Janek, Udovenko, Polame, Pohanka – Lazhnevskyi, Martiňák, Dobřecký, Dobša, Mráček, Kurial, Netopil, Šťastný, Červenka, Macek.

V první části hry byla k vidění jedna branka. O tu se postaral domácí hráč domácího týmu Oleksij Jevtěchov. Do konce periody se museli domácí dvakrát bránit v oslabení. Porubané ale tyto perné minuty zvládli. Další gól padl v druhé části, když navyšoval na 2:0 Matyáš Veselý. Hosté se také dokázali prosadit, ale až v 35. minutě. To se přesně mezi tři tyče trefil Tomáš Macek. Za necelé dvě minuty to bylo ale opět o dva góly. Do listiny střelců se zapsal Tomáš Hansel. Celky tak odcházely do šaten za stavu 3:1.

Vstup do poslední části hry se jednoznačně podařil lépe domácím hokejistům. Jakub Indrst upravil stav zápasu na průběžných 4:1. Potom Přerov několikrát fauloval, jenže domácí tyto šance využít nedokázali. V čase 50:35 padl poslední gól utkání. Další výhru porubských dorostenců podtrhnul Mario Bortoli.