Staršímu dorostu se nepodařilo zvítězit nad extraligovými Vítkovicemi

04.09.2012, Kateřina Juříková

Starší dorost sehrál poslední přípravný zápas proti Vítkovicím a do utkání nastoupil s odhodláním a bojovností. Hra byla od počátku velice živá a plná energie, což vydrželo až do konce. Obě mužstva dala do utkání všechno, ovšem branky stříleli pouze hosté, kteří předváděli, jak jsou dokonale sehraní. Domácí se o góly také pokoušeli, jenže útočnou třetinu navštívili v zápase málokrát a ani v těchto chvílích neskórovali. Poruba obdržela celkem pět branek a soupeř odcházel s dobrým pocitem. První ligové utkání sehraje starší dorost v pátek 21. září na ledě Uherského Hradiště.

Přípravné zápasy staršího dorostu - přát. út 4.9.17:00
HC Vítkovice Ridera
0:5(0:1, 0:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Illeš (Ollender), 23. Ballner (Fajkus), 27. Illeš (Ollender, Smrčka), 37. Schwarz (Csomor), 52. Gelnar (Jáchym, Ballner). Rozhodčí: Janda R. – Vengřín M., Vengřín R. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 40. Průběh utkání: 0:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček (31. Mec) – Štěpán, Bolek, Charvát, Síkora, Kovaljov, Šípek, Carbol, Hranoš, Havránek, Brnčál, Holaň, Kropka, Mládek, Gřeš, Laryš, Kotas, Boleslavský, Kurník, Knopp, Sacher.
HC Vítkovice Ridera: Mizera – Pop, Ballner, Jáchym, Gelnar, Klok, Demel, Ollender, Illeš, Smrčka, Stanke, Puzič, Csomor, Schwarz, Škutchan, Adamík, Fajkus, Klapetek, Stoklásek, Volný.

Vítkovice v úvodu utkání obsadily útočné pásmo a ohrožovaly porubského gólmana několika střelami od modré. Maček puk vždy odrazil a domácím se jej podařilo vyvést. Hosté se ale ke kotouči dostali znovu a Škutchan zaútočil. Jeho střela se odrazila pouze od betonů. Také domácí se dostali do útočného pásma, jenže Brnčál branku přestřelil. Hra byla velice rychlá, živá, plná napětí a častého střídání stran.

Velké ohrožení představoval Ballner, který jel sám na Mačka. Střela se mu nepovedla, neboť byl moc blízko gólmana a puk mu sjel mimo bránu. Ačkoliv se hosté dostali do oslabení, Jan Illeš vyvezl puk a skóroval přesnou střelou pod víko. Do konce třetiny byl porubský gólman stále v nebezpečí a měl jediné štěstí, že hosté nedokázali využít jeho odkryté ani nikým nejištěné klece.

V úvodu druhé části utkání se dohrávala přesilovka Vítkovic, ta však zůstala nevyužita. Ovšem po návratu vyloučeného porubského hráče zvýšil stav David Ballner. Domácí na tento gól chtěli odpovědět, ale Gřeš ani Kropka nedostali kotouč za Mizerova záda. Dlouho se Porubští zdržovali v útočném pásmu, ale hosté puk vyvezli a podařila se jim nádherná akce. Dva hráči ujížděli a Ollender nahrál Janu Illešovi, který se trefil přesně do brány. Maček nestačil rychle zareagovat a kotouč skončil v odkryté části.

Domácím se naskytla příležitost v podobě přesilové hry. Ta trvala přibližně čtyři minuty a pár sekund se dokonce hrálo 5 na 3, ale Porubští tuto možnost nevyužili. Ani další přesilovka nebyla pro domácí procházka růžovým sadem, neboť na Vítkovicích nebylo poznat, že jim jeden hráč chybí.

Dlouho hosté trápili Mece a nakonec se jim to vyplatilo. Jan Schwarz dostal od kolegy přesnou přihrávku, kterou zvedáčkem poslal do brány. Domácí se také pokoušeli ohrozit vítkovického gólmana, pro kterého to bylo pouze polechtání. Ke konci třetiny Havránek ujel z obranného pásma před vítkovického gólmana a trefil pouze vyrážečku.

I přestože měly Vítkovice výhru jistou, chtěly si ji pojistit. Opět obsadili útočné pásmo a domácí gólman a jeho obránci měli mnoho práce. Porubským se dařilo bránit svou svatyni, ale do útočné třetiny se dostávali zřídkakdy. Hosté mají totiž bravurně sehraný tým a jen málokdy jim nějaká přihrávka nevyšla. Pokud se tak stalo, domácí toho využili a kotouč ukořistili. Vzápětí si puk Vítkovičtí vzali zpět.

Vítkovice se převážně zdržovaly před porubským brankářem a při této příležitosti se povedlo Jakubu Gelnarovi poslat kotouč mezi gólmanovy betony. Domácí se rvali o puk jako tygři, snažili se, seč mohli, ale gól byl stále v nedohlednu. Zato Csomor sám napadal domácí klec. Snažil se puk zasunout do škvíry mezi betonem a levou tyčí. Gólman ovšem včas zasáhl. Utkání skončilo jednoznačnou výhrou Vítkovic 0:5.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): Bylo znát, že se hraje utkání utkání extraligy s první ligou. Jestli jsme byli pro Vítkovice sparing partner jako vloni, tak to určitě splnilo účel a také hlavně pro nás. Zase jsme totiž přišli na obrovské nedostatky hráčů, které v průběhu tréninků budeme odstraňovat. Jinak jsme s utkáním velice spokojeni.

Pavel Hulva (HC Vítkovice): Myslím si, že 5:0 je jednoznačný výsledek. Přijeli jsme s vidinou výhry, to se nám podařilo a odjíždíme spokojeni. Hlavně se nikdo nezranil a v pátek tak mohou všichni hráči nastoupit k extraligovému zápasu.