Starší dorostenci museli v přípravě spolknout další hořkou pilulku, Salcburk jim nadělil desítku

17.08.2014, Gabriela Juříková

Po volném dni se v dalším utkání na turnaji OSTRAVA HOCKEY CUP 2014 představili starší dorostenci RT TORAXu proti rakouskému týmu RED BULL Salzbrurg. Od začátku zápasu bylo jasné, kdo bude diktovat hru. Domácí tým, jak zeměpisně, tak dle zápisu, nestačil technicky ani gólově na ofenzivní styl hry soupeře. Poruba často propadala v obraně a nechávala Dobečku na pospas rakouským útočníkům, kteří se v zápase radovali celkem desetkrát ze vstřeleného gólu. Domácí ze sedmi přesilovek neubránili pouze jedinou, ale také inkasoval ve své vlastní početní výhodě. Nejlepším hráčem v drese RT TORAXu byl vyhlášen Jan Olšr. V 15 hodin nastoupí Poruba s Polskem „18“ k poslednímu utkání turnaje.

Přípravné zápasy staršího dorostu - Turnaj ne 17.8.08:45
EC Red Bull Salzburg
0:10(0:4, 0:3, 0:5)
Branky a nahrávky: : 3. Ettwein (Körner), 14. Mazur (Valach, Grigoriev), 21. Wappis (Feldner), 34. Ettwein (Kislinger, Körner), 38. Valach (Merezhko), 46. Ettwein (Körner, Birnbaum), 49. Valach (Wappis, Wachter), 52. Birnbaum (Wappis), 53. Grigoriev (Ettwein, Merezhko), 56. Nussbaumer (Kislinger). Rozhodčí: Klapetek R. – Tuizal, Řezáč. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 55. Střely na branku: 19:37. Průběh utkání: 0:10.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dobečka – Boháč, Olšr, Prokeš, Šípek, Široký, Skokan, Prepsl, Jendruš – Irgl, Horváth, Konvička – Šustala, Dohnal, Csabala – Holub, Nardelli, Vospálek – Malát, Dang, Bialoň
EC Red Bull Salzburg: Skec – Birnbaum, Nussbaumer, Glassl, Ettwein, Matejovic, Riedl, Grigoriev, Merezhko – Körner, Wachter, Wappis, Winkler, Feldner, Kislinger, Valach, Mazur, Pospíšil, Sokolov

Úvodní dvacetiminutovka třetího porubského zápasu patřila soupeři. Salzburg byl opticky i gólově lepším mužstvem. Domácí tým, jak na soupisce, tak i zeměpisně, byl tlačen do defenzívy a přestože mu byly poskytnuty dvě přesilovky, nejen že ani jednu nevyužil, ale i v početních výhodách čelil brankář Dobečka rakouským střelám.

Hosté sice také své přesilovky nedokázali využít, ale to je jistě nemrzelo. Na začátku třetí minuty vedli brankou obránce Christiana Ettweina a po deseti minutách dobývání brány RT TORAXu slavili druhý vstřelený gól z hole Vadima Mazury. Po první inkasované brance měl vyrovnání na hokejce Lukáš Irgl, ale hostující gólman Skec po střele vykryl i dvě Irglovy dorážky.

Na začátku druhé třetiny dohrával RED BULL Salzburg přesilovku a ve chvíli, kdy se Široký vracel na led, překonal Dobečku důrazem Christof Wappis. Poruba si vypracovala několik dobrých šancí, ale střely po ledě neprošly a ostatní končily v gólmanské výstroji. Nespokojeně odjížděli na střídačku Šustala, Malát, Dohnal i Bialoň.

V pětatřicáté minutě vedli hosté 4:0, když rozhozenou domácí obranu a všemožně kouzlícího Dobečku překonal střelou nad pravé rameno Christian Ettwein. Poruba se nadále střelecky trápila a v obraně Salzburské výpady stíhala za pět minut dvanáct. Důrazná hra hostí a tah na branku v závěru druhého dějství slavily úspěch v podobě páté branky. Skulinu mezi Dobečkovy betony našel Marek Valach.

Rakouská invaze v útočném pásmu pokračovala i po druhé přestávce. Na porubských hráčích byla vidět snaha a odhodlání něco s hrozivým stavem utkaní udělat, jenže to bylo spíš ke škodě. Jak se říká: „Čím víc se snažíš, tím víc to nejde.“ V podání RT TORAXu to platilo dvojnásob a postupně tak přicházela i psychická frustrace, z čehož pramenily další chyby. Nedůraz, pasivní bránění, zbytečné zbavování se kotouče, to vše nahrávalo RED BULL Salzburgu.

Šestý puk do porubské branky poslal a zkompletoval tak hattrick Christian Ettwein. Stalo se tak v šesté minutě třetí periody. Po třech minutách hry využili hosté Markem Valachem přesilovku, pak následoval gól od modré v podání Lucase Birnbauma a po minutě už na salzburské straně světelné tabule svítila devítka. Zásluhou Adrii Grigorieva. A v šestapadesáté minutě dovršil rakouský tým desítky, když v oslabení porubskou nahrávku v útočném pásmu sebral Fabian Nussbaumer, po levém křídle ujel domácí obraně a z kruhů střílel. Dobečkovy kotouč prošel mezi lapačkou a betony.

Poruba si i v třetí třetině vypracovala šance, ale střely šly pořád jen po ledě, anebo do připraveného gólmana. Puky domácím hráčům často od holí odskakovaly a tak nedokázali rakouskou obranu ničím překvapit. Na střely brankář Skec vždy viděl, takže neměl problémy je pochytat. Pro RT TORAX je prohra 10:0 hrozivý výsledek, ale pořád je to příprava, kde trenéři hledají co s týmem zlepšovat, na co který hráč stačí, v čem je kdo dobrý a podobně.

Na utkání se Salzburgem, v kterém byl Jan Olšr vyhlášen nejlepším hráčem RT TORAXu, musí všichni rychle zapomenout, protože je čeká poslední zápas turnaje s polskou reprezentační osmnáctkou, se kterou jedna pětka staršího dorostu už měla tu čest hrát v úterý. A nebyl to jednoduchý mač. Utkání začíná v 15 hodin v ČEZ Aréně.