Starší dorostenci dvě třetiny přehrávali extraligový Havířov, pětigólový náskok nakonec ztratili

06.02.2013, Adam Bagar

Reprezentační přestávku vyplnili starší dorostenci dalším přípravným duelem s celkem z extraligy. Na neutrální půdě ve Studénce se RT TORAX střetl s Havířovem. Poruba měla hned v první třetině převahu, kterou korunovala třemi vstřelenými góly. Když pak ve druhé části navýšila své vedení již na 5:0, zdálo se, že kráčí za překvapivým vítězstvím. AZet se však nevzdával a ještě ve druhé třetině polovinu náskoku smazal. V závěrečné tercii měl AZet velký tlak, v němž dokázal poslat brankově bohatý duel do prodloužení. V nastavené pětiminutovce Havířov přesilovkovou trefou dokonal velký obrat. O dvě porubské trefy se postaral útočník Tomáš Gřeš.

Přípravné zápasy staršího dorostu - přát. út 5.2.14:45
6:7p(3:0, 2:3, 1:3 – 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Bolek (Kropka), 9. Stoklásek, 18. Gřeš (Havránek, Stoklásek), 23. Kurnik (Mládek, Rataj), 24. Bartoň (Gřeš), 46. Gřeš (Knopp) – 30. Orság (Synek), 31. Orság (Synek), 33. Pořízek (Polak, Adamík), 52. Ďurkáč, 55. Sonnek, 59. Orság (Synek), 61. Gola P. (Orság). Rozhodčí: Gebauer – Žídek, Kotas. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: 52:44 (19:9, 22:11, 11:24). Průběh utkání: 5:0, 5:3, 6:3, 6:7.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček (30. Mec) – Charvát, Síkora, Štěpán, Demel, Kropka, Bolek – Havránek, Stoklásek, Holaň – Knopp, Bartoň, Gřeš – Kurnik, Mládek, Rataj.
AZ Heimstaden Havířov: Turšner – Chroboček, Heinzl, Adamík, Ďurkáč, Šteffko, Potočný, Synek, Gola R., Orság, Bednář, Kotala, Gola P., Sonnek, Pořízek, Wróbel, Polak.