Seidlerova trefa z prodloužení znamenala bonusový bod pro Porubské

20.12.2014, René Chyla, Lukáš Bajgar

Poslední utkání kalendářního roku 2014 zavedlo HC RT TORAX Poruba 2011 do nedalekého Nového Jičína, se kterým si chtěli svěřenci Tomáše Sršně napravit reputaci po domácí porážce 0:1. Jenže boj to nebyl od prvních minut lehký, Flašar připravil své koně na výbornou a v polovině utkání museli Porubští čelit dvoubrankovému manku. Díky slepeným trefám Zachara a Peslara bylo sice srovnáno, ale domácí hnaní domácím publikem rychle opět vedli. Vrána sice ještě stav srovnal, ale na rozuzlení se muselo čekat až do prodloužení, v němž dva body vystřelil Petr Seidler.

2. liga - skupina Východ - 27.kolo so 20.12.17:00
Ďáblové Nový Jičín
3:4p(1:0, 2:2, 0:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Ižacký (Kabeláč), 28. Prokop (Lehečka, Gebauer), 40. Prokop (Lehečka, Ižacký) – 30. Zachar (Chaloupka), 31. Peslar (Chaloupka), 44. Vrána (Buček, Javín), 63. Seidler. Rozhodčí: Fiala – Štěpán, Gančařík. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 283. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4.
Ďáblové Nový Jičín: Iláš – Gebauer, Mráz, Kabeláč, Žák, Hruška, Prokop, Mikšan, Lehečka, Vašut, Zahradníček, Ižacký, Hanák, Vnenk, Cabák, Novotný, Uhlár
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Buček, Vajda, Ovšák, Slavík, Javín, Peslar – Krayzel, Kilnar, Červenka, Seidler, Chaloupka, Zachar, Sedlář, Vrána, Vaněk

Úvodní minuty zápasu přinesly vyrovnaný souboj na obou stranách. Oba celky čekaly na chybu soupeře a ani jeden z mančaftů se netlačil příliš do útoku. První vážnější šanci měl Lukáš Vrána, ale jeho střela skončila těsně mimo. O minutu později dopravil RT TORAX kotouč do sítě, branka ovšem nemohla být uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti. První regulérní branka utkání padla již na začátku deváté minuty. S první střelou si Tihlář ještě dokázal poradit vyražením před sebe, v následné skrumáži se ale nejlépe zorientoval Jakub Ižacký, který doklepnul puk do odkryté branky – 1:0. Poruba pak zvýšila své tempo, což domácímu celku působilo až příliš velké problémy. Všechny střely ale dokázal zneškodnit pozorný Iláš, jemuž v několika situacích pomohlo i štěstí. Stupňující se tlak hostů byl ale na konci třetiny přibrzděn několika zbytečnými vyloučeními. Nový Jičín v úplném závěru třetiny nedokázali proměnit nabídnutou přesilovku pěti proti třem.

Druhá perioda zápasu přinesla již více šancí a také branek na obou stranách. V první vyložené šanci se ocitl Dominik Novotný, ale z přečíslení nakonec vytěžil jen střelu nad břevno. Domácí tak měli na začátku o něco větší převahu, což také dokázali patřičně využít v druhou branku utkání. Nový Jičín hrál v početní nevýhodě po faulu Žáka a i přesto se ujal dvoubrankového vedení. Hosté hrubě chybovali v rozehrávce, a když domácí Petr Prokop zachytil puk na modré a vypálil, kotouč vymetl všechny pavučiny z levého horního růžku Tihlářovy svatyně – 2:0. O chvíli později propukla gólová radost na druhé střídačce. Kombinace Poruby vyšla na jedničku a David Zachar propálil z blízkosti Iláše přesnou střelou k tyči – 2:1. Za necelou minutu už ale bylo srovnáno. RT TORAX se protlačil až do útočného pásma a Jakub Peslar šťastnou trefou mezi betony domácího gólmana vyrovnal – 2:2.

Poruba mohla následně dokonce otočit, ale ani v minutové signalizované výhodě, ani v následné přesilovce se tak nestalo. Nový Jičín po těchto dvou slepených brankách poněkud znervózněl. Domácí brankář měl v úmyslu vyhodit kotouč ze třetiny, ale nastřelil pouze svého spoluhráče, který si málem puk sám srazil do branky. V posledních minutách několikrát vyniknul Radek Tihlář, který zneškodnil ve dvojnásobném oslabení několik tutovek domácích. V poslední minutě Kabeláč netrefil prázdnou branku, což jej ale nakonec nemuselo mrzet, protože dvanáct vteřin před sirénou napřáhl na modré Petr Prokop a ten přesnou střelou překonal Tihláře a strhnul tak vedení opět na stranu Nového Jičína – 3:2.

Využít početní převahu dostali hosté hned z kraje třetí třetiny. Martin Buček nastřelil sice jen Ilášův beton, poté se ale černého nesmyslu, který vypadnul domácímu gólmanovi z výstroje, ujal Lukáš Vrána, který našel skulinku pod brankářovým betonem a znovu vyrovnal – 3:3. Následně chyběla hostům pouze štěstěna ke vstřelení vedoucího gólu. Luděk Krayzel z metru netrefil prázdnou branku a o chvíli později promarnil svou šanci také David Zachar. V polovině poslední třetiny utkání došlo k nepříjemnému střetu. Domácí gólman skočil do prostoru mezi kruhy, aby zabránil případnému samostatnému úniku Jana Chaloupky. Ten ovšem v témže okamžiku upadnul a následnému střetu tak nešlo zabránit. Posledních osm minut přineslo dalších šest trestů, a tak byli diváci opět svědky dalších přesilových her, nicméně ani jedna nebyla již využita, a tak muselo přijít na řadu prodloužení.

Domácí hokejisté naprosto nezvládli situaci ve svém útočném pásmu, což mělo za následek rychlý výpad porubských, který vyřešil po svém Petr Seidler, jenž se trefil z pravé strany přesně do levého horního růžku Ilášovy branky a bylo tím pádem rozhodnuto – 3:4.

Aleš Flašar (HC Nový Jičín): Soupeři gratuluji k vítězství a všem, nejen fanouškům hokeje, přeji krásné svátky vánoční.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Jsme rádi za dva body, i když si myslím – dle průběhu zápasu –, že jsme si zasloužili tři. Druhou a i třetí třetinu, až na pár minut, jsme měli pod kontrolou, tu třetí úplně. Bohužel jsme nedali gól navrch a jsem dál, že padl v prodloužení. Rok jsme tedy zakončili vítězně.