Sareza veze z Prostějova bod

06.02.2008, Marcela Křupková, Jan Škarpa

Sareza Ostrava má za sebou předposlední venkovní kolo v základní části, ve kterém získala bod za prohru v prodloužení na ledě Jestřábů z Prostějova. Soupeř z Hané se ujal vedení v 10. minutě z hole Polanského, Ostrava však dokázala ve druhé části kontrovat Vladimírem Svačinou. Jelikož ve třetí třetině branka nepadla, dospělo utkání k prodloužení, které v 62. minutě ukončil exostravský Lukáš Duba.

- 42.kolo st 6.2.18:00
LHK Jestřábi Prostějov
2:1p(1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Polanský (Duba, Opatovský), 62. Duba (Kotásek, Kumstát) - 23. Svačina (Najdek). Rozhodčí: Skoupý - M. Čech, Dřínovský. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 1213. Střely na branku: 47:38. Průběh utkání:1:0, 1:1, 2:1 .
LHK Jestřábi Prostějov: Štůrala - Procházka, Hlavatý, Andersons, Balčík, Kumstát, Bartoň, Chovan - Kotásek, Piecha, Pavelek, Opatovský, Polanský, Duba, Vrba, Mikšovský, Vymazal, Husička, Podešva, Nakládal, Hruška.
HC Sareza Ostrava: Čech - Ovšák, Buček, Vajda, Vnenk, Mrázek, Měkýš, Tomis - Červenka, Najdek, Svačina - Gelačák, Hubáček, Řípa - Novák, Holuša, Stránský - Mocek, Mikula, Niec.
První třetina začala opatrně na obou stranách. Vzájemné oťukávání, až na pár přesilovkových momentů, se neslo prakticky celou třetinu. První gólová situace vznikla v čase 9:17, když Lukáš Duba dokonale našel Jiřího Polanského, který střelou do horní části branky nedal hostujícímu brankáři Čechovi šanci a otevřel skóre zápasu - 1:0.

V šesnácté minutě zápasu v přesilové hře hostí si dokonale rozestoupení hráči vyměnili puk na jeden dotek, závěrečná střela na branku však mířila do připraveného Štůraly. Ve zbytku první části se nic podstatného nestalo. Líbivý hokej k vidění nebyl. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 1:0 pro Jestřáby.

Druhá třetina začala svižněji, hosté si hned v úvodních minutách vytvořili tlak. V přesilové hře dokázali svoji převahu zužitkovat. V čase 22:52 vypálil Najdek, jeho střela byla zblokována, puk se dostal k Vladimíru Svačinovi, který si s ním již poradil a dostal ho za Štůralova záda 1:1.

Po vyrovnávacím gólu se hra trochu oživila a bylo k vidění hned několik přesilových her, většinou v podání Sarezy. V ojedinělé šanci domácích se ocitl Martin Opatovský. V přesilové hře domácích si za bránou pohrál s pukem, rozhodl se pro samostatné zakončení, povyjel zpoza brány a z úhlu se snažil překonat Čecha. Ten ale skulinu ve své výstroji neměl. V polovině Druhé třetiny se dostal do samostatného úniku Martin Kotásek, ale jeho blafák se minul účinkem a puk zůstal ukrytý pod lapačkou pozorného Čecha.

V půlce druhé třetiny mají hosté velkou příležitost navýšit svoje skóre, v dlouhé početní výhodě trvající čtyři minuty však nedokázali Štůralu překonat. Ten vytáhl z rukávu neuvěřitelné zákroky. Největší šanci domácích ve druhé třetině spálil Polanský po přihrávce Kotáska, který trefil jen boční síť. Stav druhé třetiny před odchodem do kabin je 1:1.

Poslední dějství divákům v HŽP Aréně neskýtá příliš pohledný hokej. Hrálo se spíše ve středním pásmu a po rozích kluziště. V ojedinělých šancích se ocitli Stránský s Holušou, kteří jeli dva na jednoho, ale Štůrala byl pozorný. Na druhé straně měl možnost změnit skóre Pavel Kumstát, ale jeho tvrdá střela od modré čáry jen rozzvonila tyčku.

V posledních vteřinách si berou oddechový čas domácí ale již nic nezabrání prodloužení. Do něj se lépe obuli domácí, vynutili si faul. Jestřábi v početní výhodě pálí na Čecha, první Kumstát, poté Pavelek. Vítěznou střelu má na svědomí Lukáš Duba, který propálil gólmana od modré čáry. Dva body za vítězství v prodloužení zůstávají v Prostějově.

Jan Vavrečka (trenér HC Sareza Ostrava): Utkání bylo nervózní a na Prostějovu bylo od počátku vidět větší touhu po bodech. S jedním bodem, který jsme získali, nemůžeme být spokojeni. Sice jsme si dali závazek v Prostějově bodovat, ale podle vývoje utkání si myslím, že jsme nakonec mohli mít body dva až tři. Z toho pramení má nespokojenost.

Radomír Kužílek (trenér HK Jestřábi Prostějov): Dnes nebyl k vidění pěkný hokej. Utkání se nemohlo divákům moc líbit, koneckonců ani nám na střídačce se příliš nelíbilo. Důležitost plného bodového zisku svazovala našim hráčům ruce. Nakonec jsme rádi za zisk dvou bodů, protože i když Sareza přišla o některé klíčové hráče, pořád hraje vynikající hokej založený na dobrém pohybu po celém hřišti.