Sareza se z výhry opět neradovala, se Šumperkem prohrála v prodloužení

30.01.2008, Jaroslav Svoboda, Aleš Strouha

Hokejisté Sarezy Ostrava nevyhráli již šesté utkání v řadě, když tentokrát prohráli na ledě šumperských Draků po prodloužení 2:3. Hostům utekla především první třetina, po které prohrávali již 2:0. Ve zbytku zápasu se ale dvakrát prosadil Robert Najdek a o vítězi tak mělo rozhodnout prodloužení. V něm se již po osmačtyřiceti vteřinách trefil Roman Meluzín, jenž připsal druhý bonusový bod Šumperku.

- 40.kolo st 30.1.18:00
DRACI PARS ŠUMPERK
3:2p(2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Ambruz (Hrčka, Meluzín), 17. Antonovič (Osina, Galvas), 61. Meluzín (Antonovič) - 38. Najdek (Ovšák), 59. Bartoš M. (Najdek). Rozhodčí: Hradil - Machálek, Prchal. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 945. Střely na branku: 43:31. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
DRACI PARS ŠUMPERK: Lev - Galvas, Osina, Hrčka, Paška, Špelda, Ondráček, Formánek - Antonovič, Meluzín, Ambruz - Klejna, Fadrný, Bařica - Stejskal, Kovář, Rákos - Grill, Taragel, Kubica
HC Sareza Ostrava: Štěpánek - Ovšak, Buček, Černák, Vnenk, Palík, Vajda - Červenka, Najdek, Řípa - Káňa, Hubáček, Urban - Gelačák, Novák, Bokroš - Tomis, Bartoš, Mikula, Mocek I.

Na domácí tým nečekal vůbec lehký úkol, tj. vyhrát a pokusit se přiblížit týmům před sebou. Ostravskému mužstvu již relativně o nic nejde, navíc se v posledních týdnech nečekaně oslabil. Ale byla to právě Sareza, kdo do utkání vstoupil lépe. Jakub Lev však několikrát precizně zasáhl a oddálil první změnu skóre v zápase. Až do konce čtvrté minuty se v útočném pásmu Draci téměř neobjevili, pak však šel na dvě minuty pykat Káňa a do šancí se dostali Stejskal a Grill, ovšem ani jeden na výtečného Štěpánka neuspěl. Od této chvíle začal tlak domácích a Štěpánek musel často řešit nepřehledné situace. Jenže aktivní Osina neuspěl, neuspěli ani další a tak se skóre stále neměnilo. Převaha Draků se zakládala na aktivní podpoře ze strany obránců, na branku pálil často i Galvas, ale Sareza držela stav až do 11. minuty. To seděl na trestné obránce Vnenk a Hrčkovo nahození parádně do sítě tečoval Martin Ambruz. Tlak Draků pokračoval i po přesilovce ke které se nakupily další početní převahy domácího mužstva a dvě vteřiny po návratu vyloučeného Urbana se Draci prosadili podruhé. Bombu Galvase dotlačil do sítě Radim Antonovič. Do konce první části hry měl největší šanci hostů Najdek, ale Lev jeho pokus pokryl.

Po nadějné první části hry přišla přehlídka zahozených šancí Šumperka. Nebezpečně hned v úvodu pálil Galvas a vzápětí před prázdnou branku Bařicovi přihrával Meluzín, exostravský forvard ale kotouč minul. Aby nebylo smůly málo, tak ve 25. minutě napřáhl Ambruz a jak zvonkohra zacinkalo za Štěpánkem břevno. Největší tutovku spálil o tři minuty později Jan Fadrný, který mohl potrestat sražení Bařici v samostatném úniku. Bařicovi pod nohy skočil Štěpánek a sudí Hradil nařídil trestné střílení. To však Fadrný mezi betony Štěpánka do branky neprotlačil. Během chvilky se do zakončení před brankou cpali Meluzín i Kovář, oběma však kotouč hůl přeskočil. Tlak výběru Draků polevil v momentě, kdy se na trestné lavici sešli Ondráček a Osina a Draci se bez dvou často využívaných beků museli bránit ve třech. Zvládli však kritický moment na výtečnou. Sareza ovšem ožila a pocítil to nejvíc Lev, který však za opěvování tribun pochytal co se dalo. Až když Fadrný po hákování dostal dvě minuty, dostala se Sareza do hry. Robert Najdek nečekanou střelou překvapil Lva a snížil na rozdíl branky. Další šanci Kováře pak vykopl Štěpánek, na druhé straně opět neposedný puk přeskočil čepel hole Řípy, který se před Lvem objevil v solidní šanci.

Třetí třetina přinesla hru aktivní z obou stran, ovšem výtečně pracovaly obrany obou mužstev a když už se některý z útočníků dostal ke střele, v pozoru byli oba gólmani. I tak Sareza začala nepříjemně kousat a z dosavadního průběhu zápasu si počínala nejaktivněji. Jenže šance ze své hry nevytěžila, naopak na druhé straně opět ve slibné pozici Roman Meluzín. Jeho od brusle či hole odražená střela se jen ledabyle vznesla do vzduchu a pak laškovně přeplachtila břevno branky Štěpánka. Tlak si však začala vypracovávat Ostrava a nebylo se čemu divit. Čas se nachyloval a hosté zatoužili po srovnání, na které nakonec i dosáhli. Puk do sítě dotlačil Najdek, druhý bod v utkání si za přihrávku připsal Bartoš (v oficiální zápise je však uvedeno opačné pořadí). Rozzlobení fanoušci zaházeli led všemožnými věcmi, v průběhu třetiny dokonce u červené čáry přistál i mobilní telefon. Spílání sudímu však změně skóre nezabránilo. Do konce základní části celého zápasu se již nic nestalo, naopak se dělo hned na úvod prodloužení. Nejprve střelecky provětrali Lva hosté, na druhé straně však naservíroval Antonovič Meluzínovi přihrávku, kterou dvojnásobný mistr světa nepohrdl.

Jiří Otoupalík, trenér Draků: "Odehráli jsme dnes velice dobré utkání, ale když nedáme z několika stoprocentních šanci branku, tak se těžko vyhrává. Kdybychom hned v úvodu vedli po těch šancích 5:0, tak se nikdo nemůže divit."

Jan Vavrečka (Sareza Ostrava): "Jsme spokojeni s bodem. Všechno zde bylo pro domácí perfektně připraveno. Za pochodu stavíme mužstvo pro play - off. Kluky musím pochválit. Kdyby nehráli a odevzdaně bruslili po ledě a nebavilo je to, pak budu samozřejmě nadávat, ale dnes odvedli poctivou práci."