Sareza letos podruhé nestačila na Hradec

01.12.2007, Daniel Višňák, Jan Škarpa

Po sérii domácích zápasů hrála Sareza opět venku, soupeřem byl ostravskému celku Hradec Králové. Východočeši se prosadili na konci první třetiny Vondráčkem, Ostrava kontrovala v posledních minutách druhé části Jiřím Zdeňkem. V závěrečné třetině se však Hradec dokázal prosadit více než Sareza, Kadlec s Fořtem poslali svůj celek do dvoubrankového vedení. Libor Gelačák sice v 56. minutě snížil na 3:2, ale v zápětí dokázal Fořt využít přesilovou hru a stanovil tak konečný účet utkání na 4:2 pro Hradec Králové.

- 26.kolo so 1.12.18:00
Královští lvi Hradec Králové
4:2(1:0, 0:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 19. Vondráček (Koudelka, Sakrajda), 45. Kadlec (Fořt, Roubík), 54. Fořt (Kadlec, Táborský), 57. Fořt (Roubík, Toužimský) - 38. Zdeněk (Pavelek, Holík), 56. Gelačák (Najdek, Holík). Rozhodčí: Šindler - Čížek, R. Prchal. Vyloučení: 9:14. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2043. Střely na branku: 67:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Královští lvi Hradec Králové: Koutský - Táborský, Lesák, Pavlů, Hendrich, Pazdera, Karlíček, Toužimský - Fořt, Roubík, Kadlec - Sakrajda, Koudelka, Vondráček - Haluza, Domin, Suchý - Šeda, Volráb, Protivný.
HC Sareza Ostrava: Čech - Holík, Palík, Ovšák, Suchý, Vnenk, Buček - Šebesta, Boháč, Svačina - Gelačák, Najdek, Zdeněk - Pavelek, Novák, Červenka - Bokroš, Glas.

První třetina přinesla rychlý hokej se šancemi na obou stranách, úspěch slavil ale už důraz Romana Vondráčka ze samotného závěru úvodní dvacetiminutovky. Mladý hradecký útočník dokázal pod Čechovými betony vypíchnout puk a následně ho dorazit do ostravské branky. Před vedoucí Vondráčkovou brankou měl dvě veliké šance Fořt, ale ten ani jednou Čecha nepřekonal. Pěknou individuální akcí se blýskl i obránce Pavlů, jenže i on si vylámal zuby na jistě chytajícím ostravském mágovi. Největší šanci hostů v první třetině měl po chybě v rozehrávce domácích Palík, ostravskému zadákovi vystavila pro změnu stop připravená Koutského lapačka.

Ve druhé dvacetiminutovce padla stejně jako v té předešlé části hry pouze jediná branka, ku nespokojenosti domácích fanoušků do Koutského klece. Ve 38. minutě přežili ostravští půl minutové oslabení 5 na 3 a ve čtyřech podnikli rychlý výpadek do hradecké třetiny, který zakončil Jiří Zdeněk přenosu střelou k levé tyči Koutského branky, a bylo vyrovnáno. Mírně aktivnější hradečtí promarnili největší šanci se závěrem třetiny, to nedokázal kapitán Roubík propasírovat puk za záda ležícího Čecha, ostravský brankář si volný prostor u tyče pohlídal svých chráničem.

V závěrečné třetině bylo jasné, že tým, kterému se podaří vstřelit vedoucí branka, bude mít k vítězství blíže. Tento důležitý krok se podařil domácím, když ve 45. minutě zužitkoval Fořtovu přihrávku Jiří Kadlec a střelou švihem poslal Hradec do vedení – 2:1. Ještě lépe se hradeckým dýchalo v 54. minutě. V samém závěru dvojnásobné přesilové hry se dostal k puku Patrik Fořt a nechytatelnou střelou do horního rohu Čechovy branky nedal ostravskému brankáři šanci. Hosté se ale krátce na to dostali brankou Libora Gelačáka zpět do hry, jenže zbytečná chyba je stála naděje na možný zvrat. Vyloučení Zdeňka dokázal potrestat svou druhou brankou v utkání Patrik Fořt, jenž stanovil výsledku konečnou podobu – 4:2.

Pavel Pazourek (hlavní trenér Hradce Králové): Z naší strany to byl dobrý zápas proti těžkému soupeři. Měli jsme dostatek šancí, ale naráželi jsme na výborného brankáře Čecha. Od toho se odvíjel i průběh zápasu, dlouho to bylo nerozhodné. Bylo jasné, že kdo promění šance ve třetí třetině, bude mít k výhře blíž. Naštěstí se to podařilo nám a vyhráli jsme 4:2.

Jan Vavrečka (hlavní trenér Ostravy): Blahopřeji Hradci k výhře, vyhrál zaslouženě. Domácí si vytvořili tlak, který jsme ale čekali. Vycházeli jsme z trpělivé hry a čekání na brejky. Měli jsme několik šancí. Zápas se zlomil zřejmě v první třetině, kdy jsme neproměnili gólovku a pak ještě ve druhé části hry, tam jsme také měli velikou šanci. Na druhou stranu musíme uznat, že domácí těch šancí měli jednoznačně více. S hráči jsem už mluvil a řekl jim, že mě mrzí dva zbytečné inkasované góly, které padly po našich chybách. Musíme se z toho ponaučit do další zápasů.