První utkání turnaje rozhodly až nájezdy. Prémiový bod RT TORAX nezískal

09.08.2022, Patrik Rošič

První utkání turnaje O pohár RT TORAX odehráli Porubané s Jastrzębie. Domácí si v první třetině vytvořili jednogólový náskok, který drželi do poloviny druhého dějství. Jastrzębie druhou dvacetiminutovku ovládlo jak herně, tak gólově. Do třetí třetiny šli domácí s gólovou ztrátou. Tu RT TORAX srovnal ve 49. minutě a protože se v dalších minutách hry stav nezměnil, došlo na prodloužení. A nakonec i na nájezdy, které ovládli hosté a získali tak prémiový bod.

CHANCE LIGA - přípravné zápasy - přát. út 9.8.18:00
JKH GKS Jastrzębie
2:3sn(1:0, 0:2, 1:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Christov (Střondala, Toman), 49. Vildumetz (Pšurný) – 31. Kaleinikovas (Jansons), 33. Freidenfelds (Švec), rozh. naj. Freidenfelds. Rozhodčí: Rimmel, Hranoš – Janoško, Golaň. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 298. Střely na branku: 31:41. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Urbanec, Voráček, Kunst, Klimíček, Sedlák, Mlčák – Šlahař, Pšurný, Šoustal – Střondala, Toman, Christov – Karafiát, Hudeček, Vildumetz – Gřeš, Vachovec, Hrníčko
JKH GKS Jastrzębie: Balisz – Kostek, Viinikainen, Ševčenko, Jansons, Górny, Kameneu, Horzelski, Bryk – Urbanowicz, Freidenfelds, Švec – Kaleinikovas, Pavlovs, Sinegubovs – Nalewajka R., Jarosz, Nalewajka L. – Blanik, Pelaczyk

Začátek úvodní periody se lépe povedl domácí Porubě. Již v druhé minutě utkání totiž rozjásal porubské fanoušky Vít Christov. Přibližně v polovině třetiny hráli Porubané v oslabení, hosté však nabídnutou šanci nedokázali využít. Následně museli na trestnou i hosté, porubská přesilovka však neměla dlouhého trvání, neboť na trestnou mířil Šoustal. Skóre se však po těchto událostech neměnilo a domácí šli do šaten za příznivého stavu 1:0.

V druhé části se dlouho čekalo, než přišel nějaký záznam do zápisu o utkání. Ten nakonec přišel až v polovině druhé dvacetiminutovky, když za Jastrzębie vyrovnával Mark Kaleinikovas. Netrvalo dlouho a hosté dokonce otočili stav utkání, když se přesně mezi tři tyče trefil Raivo Freidenfelds. V závěru třetiny si Poruba zahrála další početní výhodu, kterou do druhé sirény nedokázala využít.

Po druhé přestávce měli více ze hry domácí, kteří trpělivě čekali a si tvořili šance na vyrovnání. To přišlo ve 49. minutě z hole Tomáše Vildumetze, který se prosmýkl do pásma a z levého kruhu zamířil ke vzdálenější tyči, Balizs už nestihl zareagovat. A jelikož se ve zbývajících minutách základní hrací doby stav nezměnil, došlo hned v prvním utkání turnaje O pohár RT TORAX k prodloužení a následně i k nájezdům. V těch byli úspěšnější hosté. Rozhodujícím nájezdníkem pro ukončení zápasu byl Raivo Friedenfelds.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Utkání bylo ze strany hostů dobré, hráli aktivně a vše dohrávali. My jsme na to naše hráče upozorňovali, že to nebude lehké a ono se to i potvrdilo. Naši kluci ale hráli také dobře, měli jsme šance odskočit do vedení, ale bohužel jsme to neproměnili. Druhá část byla z naší strany pomalejší a tahali jsme za kratší konec. Před třetí částí se udělala nějaká změna a už to zase vypadalo jinak. Je ale třeba doma vyhrávat a hrát jednodušší hokej, což znamená, že se máme v čem ještě zlepšovat.

Róbert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie): Domácí měli lepší vstup do zápasu a byli aktivnější. My jsme postupně vyrovnali hru a v druhé třetině jsme to byli naopak my, kteří měli víc ze hry. V třetí periodě se defacto čekalo na chybu, kterou jsme udělali my a Poruba vyrovnala. Celkově to byla pro oba týmy zasloužená remíza. V nájezdech jsme byli efektivnější a myslím si, že na začátek přípravy mělo toto utkání dobré tempo.