Proti Vrchlabí se Porubě střelecky nedařilo. Po osmi utkáních vyšla bodově naprázdno

23.01.2021, David Kubatík

Ve třiadvacátém kole Chance ligy přivítali hráči týmu HC RT TORAX Poruba 2011 na svém ledě třetí celek z Vrchlabí. Zápas bohužel pro domácí začal již od prvních minut najíždět na velice smolnou linku. Hosté rychle vedli o dva góly a i přes dvě snížení si nakonec dvoubrankové vedení udrželi až do konce. Ostravanům v tomto zápase nepomohla ani výrazná střelecká převaha v poměru 39:20. Jedinými dvěma úspěšnými střelci se stali Adam Raška a Marek Sikora.

CHANCE LIGA - 23.kolo so 23.1.16:00
HC Stadion Vrchlabí
2:5(1:3, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 7. Raška, 25. Sikora (Endál, Žovinec) – 3. Heřman (Nouza, Kajínek), 4. Formánek (J. Moník), 20. Chalupa (Hozák, Soukup), 54. Niko (Urban), 59. Nouza (Heřman). Rozhodčí: Čech, Skopal – Polák, Otáhal. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Hráno bez diváků. Střely na branku: 39:20. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs (21. Foltán) – Teper, Žovinec, Kozák, Slavík, Voráček, Urbanec, Dundáček – Raška, Hudeček, Sikora – Stloukal, Jáchym, Korkiakoski – Pořízek, Klíma, Endál – Špaček, Žolobov, Kanko.
HC Stadion Vrchlabí: Soukup – Linhart, Oliva, Kajínek, Niko, Jirků, Vála, Kynčl – Heřman, Pochobradský, Nouza – Machač, Chrtek, Chalupa – Hozák, Urban, Mrňa – Formánek, J. Moník, F. Moník.

Porubští nezačali zápas vůbec dobře. Už po necelých třech minutách se k puku dostal Nouza, který pěknou nahrávkou do mezikruží vybídl ke skórování Martina Heřmana, který nabídkou nepohrdl. A to nebylo vše. Již za minutu a osmnáct vteřin objel Muštukovsovu branku Moník a přihrávkou před branku nikým nehlídanému Františku Formánkovi zařídil už druhý východočeský gól. Zpět do zápasu domácím pomohla velice kuriózní situace. Adam Raška se na konci sedmé minuty krásně prokličkoval až k Soukupově brance a z boku poslal přihrávku za záda hostujícího gólmana. Tam sice nikdo z hráčů v červeném nebyl, ale puk si do vlastní sítě nešťastně srazil hostující útočník Martin Heřman. Když už to pak vypadalo, že úvodní část skončí jednobrankovým rozdílem, přidali hosté ještě jeden přesný zásah. Při porubské přesilovce nejprve málem srovnal ranou do odkryté branky Slavík, který ovšem minul a z rychlého protiútoku se prosadil David Chalupa. Do šaten se tak odcházelo za stavu 1:3.

O přestávce sáhli domácí trenéři k výměně brankářů. Ervinse Muštukovse nahradil v porubském brankovišti Frederik Foltán. Druhá třetina divákům nabídla mnohem méně šancí a zajímavých okamžiků, než ta předchozí. Z pohledu Poruby ale nezačala úplně špatně. Už po čtyřech a půl minutách totiž dorazil Endálovu střelu od modré za Soukupova záda Marek Sikora a snížil znovu na jednobrankový rozdíl. Potom proběhlo na obou stranách po několika vyloučeních, ani jeden z týmů však nedokázal nerovnoměrný počet hráčů na ledě proměnit ve vstřelenou branku. Nutno ovšem dodat, že mnohem blíže k tomu měli Ostravané, kteří v prostřední části zvítězili na střely v poměru 13:3. Svou vysokou brankářskou úroveň ale dlouhodobě předváděl Jakub Soukup.

Třetí část se nesla ve znamení neúspěšné porubské snahy o vyrovnání. Vrchlabští ale po celou dobu prokazovali velký herní přehled a téměř až profesorským hokejem se každou vteřinou víc a víc přibližovali třem bodům. K těm Východočechy v padesáté čtvrté minutě ještě o něco blíže posunul Ján Niko, který úspěšně zakončil svou vynikající sólovou akci. Potom přišlo vyloučení hostujícího Pavla Mrni, na které domácí střídačka zareagovala oddechovým časem a odvoláním gólmana. Hosté se následné hry proti šesti nezalekli a dokonce využili příležitosti ke vstřelení svého pátého gólu. O ten se minutu před koncem postaral ranou z pořádného úhlu veterán Tomáš Nouza. Porubští tak i přes velkou střeleckou převahu nakonec v RT TORAX ARENĚ padli v poměru 2:5.

Marek Pavlačka (HC RT TORAX Poruba 2011): Zápas se mi hodnotí hodně těžko. I když je tabulka hodně vyrovnaná, byl to souboj druhého s třetím, což dalo zápasu ještě o něco větší náboj. Oba týmy se na utkání těšily a důkladně připravovaly. Po dvou třetinách jsme prohrávali o gól, ale měli jsme mírnou herní převahu a věřil jsem, že duel otočíme. Soupeř si však ve třetí části své vedení zkušeně pohlídal a my už i vinou zbytečných vyloučení neměli sílu dostat se do většího tlaku a šancí. Vrchlabí vytěžilo maximum z našich individuálních chyb a z precizně vyřešených brejkových situací. Troufnu si říct, že neprohrál horší tým, ale soupeř o něco lépe zvládl a vyřešil stěžejní situace. Proto si odváží tři body.

Jiří Malinský (HC Stadion Vrchlabí): Základ našeho úspěchu jsme položili už v první části hry, kdy jsme šli rychle do vedení 2:0. To bylo asi rozhodující. Ve druhé třetině jsme dokázali ubránit domácí přesilové hry, hráli jsme trpělivě a zodpovědně. V poslední jsme pak naši výhru stvrdili dalšími dvěma góly. Chtěl bych ocenit parádní výkon celého mužstva.