Prokletí prolomeno, junioři z dalekého Písku vezou výhru 5:3

20.11.2022, Patrik Rošič

V neděli 20. listopadu zajížděli porubští junioři na led Písku, kde hráli až v 19:00. Dlouhou cestu ale Porubané zvládli parádně. Už ve 12. minutě totiž vyhnali z branky brankáře číslo jedna a postupnými góly si tak zařídili tříbodovou výhru.

Liga juniorů - 16.kolo ne 20.11.19:00
IHC Písek
3:5(2:4, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Hlaváček (Cháb), 13. Zátopek (Dubský, Cháb), 54. Dubský (Cháb, Lechnýř) – 8. Moravec (Gnap), 10. Koudelný (Černý), 11. Krčmarský (Chlán), 15. Koudelný (Moravec, Gnap), 47. Gnap. Rozhodčí: Kosnar – Rubáš, Kaiser. Diváci: 112. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Střely na branku: 3:5. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5.
IHC Písek: Tesař (Polhorodnik) – Dohnal, Velíšek, Polák, Zralý, Čančura, Šipla, Cícha – Řehoř, Sabiniok, Hlaváček, Sládek, Šindelář, Zátopek, Dubský, Reiser, Fencl, Lechnýř, Cháb.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Kalužík, Fišara, Černý, Falhar, Řepa, Hlaváč, Ševčuk – Elze, Koudelný, Prokeš, Chovanec, Gnap, Konečný, Halata, Stasjuk, Chlán, Krčmarský, Moravec.

První gól utkání byl k vidění už v 5. minutě, když Písek poslal do vedení Tomáš Hlaváček. Netrvalo však dlouho a skóre bylo vyrovnané. Mezi tři tyče totiž přesně zamířil David Moravec. Přesně za 120 vteřin už Porubané vedli. Stav střetnutí otočil Jakub Koudelný. Dále neuběhla ani jedna minuta, když Tesaře vyhnal z branky Ondřej Krčmarský. Změna v brankovišti očividně rychle pomohla, jelikož na 2:3 snížil ve 13. minutě Jan Zátopek. Porubští junioři na toto snížení ale našli rychlou odpověď, konkrétně Jakub Koudelný vrátil svou druhou trefou Porubě dvoubrankové vedení.

V prostřední dvacetiminutovce se nevylučovalo a ani se skóre neměnilo, a tak se šlo na periodu třetí. V té přišlo i první vyloučení na straně porubských dorostenců. Domácí ale tuto možnost využit nedokázali. A když Písek nesnížil, tak Porubané navyšovali. René Gnap upravil na průběžných 2:5 z pohledu píseckých hokejistů. Domácím se sice ještě podařilo vstřelit branku po zásluze Aloise Dubského, hráči HC RT TORAX ale Písku už dále nic nedovolili a zaslouženě berou plný počet bodů.