Přestože s Pískem junioři prohráli, postupují do playoff

05.03.2023, Eva Suchánková

První březnovou neděli hostila Poruba na svém ledě Písek. Vedení se chopili Porubané, avšak udržet si jej nedokázali. Přesto už dvě kola před koncem základní části je rozhodnuto, že junioři RT TORAX postupují do playoff.

Liga juniorů - 40.kolo ne 5.3.12:15
IHC Písek
1:3(0:0, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 21. Koudelný (F. Hlaváč, Halata) – 33. Dubský (Cháb, Cícha), 34. Reiser (Lechnýř, Hořejší), 56. Sabiniok (Fencl, Šipla). Rozhodčí: Hranoš – Gančarčík, Hladík. Diváci: 57. Vyloučení: 5:4, navíc Hořejší 5+TH (PIS). Využití: 1:1. Střely na branku: 28:36. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Falhar, Ševčuk, F. Hlaváč, Fišara, Činčala, Černý, Řepa, Kalužík – Krčmarský, Wawrzkiewicz, Koudelný, Skřipčák, Halata, L. Stasjuk, Chovanec, Gnap.
IHC Písek: Jansa – Čunát, Dohnal, Velíšek, Šipla, Lechnýř, Cícha – Řehoř, Sabiniok, Hlaváček, Sládek, Šindelář, Zátopek, Mikeska, Dubský, Hořejší, Kaiser, Cháb, Reiser, Fencl.

První třetina byla převážně v režii gólmanů. Nastala řada vyloučení, která však oba týmy dokázaly ubránit.

Na první gól se tak čekalo až do 21. minuty, kdy se puk z hole Jakuba Koudelného doklouzal až do písecké brány. Ještě v téže třetině dokázali hostující zápas otočit na svou stranu, a to dvěma rychlými góly, o které se zasloužili útočníci Alois Dubský a v přesilové hře pak Jiří Reiser.

Domácí nevyužili dlouhou pětiminutovou přesilovku a tak svůj náskok Písečtí ještě potvrdili střelou Ondřeje Sabinioka, jenž zápas gólově ukončil. A stvrdil tak tříbodovou výhru Písku, která ale nevyřešila hrozbu play down. To Porubané se mohou už nyní, dvě kola před koncem základní části, připravovat na playoff.