Příprava s extraligovými týmy mladšímu dorostu svědčí

05.08.2015, Gabriela Juříková

Dalším týmem, který svou připravenost otestoval v zápasovém zatížení, byl mladší dorost RT TORAX Poruba, který poslední červencový den sehrál úvodní přípravné utkání ve Vítkovicích. Sehrál vyrovnanou partii a vítěze určila poslední minuta, kdy si výhru 3:2 vybojoval domácí tým. O pět dní později jeli Porubští na opačný konec Slezska a v pravé poledne rozehráli utkání na opavském ledě. V první třetině si Porubští vypracovali dvoubrankové vedení, což se posléze ukázalo, jako výhoda, protože dvě následující třetiny skončili nerozhodně 1:1. Mladší dorostenci si z Opavy přivezli výhru 4:2. Využili dvě přesilovky a o góly se postarali Anlauf, Havránek, Becher a Ernest Bochnak, který u dvou branek i asistoval. První domácí utkání je na programu ve čtvrtek 6. srpna od 13:15 hodin.

Přípravné zápasy mladšího dorostu - přát. st 5.8.12:00
Hokejový klub Opava
2:4(0:2, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 31. Pogatschaig (Hilšer), 46. Ilenčík (Hilšer, Hymlárová) – 11. Anlauf (Vojtášek), 12. Havránek (Wawrzkiewicz, Bochnak), 35. Becher (Bochnak), 49. Bochnak. Rozhodčí: Šafarčík – Vengřín, Rychlý. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.
Hokejový klub Opava: Hasala (Fichna) – Már, Ilenčík, Kroček, Kunc, Tuček, Thiel, Hilšer, Hymláková, Pogatschaig, Morávek, Věntus, Kadula, Matuška, Peterek, Fabianczik, Zouhar, Backa
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Husák, Teichman, Anlauf, Häring, Vojtášek, Krátký, Šolc, Buršík, Puchala, Boniatti, Becher, Popelář, Wawrzkiewicz, Bochnak, Havránek, Řehák, Šimek