Porubští v tradičním derby podlehli Havířovským 4:6

20.09.2008, Libor Gavlas, Lukáš Bajgar

Hokejisté VOKD Poruba zajížděli v rámci 4. kola na led tradičního rivala z Havířova. Domácí se dostali rychle do vedení a již v 10. minutě vedli rozdílem dvou branek. Porubští sice Kvapilem korigovali, ale nakonec první dvacetiminutovku vyhráli Panteři 4:1. V prostřední části se třetí brankou sezóny prosadil Milan Ovšák a po něm také Gelačák. Až ve třetí části srovnali hosté na průběžných 4:4, ale Havířov góly Štefanky a do prázdné Zeliskem upravili na konečných 6:4.

- 4.kolo so 20.9.17:00
6:4(4:1, 0:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Podešva (Hrňa, Daneček), 10. Evan (Rozum, Sikora), 14. Brynecký (Zeliska), 16. Brynecký (Zeliska, Kotásek), 57. Štefanka (Rozum, Piecha), 59. Zeliska (Štefanka) - 12. Kvapil (Najdek, Ovšák), 21. Ovšák (Najdek), 33. Gelačák (Kvapil, Holík), 48. Holík (Kvapil) Rozhodčí: Přikryl - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 8:7, navíc Kolařík (POR) trest ve hře. Využití: 4:3. Diváci: 1344. Střely na branku: 32:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:4, 6:4.
AZ Heimstaden Havířov: Čech - Štefanka, Evan, Huhto, Novák, Lašek, Štěpánek, Hegegy - Rozum, Piecha - Sikora, Seman, Strapáč - Velecký, Brynecký, Zeliska - Daneček, Hrňa, Podešva - Kotásek
HC RT TORAX Poruba 2011: Iláš - Ovšák, Tesařík, Brincko, Vajda, Holík, Vnenk, Palík, Buček - Hašek, Najdek, Zdenek - Gelačák, Hubáček, Rehuš - Červenka, Janečka, Kolařík - Mocek, Holuša, Kvapil

První třetina nabídla velmi dobrý hokej a mírnou převahu domácích Panterů, kteří ovšem dokázali být velmi produktivní. První pokus Danečka ještě Iláš chytil, ale druhá střela z hole Podešvy už skončila v brance. Podešva si položil gólmana a pohodlně zavěsil. Vzápětí Čech chytil první velkou šanci Poruby, když na něj najížděl z levé strany Najdek. Hosté se po této šanci dostali do velkého náporu, ale nedokázali jej využít. První přesilovku hráli hosté po faulu Zelisky, ale nedokázali ji zužitkovat. Po jejím skončení byl vyloučen hostující Holuša a Panterům stačilo k využití šest vteřin. Evan od modré propálil vše před sebou a zvýšil – 2:0. Druhou přesilovku však využili i Porubští hráči. Najdek našel přesně na levém kruhu Kvapila a ten švihem trefil přesně – 2:1. Panteři kontrovali vzápětí. Lašek vybojoval v rohu kluziště kotouč, našel za brankou Zelisku, který posunul okamžitě na Bryneckého, který zavěsil – 3:1. V 15. minutě byl vyloučen Hašek a domácí opět přesilovku využili a znovu to byl Brynecký, který zakončoval perfektní kombinaci. Na závěr první třetiny byl ještě vyloučen Evan, ale dvacet vteřin přesilovky hosté nevyužili.

V úvodu druhé třetiny jim však stačila pouze půlminuta a Ovšák byl od modré stejně úspěšný jako domácí Evan v úvodní části – 4:2. Domácí si poté pomáhali fauly, hráli další minuty v oslabení, ale hosté už trestat nedokázali. Ve 28. minutě hráli přesilovku i domácí, ale ani Velecký, ani Zeliska neuspěli. V polovině utkání si hosté opět vynutili faul domácí obrany a tentokrát byli opět úspěšní. Kvapil na sebe nalákal dva hráče a po jeho akci skóroval mezi betony Gelačák – 4:3. Hostům narostla křídla, ale další šanci nevyužil Janečka. Domácí se dokázali až v závěru třetiny vymanit z velkého tlaku Poruby a vynutili si faul. Štefanka zkoušel opět zvýšit, ale jeho střelu Iláš vyrazil.

V poslední třetině mohl zvýšit hned v úvodu Strapáč, ale nebyl dostatečně důrazný. Poté musel zasahovat Čech, nejprve proti Ovšákově střele, a pak proti šanci Najdeka. Když se nepodařilo skórovat Veleckému, který tečoval střelu Nováka, hosté odpověděli vyrovnáním. Hosté zasypali Čecha několika střelami a k jednomu z odražených kotoučů se dostal Holík a poslal jej za Čechova záda – 4:4. Utkání bylo znovu otevřené a vedení na stranu domácích mohl znovu získat Sikora, ale nedokázal využít výbornou nahrávku Piechy. Na druhé straně neuspěl individuálně Hubáček, ani Janečka chvilku po něm. V 53. minutě mohl rozhodnout Daneček a po něm Strapáč, ale nedokázali dostat kotouč za brankovou čáru. V poslední pětiminutovce domácí opět získali velkou převahu a nakonec na svou stranu zvrátili i výsledek. V 57. minutě rozebrali v přesilovce hostující čtveřici a Štefanka zakončoval do prázdné branky – 5:4. O minutu později předvedl ošklivý zákrok Kolařík, který narazil na mantinel domácího Evana a dostal za něj trest ve hře. Minutu před koncem pak snahu hostů o power-play potrestal přesným bekhendovým zásahem Zeliska.

René Ševeček (asistent trenéra Havířova): „První třetina byla určitě podle našich představ, ale ve druhé třetině jsme se vnitřně uspokojili a úplně přestali hrát. Po vyrovnávací brance se hosté dostali zpět do hry, protože využívali přesilovky. Nakonec se nám podařilo v závěru rozhodnout. Divákům se ale zápas musel určitě líbit.“