Porubští odjíždějí z Hradce s prázdnou...

22.10.2008, Lukáš Souček, Lukáš Bajgar

Hokejisté porubského VOKD zajížděli ve středu 22. října na led Hradce Králové, tedy soupeře, kterého v úvodním kole I. ligy poměrně hladce porazili 5:3. Karty se bohužel pro hostující celek obrátily a především po tříbrankovém přídělu z prostřední části, odjíždějí domů s nulou v kolonce jak vstřelených branek, tak i té bodové. Porubští mají po vysoké porážce 0:5 týdenní zápasové volno a budou moci nabírat síly na Vrchlabí. Hráčem utkání za hosty byl vyhlášen dravý Michal Bartošek.

- 16.kolo st 22.10.18:00
Královští lvi Hradec Králové
5:0(0:0, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 22. Koudelka (Volráb), 32. Karlíček (Koudelka, Hendrich), 36. Volráb (Hruška, Hendrich), 46. Nedorost, 47. Volráb (Koudelka, Hruška). Rozhodčí: Hribik - Padevět, Prchal. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 1508. Střely na branku: 37:36. Průběh utkání: 5:0.
Královští lvi Hradec Králové: Koutský - Zukal, Karlíček, Seidl, Hendrich, Pazdera, Flašar, Lesák, Březina - Ulehla, Roubík, Kadlec, Hruška, Koudelka, Volráb, Suchý, Filip, Moskal, Nedorost, Berger, Luštinec
HC RT TORAX Poruba 2011: Vošvrda (od 47. Iláš) - Brincko, Tesařík, Holík, Suchý, Ovšák, Vnenk, Palík, Vajda - Pavelek, Hubáček, Kotásek - Szturc, Urban, Gelačák - Rozum, Zdeněk, Červenka - Mocek, Rehuš, Bartošek

Začátek utkání se odehrál na obou stranách ve velmi poklidném tempu. První vážnější šance a zároveň také první střela byla k vidění až v sedmé minutě středečního duelu. Ivo Mocek dostal přihrávku od svého spoluhráče do velmi slibné střelecké pozice, ale nedokázal zvednout kotouč nad beton Vladislava Koutského. Vzápětí se ve vlastním oslabení dostal do brejku Jiří Kadlec. Hradecký útočník však na brankáře Vošvrdu v samostatném nájezdu nevyzrál. Ve zbytku přesilové hry se hosté postarali o několik nebezpečných situací jednoduchým nahozením z modré čáry do skrumáže před bránou. Za zmínku určitě stojí pěkná střela Tomáše Urbana, po které se Koutský musel hodně natahovat. V poslední minutě prvního dějství to ještě šikovně z úhlu zkusil Jan Hruška. Jenže ani jednou kotouč brankovou čáru nepřešel, a tak se odcházelo do kabin za bezbrankového stavu.

Druhá třetina už byla pro diváky daleko více zajímavější. Poruba začala aktivněji, ale první branku slavil Hradec. Ve 22. minutě se před brankou hostů nejlépe zorientoval Martin Koudelka a poslal svůj tým do vedení. Další rozhodující moment zápasu přišel pár okamžiků po 30. minutě. Hradečtí hráli více než minutu dvojnásobnou přesilovou hru. Ta ale trvala jen velmi krátce. Bleskovou kombinaci na jeden dotek zakončil přesnou střelou Milan Karlíček. Zanedlouho poté dostal přesnou přihrávku od Jana Hrušky Daniel Volráb. Hradecký útočník mazácky naznačil kličku na levou stranu, stáhl kotouč doprava a zakončil prakticky do prázdné brány. Hosté mohli v závěru druhé části snížit, ale Michal Bartošek nedokázal přechodit beton Vladislava Koutského. Hradec tak po dvou třetinách vedl 3:0.

Ve třetí dvacetiminutovce bylo na hráčích Poruby vidět, že by chtěli ještě s výsledkem něco udělat. Zejména Michal Bartošek byl při chuti a snažil se využít jednu ze svých dvou slibných šancí. Vzápětí ale stálo při hostech velké štěstí, když kotouč přeskočil hokejku Davida Nedorosta, který by jinak zakončoval do prázdné brány. O tři minuty později už se ale hradecký útočník prosadil. Svým dravým pohybem zaskočil obranu Poruby, natlačil se až před bránu a pěkným gólem se zapsal na listinu střelců. O minutu později střela Koudelky Vošvrdovi vypadla. Toho si jako první všiml Daniel Volráb a uzavřel skóre středečního zápasu na konečných 5:0.