Poruba se strachovala o vítězství až do závěrečné sirény

13.03.2012, Adam Bagar

Druhé přípravné klání tentokrát Poruba sehrála na vlastní půdě, kde hostila Rožnov pod Radhoštěm. Oba celky měly problémy se sestavou, a tak se do utkání zapojila i řada porubských juniorů. RT TORAX se dostal do rychlého dvoubrankového náskoku a vypadalo to na jednoznačnou záležitost, jenže opak byl nakonec pravdou. V gólové přestřelce se Porubští strachovali o vítězství až do závěrečných vteřin. Nakonec těsné vedení 6:5 uhájili. Největší zásluhu na tom měl útočník Michal Galgonek, jenž se blýskl hattrickem. Stejně jako ve Studénce porubští hokejisté svým výkonem rozhodně nenadchli. Barážové boje přitom startují již příští středu.

2. liga - přípravné zápasy - 10.kolo út 13.3.18:00
HC Rožnov pod Radhoštěm
6:5(2:2, 2:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 7. Zuber (Pavlačka), 10. Galgonek (Axman), 23. Krayzel (Zdráhal), 36. Zuber (Chaloupka), 47. Galgonek (Krayzel), 48. Galgonek – 17. Šimkovič (Kanaloš, Holý), 20. Holý, 24. Voznica (Šimkovič, Franek), 44. Madigár (Dušek), 59. Mikuda. Rozhodčí: Polášek – Janda L., Urbánek. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 144. Střely na branku: 43:31 (15:8, 15:8, 13:15). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 6:4, 6:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich (od 33. Rudl) – Šindelář, Wolf, Mládenka, Vajda, Jasiok, Axman – Galgonek, Krayzel, Zdráhal – Zuber, Pavlačka, Chaloupka – Ďurica, Badžo, Kotásek.
HC Rožnov pod Radhoštěm: Urbánek – Švrček, Bambuch, Ferenc, Contos, Franek, Fryšara, Lyčka – Tejkl, Slovák, Blažej – Mikuda, Vyvíjal, Voznica – Madigár, Dušek, Holý – Kanaloš, Šimkovič, Kofroň.

Po úvodní oťukáváné převzala aktivitu favorizovaná Poruba. Chaloupka ještě trefil po Pavlačkově vysunutí pravou tyč, následně ztroskotal na Urbánkově lapačce Zdráhal, ale Vlastimil Zuber již otevřel gólový účet zápasu přesnou trefou mezi betony. Prázdnou klec měli před sebou Badžo a Ďurica, ale nezamířili přesně. Zanedlouho už to bylo 2:0, když Michal Galgonek si sjel mezi kruhy a umístil svou střelu přesně k levé tyči.

Zdálo se, že mají domácí zápas pod kontrolou, ale rázem začali své akce překombinovávat, což se jim nakonec i krutě vymstilo. Voznica ještě svůj únik nepřetavil v branku, ale o minutu později již propukla rožnovská radost. Štefan Šimkovič zůstal nehlídán před brankou a střelou z první nedal Gleichovi žádnou šanci. Porubský gólman pak svým kiksem ze závěru třetiny nabídl vyrovnání Tomáši Holému.

V úvodu druhé tercie vyšla Porubským spolupráce první formace. Zdráhal našel šikovnou zadovkou Luďka Krayzela a ten u tyče bez problémů zavěsil. Urbánek se nestačil přesunout. RT TORAX i nadále kupil řadu chyb. Za pouhých čtyřicet vteřin bylo opět vyrovnáno. Šimkovič vylákal Gleicha z branky a Jakub Voznica pohodolně zasouval touš do úplně prázdné svatyně.

V dalších minutách byli hosté dokonce aktivnějším týmem, ale chyběla jim častější střelba. K brance jim nepomohla ani třiadvacet vteřin dlouhá přesilovka pět na tři. Porubští oslabení ustáli a opět převzali aktivitu. Chaloupka vysunul za obranu Vlastimila Zubera, jenž po blafáku chladnokrevně zasouval kotouč do poloprázdné branky. V závěru třetiny ještě trefil Krayzel boční tyč, a tak před posledním dějstvím bylo stále vše otevřené.

Na začátku třetí třetiny dokázal houževnatě hrající Rožnov opět srovnat stav. Porubská obrana nechala před Rudlem volného Josefa Madigára, jenž se nemýlil. S domácími mohli být ještě hůře, když se před branku drze natlačil Bambuch a kusu černé pryže nechybělo mnoho k překonání brankové čáry. Na druhé straně kroužil obranným pásmem hostí Krayzel tak dlouho až našel u tyče volného Michala Galgonka, který poslal RT TORAX zpět do vedení.

První formace zůstala na ledě a bleskově přidala další branku. Michal Galgonek si sjel v signalizované výhodě až před Urbánka a po přesném zásahu do černého mohl slavit svůj hattrick. Valaši mohli snížit v dlouhé přesilovce pět na tři, zkorigování stavu se však dočkali až po individuální akci Jana Mikudy. Ten vyjel zpoza branky a překvapil Rudla u levé tyče. V závěru hosté odvolali gólmana a vytvořili před brankou pořádný závar, ale Poruba již vše se štěstím ustála.

Pavel Hinner (HC RT TORAX Poruba 2011): Máme několik nemocných a zraněných hráčů, takže do hry zasáhli i junioři. Asi pět se jich představilo i v dresu Rožnova. Výsledek proto není až tak důležitý. Utkání nám opět ukázalo nějaké nedostatky. Je dobře, že kluci nevypadnou ze zápasového tempa, takže jsem rád, že jsme se s Rožnovem domluvili a zápas sehráli.

Petr Tejkl st. (HC Rožnov pod Radhoštěm): Myslím si, že výsledek utkání je pro nás příznivý. V určitých fázích zápasu bylo vidět, že je Poruba herně někde jinde než my. Uhráli jsme to bojovností a štěstím, dobře nám zachytal i gólman. Pro Porubu to byla určitě dobrá příprava na baráž. Jsem docela spokojen i s předvedenou hrou, bylo to maximum, co jsme mohli předvést, protože už několik týdnů netrénujeme.