Poruba předvedla v Orlové parádní obrat, cenné tři body trefil veterán Wolf

06.11.2013, Tomáš Salamon, Redakce

RT TORAX dokázal pětkrát v řadě bodovat a rozšířit tuto skvělou sérii zajížděl na led nedaleké Orlové. Stejně jako v Brně nevyšla porubským hokejistům ani tentokrát první dvacetiminutovka, v níž si domácí Orli vypracovali náskok dvou branek. Jenže v prostřední části nejprve snížil Rostislav Vaněk, následně vyrovnal Marek Pavlačka a pomyslné misky vah převážil na porubskou stranu veterán Rudolf Wolf, který se zároveň postaral o vítěznou branku dramatického klání. V závěrečné třetině si už totiž svěřenci trenéra Tomáše Sršně výsledek zkušeně hlídali. Porubští tak stále společně s Prostějovem figurují na čele druholigové tabulky. V dalším utkání je ale čeká cesta na horký hodonínský led.

2. liga - skupina Východ - 16.kolo st 6.11.18:00
HC Orlová
2:3(2:0, 0:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Pavliš (Badžo), 15. Voznica – 24. Vaněk (Krayzel, Červenka), 32. Pavlačka, 36. Wolf (Vaněk, Krayzel). Rozhodčí: Fiedler – Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
HC Orlová: Iláš – Sznapka, Zientek, Štefanka, Mintěl, Vydra, Tomis – Badžo, Pavliš, Matějíček, Kraft, Studený, Blatoň, Szajter, Mráz, Voznica, Grepl, Ciupa.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Hruzík, Wolf, Šindelář, Javín, Prokop, Slavík, Peslar – Videlka, Krayzel, Vaněk, Červenka, Vrána, Seidler, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Zachar.

Orlová začala aktivněji, ale hostům se podařilo dostat do hry při přesilovce. Postupně začínali přebírat otěže nad utkáním, ale plány na vedení jim zhatil Libor Pavliš, který jel v tandemu s Matějíčkem, ale nakonec vzal zodpovědnost na sebe. Poruba zatlačila a pokoušela se o vyrovnání, jenže Jakub Voznica jí zasadil další úder. Najel si z pravé strany a vypálil. Tihlář sice dokázal reagovat, ale Voznica se dostal k dorážce a se štěstím poslal puk za gólmana. Poruba se ještě před přestávkou brankově neprosadila.

Hostům se však podařilo podchytit úvod druhé části a ve dvacáté čtvrté minutě snížili zásluhou Rostislava Vaňka, který dorážel Krayzelovu ránu. Poruba pokračovala dál v náporu, ale domácím se dařilo odolávat. Ve dvaatřicáté minutě však přišla osudová chyba Marka Zientka, který při rozehrávce namazal Marku Pavlačkovi a ten na Davida Iláše uspěl se zakončením mezi betony. Následně hráli Orli přesilovku, ale nevyužili ji a radovat se mohli znovu hosté. Tentokrát to byl Rudolf Wolf, kdo nasměroval odražený puk za bezmocného Iláše. Stav 2:3 vydržel až do třetí třetiny.

V poslední části se pak Poruba soustředila převážně na obranu a Orli ženoucí se za vyrovnáním měli jen velmi omezené možnosti. Proto se třetí třetina proměnila spíše v urputný boj o každý puk a každý kousíček ledu, než že bychom sledovali bůhví jak kvalitní a atraktivní hokej. Gól však nepadl a Porubě výsledek na tři body stačil. Porubští hokejisté tak nadále drží bodový krok s vedoucím Prostějovem, naopak Orlová se po domácí ztrátě o jednu příčku propadla.

Ostatní výsledky 16. kola II. ligy – sk. B (Východ):

VHK Vsetín – HC ZUBR Přerov 7:4
HC Slezan Opava – HC Frýdek-Místek 6:1
VSK Technika Brno – SHK Hodonín 3:6
LHK Jestřábi Prostějov – HC Bobři Valašské Meziříčí 5:3
HC Nový Jičín – HC Lvi Břeclav 3:2 sn.

Daniel Marosz, HC Orlová: V první třetině jsme těžili z jejich chyb a ve druhé třetině se to přesně obrátilo a naopak oni využili naše chyby. Třetí třetina bylo podle mého celkem vyrovnaná, ale ke konci už bylo vidět, že nám došly síly, protože i když jsem chtěli, tak jsme nebyli schopni nějakého souvislejšího tlaku.