Poruba pokračuje ve mdlých výkonech, z Valašska se vrací s vysokou porážkou

25.01.2014, Redakce

S cílem odčinit několik předchozích zaváhání zajížděli porubští hokejisté na vsetínský Lapač, kde čelili rozjetému domácímu souboru. A nutno říci, že velmi neúspěšně. Už od úvodních minut duelu měli Valaši navrch, lépe bruslili a vytvářeli si větší množství brankových příležitostí. Však také už po první dvacetiminutovce svítilo na světelné tabuli skóre 2:0. RT TORAX se ani v dalších dějstvích nedostal do optimální pohody a skórovat dokázal až v samém závěru trefou Lukáše Vrány, z Valašska se vrací s vcelku jasnou porážkou 1:5. Zatímco domácí vyhráli už šesté utkání za sebou, Porubští se trápí a na tři body čekají dlouhých šest duelů. A Jelikož Prostějov hanácké derby zvládl, navýšil náskok na čele tabulky už na pět bodů.

2. liga - skupina Východ - 36.kolo so 25.1.17:30
VHK ROBE Vsetín
HC RT TORAX Poruba 2011
5:1(2:0, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 10. Kajaba (Ambruz, Hurtík), 19. Kajaba (Vaněk, Ambruz), 43. Zúbek, 47. Daněk (Hurtík, Tesařík), 60. Hruška – 59. Vrána (Vaněk). Rozhodčí: Held – Blaha, Wesley. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 991. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Hurtík, L. Vrba, Žák, F. Vrba, Báchor, Tichý – Kajaba, D. Vaněk, Ambruz – Kubo, Ševčík, Mikšovský – Zúbek, Podešva, Vítek – Tesařík, Daněk, Hruška.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Slavík, Hruzík, Šindelář, Javín, Prokop, Peslar, Wolf – Krayzel, R. Vaněk, Sedlář, Vrána, Seidler, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Zachar, Kilnar.

Valaši podpořeni sérií pěti vítězství v řadě se do soupeře z ostravské části Poruby pustili již od prvních minut. K úvodnímu náporu jim dopomohla přesilová hra, početní výhodu ovšem muži v zelenožlutém využít nedokázali. Nejblíže k otevření skóre měl v čase 5:26 Daniel Vaněk, parametry jeho koncovky však postrádaly přesnost. Hosté se však zanedlouho dopustili druhého prohřešku a znovu domácím nabídli početní výhodu. V ní už Vsetín slavil, Ambruz našel zpoza branky volného Reného Kajabu, domácí forvard neváhal a z první překonal Gleicha.

Zelenožluté úvodní trefa nakopla ještě k větší aktivitě, hosté z Poruby se jen těžko dostávali do útočného pásma. Příležitost si však hosté přeci jen vytvořili, po buly v útočném pásmu se před Hromadu dostal Rostislav Vaněk, brankář VHK byl však připraven plnit svou úlohu. Také hosté dostali příležitost početní výhody, namísto vyrovnání se však tato disciplína Sršňovým svěřencům vůbec nepovedla. Po neproměněné přesilové hře se ke slovu dostali znovu domácí. V čase 18:34 se vyznamenala se první formace Valachů, když se kotouč od Ambruze dostal k Danielu Vaňkovi. Ten si mohl vybrat, zda zakončení vezme na sebe a nebo vylepší pozici pro Reného Kajabu, vsetínský kapitán volil druhou možnost a druhý jmenovaný překonal Gleicha podruhé. První třetinu tedy Vsetín zaslouženě vyhrál.

Také v prostředním dějství měli více ze hry hráči domácího Vsetína. Především v jejím úvodu dokázali Valaši působit před Gleichem obrovské zmatky, třetí branka se však ne a ne dostavit. Domácí těžili především z chyb, které Poruba produkovala při vlastní rozehrávce, což ji znemožňovalo přechod do útočného pásma. Místo toho se do útoku tlačil Vsetín. Právě tento faktor dostal do přečíslení Daňka s Hruškou, oba si stihli vyměnit kotouč, akci se snažil zakončit prvně jmenovaný, byl však stíhán hostujícím obráncem a přesné zakončení se mu nepovedlo. Další únik zaznamenal Ševčík s Kubem, tentokrát úspěch celé akce zhatil faul porubského obránce. Vsetín však v početní výhodě neuspěl, i když svíral svého soupeře v útočném pásmu. Přesilovou hru si zahráli také Ostravané, ti se však po většinu času své přesilovky drželi mimo útočné pásmo, a tak diváci v prostřední části branku neviděli.

Valaši si však ze závěru druhé třetiny odnesli do té závěrečné přesilovou hru. Potrestat porubský tým mohl Robin Ševčík jedovatá střela z hranice levého kruhu však orazítkovala tyč Gleichovy svatyně. Chvíli po konci početní výhody se k samostatnému úniku dostal František Zúbek, oblíbenec vsetínských tribun byl však nedovoleně zastaven a rozhodčí nařídil trestné střílení. Zúbkovi se povedlo Gleicha překonat bekhendem a Vsetín slavil tříbrankové vedení. Právě tato branka se nejspíš ukázala jako zlomová, na hokejky Valachů ulehl potřebný klid a domácí hráli s lehkostí. Další příležitost Vsetína přišla v čase 45:31, Vítek vyslal k samostatnému úniku Podešvu, ten se rozhodl pro razantní zakončení příklepem, rozvlnil však pouze boční síť. Čtvrtou branku Vsetína zaznamenal vedoucí čtvrté lajny, Hurtík nahazoval kotouč na branku z téměř nulového úhlu, před Gleichem byl však dobře postaven Josef Daněk a ten usměrnil kotouč za jeho záda.

Vsetínské tribuny ještě více ožily a necelá tisícovka přítomných diváků už si byla téměř jistá tříbodovým přísunem. Navíc i hosté působili již pasivním dojmem, přesto se však dočkali čestného zásahu. O možnost získat druhé čisté konto přišel Hromada v čase 58:37, pokus Rostislava Vaňka vsetínský muž s maskou ještě vyrazil, dlouho však nevěděl, kam se kotouč poděl, čehož využil Lukáš Vrána a zaznamenal čestný úspěch Poruby. Když už to vypadalo, že se nic nestane, rozjel se na Gleicha osamocený Petr Hruška i jeho nájezd však neměl čistý konec a rozhodčí podruhé nařídil trestné střílení. Hruška se rozjel vstříc Gleichovi, naznačil střelu a s pomocí břevna uklidil kotouč za jeho záda, čímž pečetil výhru zelenožlutých 5:1.

Valaši tak po šesti vzájemných utkání zlomili porubský komplex. Připsali si velmi cenné tři body, které je v tabulce vynesly na šestou příčku.

HC Orlová – VSK Technika Brno 6:4
HC Lvi Břeclav – SHK Hodonín 3:4 pr.
LHK Jestřábi Prostějov – HC ZUBR Přerov 5:4 pr.
HC Slezan Opava – HC Nový Jičín 2:5
HC Frýdek-Místek – HC Bobři Valašské Meziříčí 3:1

Ohlasy k utkání

Jiří Weintritt (VHK Vsetín): Úvod zápasu byl z obou stran opatrný. Po první brance už jsme měli lepší pohyb, z toho pramenily naše další šance, které se nám dařilo schovat do brány. Já i Viktor Hlobil děkujeme celému týmu za odvedený výkon a fanouškům za skvělou atmosféru.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Chtěl bych poblahopřát Vsetínu k vítězství. Dnes na ledě hrálo pouze jedno mužstvo.