Poruba otočila duel s Ferencvárosi a jde do semifinále Visegrádského poháru

29.10.2019, Gabriela Juříková

Odveta čtvrtfinále Visegradského poháru vyšla Porubanům skvěle. Sice po první třetině prohrávali o gól, ale ve druhém dějství nejenže RT TORAX srovnal, ale zápas otočil ve svůj prospěch a ve třetí třetině si skóre už jen hlídal. Velký podíl na výhře 5:2 měli porubští obránci. K Patriku Husákovi se střelecky přidali Filip Dundáček a Marek Slavík.

Visegrádský pohár - VQ2 út 29.10.18:00
Ferencvárosi TC
5:2
Branky a nahrávky: 22. Obdržálek (Pastor, Szturc), 26. Dundáček (Špaček, Hlinka), 39. Husák (Slavík, Zdeněk), 51. Slavík (Špaček, Ďurač), 60. Hlinka (Obdržálek) – 18. Richárd Tóth (Renátó Tóth), 47. Fitzgerald. Rozhodčí: Fiala, Koziol – Konvička, Gančarčík. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 487. Střely na branku: 23:26. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Husák, Slavík, Dluhoš, Urbanec, Pastor, Dundáček, Šendera, Rudl – Kanko, Zdeněk, Káňa – Hudeček, Gřeš, Sikora – Hlinka, Szturc, Obdržálek – Jáchym, Špaček, Ďurač
Ferencvárosi TC: Arany – Rantanen, Karmeniemi, Gergely Tóth, Pulli, Sarcia, Hegyi, Jászai, Pozsár – G. Nagy, Németh, Kulmala – Fitzgerald, A. Tóth, Switzer – Hajós, Renátó Tóth, Richárd Tóth – Farkas, Roczanov, Gergö Tóth

Už se zdálo, že první třetina skončí bez branek, přestože si oba týmy zahrály v početních výhodách a vytvořily si slibné střelecké šance, ale Ferencvarosi svůj tlak v závěru třetiny, kdy už měl pár vteřin po přesilovce, zúročil v úvodní branku utkání. Puk přes pravou tyč Kůdelovy brány propasíroval Richárd Tóth.

Druhá třetina byla boj o každý centimetr ledu, který vyhrál RT TORAX. Nejenže skóre v druhé minutě vyrovnal Petr Obdržálek, ale díky obráncům Filipu Dundáčkovi a Patriku Husákovi dokonce stav utkání otočil na porubskou stranu. Navíc si domácí do druhé třetiny přenesli polovinu přesilovky.

Třetí třetina byla herně také vyrovnaná, ale gólově se vícekrát prosadili domácí borci. Floyd Myles Fitzgerald snížil porubské vedení v sedmé minutě třetího dějství po neproměněné přesilovce, ale pak už gólově jásal jen RT TORAX. Marek Slavík ukončil parádně střelou k tyči dlouhou kombinaci a v poslední minutě, po maďarském tlaku, do prázdné brány korigoval výsledek na 5:2 Michal Hlinka. HC RT TORAX Poruba 2011 druhé čtvrtfinále zvládl parádně a zaslouženě postupuje do semifinále.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): V pěti dnech nás čekají tři těžké zápasy, takže nejsme v jednoduché situaci. Dnes jsme chtěli postoupit dál, což se nám i povedlo. V první třetině nám trvalo, než jsme se dostali do tempa, a abychom nastavili svoje hlavy do režimu play-off. Ve druhé třetině jsme museli odvracet jednu branku. V kabině jsme si řekli, že musíme zvýšit tempo a otočit zápas. Naše akce jasně ukázaly, že jsme si prostřední část pohlídali a odskočili soupeři do dvoubrankového vedení. V poslední periodě jsme hlavně nechtěli inkasovat. Soupeř ale dokázal snížit. Tenhle gól nás dostal pod tlak a věděli jsme, že musíme dát další branku. Šli jsme si za tím, že chceme postoupit, a to se nám splnilo. Některé chyby v obraně dokázal výborně vyřešit Hynek Kůdela. Chci pochválit mužstvo, že to brali zodpovědně a díky tomu jdeme dál.