Poruba otočila bitvu s Přerovem, drama v prodloužení rozsekl Pšurný

19.12.2022, Adam Bagar

Po pauze pokračovala Chance liga 30. kolem. Poruba v něm přivítala nedaleký Přerov a ačkoliv dlouho prohrávala, nakonec vyválčila dva body za vítězství 2:1 po prodloužení a vrátila soupeři říjnovou porážku. Ve třetí třetině vyrovnal Tomáš Šoustal, jenž následně připravil i vítěznou trefu pro Romana Pšurného. Ta byla jubilejní stou porubskou v této sezoně.

CHANCE LIGA - 30.kolo po 19.12.17:30
HC ZUBR Přerov
2:1p(0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 48. Šoustal (Vachovec, Lemcke), 65. Pšurný (Šoustal, Krenželok) – 22. Březina (Dvořák). Rozhodčí: Pilný, Šudoma – Hanzlík, Otáhal. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 901. Střely na branku: 37:38. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Urbanec, Voráček, Lemcke, Krenželok, Mlčák, Sedlák – Šlahař, Pšurný, Karafiát – Gřeš, Vachovec, Häring – Brodek, Šoustal, Berisha – Hrníčko, Střondala, Christov.
HC ZUBR Přerov: Postava – Černý, Kudělka, Hrdinka, Chroboček, Ševčík, Krisl, Hanák – Březina, Pechanec, Svoboda – Doležal, Dvořák, Indrák – Goiš, Macuh, Dobša – Tarnoczy, Ministr, Adámek.

RT TORAX šel do zápasu po dlouhých osmi dnech. Zato Zubři si reprezentační přestávku zpříjemnili dvěma dohrávkami, které se nesly v duchu nájezdových dramat – na Lapači brali "jenom" bod, ale doma proti Dynamu už dovednostní disciplínu zvládli.

Rozehranější hosté střelecky ovládli první část 14:8, ale nebezpečnější v ní byli domácí borci. Po bezbrankové úvodní třetině už po 62 sekundách ze druhé jásali Zubři. Porubští v oslabení propadli, Dvořák vyslal do úniku Davida Březinu a ten prostřelil Dolejše.

Oba týmy poté mohly fotbalové skóre změnit v přesilovkách. Hlavní rozhodčí v prostřední dvacetiminutovce rozdali hned sedm menších trestů, Poruba krátce hrála dokonce v pěti proti třem, ale stav 0:1 platil i po čtyřceti minutách a vše bylo otevřené.

Hráči v bílých dresech ne a ne najít recept na přerovskou obranu v čele s Postavou. Až v čase 47:10 rozjásal RT TORAX Arenu Tomáš Šoustal, porubský kanonýr i s notnou dávkou štěstí uplatnil svůj tradiční důraz na brankovišti a trefil se už potřinácté.

V emotivním závěru se nechal 43 sekund před koncem základní hrací doby vyloučit Macuh, ale Poruba toho nevyužila. Rozhodující gól si schovala až na závěr prodloužení, kdy Šoustal skvěle našel Romana Pšurného a ten nemohl netrefit odkrytou branku.

Svěřenci kouče Režnara přes vítězství 2:1 v prodloužení přišli o první místo v tabulce, na vedoucí Vsetín aktuálně ztrácejí bod. Do čela se mohou vrátit už ve středu, kdy hrají na ledě Litoměřic. Doma se po svátcích představí v úterý 27. prosince proti Sokolovu.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Důležité dva body. Věděli jsme, že Přerov hraje všechno jednoduše o mantinel – jak z obranného, tak ze středního pásma. Připravovali jsme se na to, přesto jsme s tím měli trošičku problémy. První dvě třetiny nám kotouče skákaly jak tenisák, ale poté jsme hru stáhli na tři lajny a lepším pohybem jsme zápas otočili. Takový ten větší chtíč a srdce zvítězily.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Pro nás je to cenný bod ze hřiště favorita. Navíc nás trápí zranění, sestavu máme poslepovanou, jak se dá. Klobouk dolů před tím, jak kluci zápas odmakali a sahali dokonce po překvapení. Ale bereme každý bod, všechny se počítají.